petula22 petula22 komentáře u knih

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Další parádně napínavý příběh - Maarten S. Sneijder spolu se Sabine na stopě - mělo to děj, spád, pro mě překvapivý vývoj...huráá na další díl

08.04.2024 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Tak nějak jsem čekala víc. Kniha jistě neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Takové nenáročné, odpočinkové čtení. I když na mě tam bylo místy trochu příliš sexualit. Každopádně od pana Hartla jsem četla lepší.

20.02.2024 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Taková romantická oddechovka u které člověk nemusí moc přemýšlet. Moc hezky byla popsaná Kodaň, památky, možnosti, kavárny a dost prostoru bylo i na popsání života v Dánsku, jako takovém.

09.01.2024 3 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Skvěle promyšlené postavy a dějová linka. Propracovaný příběh z malé vesničky v pohraničí. Další vydařené dílo od paní Klevisové.

25.12.2023 5 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Tak tohle byla parádní jízda. Knížku jsme přečetla na jeden zátah. Musím uznat, že mě dostal závěr knihy, resp. část děje o Trishe...no tak teď už jen netrpělivě vyhlížet další díl :-)

14.12.2023 5 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Na Sv.Tomáši jsem byla nedávno a obdivovala krásu toho místa a majestátnost místního kostela, o to víc mě kniha zajímala. Jako na prvotinu autora...super...sice už od poloviny lze vytušit, jakým směrem se kniha bude ubírat a jaký bude závěr, nicméně stránky mají náboj a ubíhají rychle :)

04.12.2023 4 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Další skvělý díl, napínavý, opět až do samého závěru. Kim mě prostě jako postava baví, svoji drzosti a povahou.

20.10.2023 5 z 5

Šantaram Šantaram Gregory David Roberts

Za mne rozhodně zajímavá kniha. Osud Lina v Bombaji, poměrně podrobně popsaný. Realita života v Indii...přečíst téměř 800stran je sice oříšek, ale určitě za to stojí...vyjma pár míst, kdy za mě bylo až příliš opakujícího se filozofování o životě, je kniha poutavě a čtvivě napsaná.

08.09.2023 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Skvělá celá série, každý díl byl poutavý, čtivý a děj zajímavý. Ani třetí díl nezklamal. Škoda jen, že není pokračování.

09.07.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Od paní Mornštajnové jsem ani méně nečekala. Opět velice silný příběh o rozeznani pravdy a lži, o lidských emocich a utrapach.

17.06.2023 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Další skvělý díl ze série. Za mě snad ještě lepší než první. Mělo to spád, napínavý děj a spoustu emocí...

13.06.2023 5 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Určitě zajímavá knížka se silnými tématy imigrace a rasy. Poměrně pěkně popsané žití v Nigérii, Americe, částečně i Anglii, spojené příběhem dvou lidí. První půlka knihy se četla sama, v druhé části, již bylo dost citací z blogu Ifelem, které mě už nudily svou stejnou podstatou. Nicméně celkově zaslouženě 4*.

14.05.2023 4 z 5

Skála Skála Peter May

Za mě skvělá detektivka, napínavý a velmi čtivý příběh. Těším se.dalsi.

27.04.2023 5 z 5

Kniha o tichu Kniha o tichu Josef Formánek

Velmi silná kniha o poznání sebe sama. Budu ji mít dlouho v myšlenkách ...upřímně, hodně mi dala...

01.04.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Knížka je čtivá, rozdělená do kratších kapitol....opravdu podařená rodinka :) ...čekala bych trochu propracovanější závěr...

15.03.2023 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Velká poklona autorce, příběh Leny zakomponovaný do událostí spojených s klášterem Bílá Voda. Začátkem jsem se trochu prokousávala, ale pak už jela jedna stránka za druhou.

06.03.2023 5 z 5

Na zabití Na zabití Peter Swanson

Skvěle napsaný thriller, který je plný napětí a nečekaných zvratů. Za mě parádní čtení.

06.02.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Dlouho jsem váhala, zda knihu číst, protože příběhy plné popisů přírody mě příliš nelákají. Ale kniha mě velmi mile překvapila. Příběh o Kye, holce z bažiny, popisující její život od dětství do dospělosti "zpestřený" zápletkou. Jako proč ne, mě to bavilo.

23.01.2023 4 z 5

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

Za mě velké překvapení, kniha mě chytla hned od začátku.... byť jsem předem netušila podstatu, ze které mě i teď mrazí....jsem ráda, že jsem knihu přečetla, je skvěle napsaná pohledem tři členů rodiny...vyzdvihuji použití úryvků a citací, které skvěle zapadly.

14.01.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Za mě další vydařený díl série, já se upřímně pobavila a hodně zasmála, byť humor p. Bočka už znám velice dobře.

03.01.2023 5 z 5