petula22 petula22 komentáře u knih

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Jako pro děti a mládež? Jasně, fantasy... Ale i mě občas zatrnulo, jak kruté to chvílemi bylo. Každopádně knížka má zajímavý námět a četla se sama.

21.04.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Jedna z nejlepších knih... autorka bravurně zakomponovala problémy českého pohraničí do románové podoby. Těším se na třetí díl, jen doufám, že bude brzy, velmi brzy!!!

17.04.2021 5 z 5

Fotbalové deníky Fotbalové deníky Jiří Hájíček

Fajn jednohubka na nedělní odpoledne. Styl pana Hájíčka mě baví, jeho knížky jsou ze života, pro mě lidské.

22.03.2021 4 z 5

Myslím si, že pan Šlachta byl člověk na správném místě. Při čtení knihy mi až běhal mráz po zádech ze skutečností a popsaných událostí. Je nesmírná škoda, že takovýto člověk, který své práci obětoval vše a žil jen de facto pro ni, ji nakonec musel opustit. Raději asi nevědět, co vše se odehrává za oponou.

19.03.2021 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Moje první a určitě ne poslední kniha od autorky. Velmi čtivě popsané události posledního roku druhé světové války. Krásný, dojemný i smutný příběh. Vřele doporučuji!!

12.03.2021 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Další vydařená knížka ze série. Dost postav, zamotanější děj, skvěle propracované. Těším se na další pokračování.

05.03.2021 5 z 5

Sekta Sekta Mariette Lindstein

Téma různých skupin, sekt a společenství mě vždy lákalo. Tato kniha skvěle popisuje úžasný vstup - začátek, průběh - způsob života v komunitě a i závěr - vystřízlivění. Za mě skvěle napsané, líbily se mi i vsuvky z minulosti.

23.02.2021 5 z 5

Pasažéři Pasažéři John Marrs

Nějak mi uniklo, že děj je z blízké budoucnosti, žánr sci-fi nevyhledávám. Každopádně knížka je zdařilá, děj napínavý, poměrně dobrá orientace všech účinkujících. Malé výtky by se asi našly, ale mě to bavilo.

12.02.2021 4 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Skvěle napsaný psychothriller u kterého se člověk rozhodně nenudí! A ten závěr... Super

04.02.2021 5 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Začátek knihy byl drsný, půlka knihy se odehrává před válkou a druhá polovina v jejím průběhu. Dějově je kniha skvěle zpracovaná, až ten závěr byl trochu "neuvěřitelný". Kniha určitě stojí za přečtení.

29.01.2021 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Poměrně slušná detektivka, děj měl napínavý vývoj. Postava Josie byla sympatická. Určitě si přečtu další díly série.

26.01.2021 4 z 5

Ať zemře Ať zemře Sarah Pinborough

Výborný thriller, mělo to spád, vývoj, 400 stránek uteklo jako nic. Mě se knížka moc líbila.

21.01.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Byť se to zdá neuvěřitelné, díl od dílu je lepší a lepší. Mrtvé vzpomínky za mě asi zatím nejlepší. Vyhovuje mi autorčin styl psaní i rozdělení knihy do krátkých kapitol. Už se těším na další díl!

13.01.2021 5 z 5

Katka Katka Michael Třeštík

Dokument jsem před pár lety viděla, kniha je de facto přepis. Ale v knize člověk asi víc vnímá psychiku feťáka. Neustálá snaha přestat, detox, selhat, začít brát znova atd. stále dokola. Upřímně se divím, že po 25letech braní tvrdých drog Katka ještě vůbec žije. Sama jsem ji v Praze potkala a pohled to hezký nebyl. Kniha navíc doplňuje život Katky až po současnost. Moc se mi líbil závěr knihy od Tomáše Třeštíka.

05.01.2021 4 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Skvělá knížka, nenudila jsem se ani minutu. Ubrala bych půl hvězdy za ten závěr... Každopádně se těším na další pokračování!!

04.01.2021 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Jako na debut super. Kniha je napínavá, kapitoly kratší, vyprávěné několika účastníky. Je zde plno otázek, které jsou postupně zodpovězeny. Z postavy Hannah mě občas mrazilo. Určitě si přečtu i další autorčiny knihy.

20.12.2020 4 z 5

Tichá odplata Tichá odplata Hania Allen

Řekla bych takový průměr. Špatné to nebylo, ale byly místa, kdy mi utíkaly myšlenky jinam... Závěr celkem dobře zpracovaný.. Ubrat tak 150stran a bylo by to lepší.

03.12.2020 3 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Krásná knížka, velmi smutný příběh, Lilly jsem celou dobu fandila. Vývoj děje v závěru jsem nečekala, podtrhl celý příběh.

09.11.2020 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

To je tak krásná a zároveň tak smutná knížka....mládí versus stáří...a věta "Jsem soběstačnej"... Netřeba víc psát, přečtěte...

26.10.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Další vydařená knížka...četla se sama a zase jsem vraha netušila až do posledních stránek.

21.10.2020 4 z 5