Pitbullka Pitbullka komentáře u knih

Ztracená historie snů Ztracená historie snů Kris Waldherr

Romantický, gotický román, v němž bylo skvělé zapracováno téma focení zesnulých. I když delší a náročnější čtení, ale velmi povedené.

23.11.2020 4 z 5

Povědomá temnota Povědomá temnota Amy Engel

Už na začátku díky jedné větě jsem odhalila, kdo je vrah, takže bohužel pro mě zápletka dost slabá. Ačkoliv byl příběh svižný, ten hovorový jazyk mi chvilkami hodně komplikoval čtení a nesedl mi.

21.11.2020 3 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Tohle že napsala B.A.Paris? Po 80 stranách mě čtení totálně přestalo bavit, plytké postavy i děj. Za mě nedotažené a příběh tak nějak o ničem. Dilema pro ně byla jednou z nejvíce očekávaných knih roku a asi také největší zklamání.

15.11.2020 2 z 5

Jak zemřít osamocen Jak zemřít osamocen Mo Welch

Vtipně a nápaditě zpracovaná kniha, ve které jsem se mnohdy našla. Skvělý oddech.

15.11.2020 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Přijde mi, že autor opět nabral dech a píše skvěle jako napsal první a druhý díl. Jen mám pocit, že občas zbytečně moc tlačí na pilu, co se humoru týče. Jinak ale fajn oddechové čtení.

08.11.2020 4 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Výborné knižní překvapení, které jsem měla přečtené během 3 hodin. Rychlé, svižné, přesně ten typ thrillerů, který mě baví. Hvězdičku strhávám za jednu linku, která mi trošku vadila a byla patrná od začátku. Jinak ale opravdu skvělé čtení.

27.10.2020 4 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Autorka napsala opět velice čtivý, originální příběh se zajímavým námětem. Příběh byl magický, chvilkami strašidelný. Bohužel mi přišel pomalejší rozjezd a Zmizení Sáry Lindertové se mi líbilo o něco více. I tak si myslím, že Katka Šardická je česká autorka, která by neměla uniknout čtenářům nejen mladšího věku.

23.10.2020 4 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Trošku jiná Kingovka, ale líbila se mi, i když pár výhrad bych měla. Určitě je to jiný styl psaní než Kingova starší tvorba.

21.10.2020 4 z 5

Na plný plyn Na plný plyn Joe Hill (p)

Velice vydařené povídky, skvělá temná atmosféra. Joe ukazuje, že psát rozhodně umí a svými knihami šlape na paty svému tátovi.

16.10.2020 4 z 5

Psychopat ve vaší posteli - Manipulace a psychický teror ve vztahu Psychopat ve vaší posteli - Manipulace a psychický teror ve vztahu Jackson MacKenzie

Poučná kniha plná pravd. Líbilo se m i zpracování. Jen mi vadilo, že některé informace se stále opakovaly dokola.

16.10.2020 4 z 5

Hrdinové Hrdinové Stephen Fry

Skvělé a trošku netradiční vyprávění o řecké mytologii. Bylo to svižné čtení a kniha vypadá opravdu nádherně.

12.10.2020 5 z 5

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Moc pěkná pohádka. A konečně zase setkání s mám milovaným brumlákem.

10.10.2020 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

První a druhý díl byl super, tenhle mě nebavil. Pořád to stejné dokola, zbytečně se tlačí na pilu. Další díly už asi číst nebudu. Škoda.

21.09.2020 3 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Šokující příběh, který u mnohých vyvolá různé pocity. Od lítosti až po znechucení. Jako taková jednohubka to bylo fajn, mít kniha víc stran, asi bych tak nadšená nebyla.

20.09.2020 4 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Líbilo se mi, jak je příběh chladný, surový. Během odpoledne jsem měla přečteno. Moc jsem od knihy nečekala, ale opravdu mě Šarlatán nadchl.

19.09.2020 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Ačkoliv to vůbec není typický styl Kinga, kniha mě moc bavila. Byla romantická, milá, ale zároveň smutná. Detektivní a duchařská zápletka tomu dodala bravurní šmrnc.

19.09.2020 5 z 5

Paměťový kód Paměťový kód Alexander Loyd

Byly zajímavé různé výzkumy, poznatky o mysli a vzpomínkách. Bavily mě i různé zážitky samotného autora. Bohužel proces nastavení vzpomínek a paměti mi přišel poměrně nereálný. Ale rozhodně záleží na osobním nastavení a přístupu každého.

18.09.2020 3 z 5

Vlk chce dovnitř Vlk chce dovnitř Laura McHugh

3,5*
Příběh není thriller, ale spíš takové rodinné drama. Takže pokud budete mít podle toho očekávání, budete spokojeni. Příběh je hodně čtivý a líbilo se mi střídání kapitol.

15.09.2020 3 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Bohužel mě závěr série tolik nebavil a jsem celkem ráda, že už mám tuhle sérii za sebou.

02.09.2020 3 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Skvělý námět, skvělý příběh. Jen ten rozsah, na můj vkus některé pasáže zbytečně dlouhé.

30.08.2020 4 z 5