petulik330 petulik330 komentáře u knih

Rasputinovo proroctví Rasputinovo proroctví Steve Berry

Kniha se mi líbila od začátku i když se trochu vlekl. Mohu jen doporučit těm, co mají rádi knihy tohoto typu.

08.06.2020 5 z 5

Penězoměnci Penězoměnci Arthur Hailey

Pro mě nezajmavá kniha, která mě nedokázala vtáhnout do děje, což je u tohoto autora nečekané. Komu se líbí knihy s touto tématikou by se líbit mohla ale já mezi ně nepatřím.

08.06.2020

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Dobrý příběch i skvělé hlavní postavy. Líbilo se mi, jak autorka popisuje to, jak musí Jane neustále někomu něco dokazovat jen proto, že je žena.

08.06.2020

Lásku neutajíš Lásku neutajíš Irena Brandejsová

poprvé jsem četla cca před 13roky a teť jsem se k ní vrátila.Skvělá oddechovka.

04.06.2020

Zodiac Zodiac Robert Graysmith

MájaM. film jsem viděla zrovna včera geniální. Končilo to ve 2:40 ráno ale i tak jsem se musela dodívat. Knihu jsem četla jeto asi tří roky a uplně jsem na ni zapoměla až do včerejška. Nevím co je lepší.

01.06.2020

Krize Krize Robin Cook

Další dobrá kniha která mě nezklamala. Líbilo se mi to, jak autor čtenáře napínal ohledně smrti Patience Stanhopeové. Konec knihy mě překvapil.To jsem rozhodně nečekala. Vrazi jako jsou doktoři můžou být geniální ale ne rozhodně nepolapitelní jak to ukázala tato další skvělá kniha.

Infekce Infekce Robin Cook

napínavá kniha, která vás od začátku vtáhne do děje. S každou další stránkou jsem byla zvědavější na konec, který byl překvapivý.

Letiště Letiště Arthur Hailey

tato kniha byla mezi prvními co jsem od tohoto autora četla. Na této knize se mi líbilo to, je jak popisuje starosti pozemního persomálu na letišti, ale i pilotů a ostatních lidí ve vzduchu.
Na zemi bojují s přírodou a ve vzuchu s šílencem, co odpílil bombu. skvěle skloubená kniha která ukazuje obě skupiny které se musí spojit, aby lidé v letadle mohli přistát.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Tuto knižní klasiku jsem četla poprvé ve 14 - to letech a naprosto mě nadchla pro svou propracovanost postav i děje.
Konec byl tak smutný, že ukápla i slzička, ale stálo to za to přečtení i když jsem měkdy bojovala s textem.

Případy Sherlocka Holmese Případy Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Každá povídka s tímto geniálním mužem stojí za přečtení.

31.05.2020

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

Výborná knižní klasika. Kdo by neznal tyto slavné mužketýry a jejich heslo 'jeden za všechny a všichni za jednoho¨.

31.05.2020 4 z 5

Ostrov uklízeček Ostrov uklízeček Milena Moser

Kniha je velmi dobře napsaná a ojednává o surovosti a bestiálnosti některých lidí. Naopak také ukazuje, že ještě žijí lidé, kterým není osud někoho jiného jedno a jsou ochotni pomoci.

Advokát ex offo Advokát ex offo Petr Ritter

Na této knize se mi líbilo to, že autor popisuje kromě profesního života i ten osobní hlavních hrdinů.
Honba za pocí se nikdy nevyplácela a náš hlavní hrdina to také zjistil a postavil se svým problémům čelem a neutekl. Proto mi byl sympatický.

31.05.2020

Světelná poselství z Plejád 2: Znovunapojení na původní kosmickou sílu Světelná poselství z Plejád 2: Znovunapojení na původní kosmickou sílu Pavlína Klemm

při čtení této knihy mi běhal mráz po zádech. Nedokážu pochopit to, jak může někdo dobrovolně dovolit člověku aby tak ublížil a zmrzačil jejich dítě. I z pohledu náboženství.
Kniha byla poučná ale bylo mi s ní někdy blbě.

Schody do nebe Schody do nebe Lenka Lanczová

na škole jsem si tuto knihu zamilovala. V něčem mi Žaneta připomínala mě samotnou. I po dlouhých osmi letech a dvou dětech si tuto knihu i ty ostatní od paní Lanczové ráda přečtu.
Někde hluboko v duši jsem asi jěště mladá a naivní dívka kterou jsem bývala

29.05.2020 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

nejprve jsem viděla film a pak jsem jsem četla knihu a ani jedno mě bohužel moc nenadchlo. Může to být tím, že toto téma nemám moc ráda. Ale i tak se mi kniha zdála přehnaná. Jak ti již někdo napsal,zdá se to nereálné. Je spoustu skvělých knih na toto téma, ale tato mezi ně rozhodně nepatří.

29.05.2020 1 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Tohoto aoutora mám velice ráda. Jeho knihy obsahují vše co se mi líbí: hádanky, hledání v minulosti a tajemno,tajné spolky a podobně.
Tato kniha se ni četla pomalu sama. Od první stránky jsem se od ní nedokázala odtrhnou jakmě příběch profesora Langdona a Sofi zaujal.
Konec je podle mě naprosto perfektní.

29.05.2020 5 z 5

Poslední templář Poslední templář Raymond Khoury

Pěkné propojení současnosti a hledání pokladu templářú. Tento styl se mi velice líbí. Současnost se musí prolínat s minulosti když hledají poklad nebo podobně.
Kniha člověka od prvních stránek vtáhně d oděje a pokračuje to po celou dobu čtení. Kniha je nabitá dobrodružstvím a napětím.

Bílá puma Bílá puma Ronald Douglas Lawrence

kniha se mi líbila, ale souhlasím s předešlým příspěvkem ohledně konce.

Ikona Ikona Frederick Forsyth

začátek nihy se mi zdál trochu nezáživný a zbytečně zdlouhavý. Časem se mi kniha líbila mnohém více.