Pettato Pettato komentáře u knih

Prokletí hrobky Prokletí hrobky Gill Paul

Evelyn se rozpomíná na Egypt, vrací se do minulosti a umožňuje nám skrze své vzpomínky prožít dobrodružství objevení Tutanchamonovy hrobky.
Kniha mě upoutala svou anotací. Ale příběh plynul velmi pomalu, nemohla jsem se do něj začíst a to mi vydrželo bohužel až do posledních stránek.

22.09.2023 3 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Překrásná kniha s ilustracemi a slovy, která pohladí duši a inspiruje k zamyšlení.

15.09.2023 5 z 5

Sto léčivých míst jižních Čech Sto léčivých míst jižních Čech Pavel Kozák

Inspirativní kniha s krásnými léčivými místy v jižních Čechách.
V naší zemi je plno energeticky silných míst. Poutní střediska odpradávna vznikala na výjimečných místech. I původní keltská hradiště byla vybudována na základě znalostí silových míst.
Kapličky, stromy, balvany... menhiry... tato kniha obsahuje část z nich a vybízí k navštívení.

13.09.2023 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Úžasný a silný příběh Victorie z broskvového sadu se mi velmi líbil.
Doporučuji přečíst... Buď jako řeka

"Jsme jedním a všichni jsme si podobní, když už ne pro nic jiného, tak pro ten mučivý a krásný způsob jakým rosteme, jeden nepředvídatelný kousek po druhém, padáme, zvedáme se z trosek, znovu vstáváme a doufáme v nejlepší."

"Řekla bych, že jsem se snažila být jako řeka, jak mě učil Wil, ale trvalo mi dlouho, než jsem pochopila, co to znamená. Plynout vpřed přes překážky, to nebyl celý můj příběh. Stejně jako řeka jsem totiž i já cestou sbírala všechny drobné kousky, které mě propojovaly se vším ostatním."

11.09.2023 5 z 5

Kde končí nebe Kde končí nebe Petra Lejsková-Langová (p)

"... Co bych za to dala, kdybych ty chvíle mohla vrátit zpátky. Kdybych měla šanci udělat všechno jinak. Nebo ji aspoň poprosit za odpuštění..."

Laskavý a dojemný příběh mezi nebem a zemí, byl nádherný.
Dokáže Bára zvrátit osud? Využije druhou příležitost na změnu života lidí, na kterých jí záleží?
V románu se prolíná romantická linka s vážnými tématy. Nutí k zamyšlení a vyvolává spoustu dojmů a emocí.
Po přečtení ve mně zůstal hřejivý pocit a vřele doporučuji ke čtení.

"... nevysvětlitelný pocit štěstí. ... Fakt, že jsem naživu. ... Že se kolem mě dějí věci, které jsem dřív považovala za naprosto automatické. Kterých jsem si nedokázala vážit. Proč nám tahle důležitá schopnost vlastně chybí...? Umět se zastavit nad okamžikem, na první pohled bezvýznamným, o to víc však kouzelným. Takovým, co se dost možná nebude nikdy opakovat. ..."

31.08.2023 5 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Kdo bude mít nakonec právo vládnout a získá trůn?
Dokonalé finále. Třetí díl Ranhojičky byl plný zvratů a napětí.
Celkově hodnotím jako velmi vydařenou sérii, která stojí určitě za přečtení.

28.08.2023 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Perfektní druhý díl. Nechybělo napětí a překvapivé zápletky.

"Naše jizvy nás definují.... Vyprávějí příběh odvahy a schopnosti přežít. Mluví o tom, kdo jsme v naší nejhlubší podstatě, o výzvách, kterým jsme čelili a které jsme překonali."

Ne všechny jizvy jsou vidět. V našem nitru jich bývá ukryto mnohem víc stejně jako u Kivy a jejích přátel.

Boj o moc, touha po pomstě, intriky, zrada a hlavně nečekané zvraty v závěru knihy udržely laťku čtivosti velmi vysoko i u druhého dílu Ranhojičky.
DOPORUČUJI

16.08.2023 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Příběh s temnou atmosférou o ranhojičce Kivě je plný násilí, bezmoci, ale i odvaze, statečnosti a touze vymanit se nepřízni osudu.
Překvapivý konec mě velmi navnadil na pokračování :)

11.08.2023 4 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Krásný romantický příběh s historickou linkou. Propojuje minulost s přítomností a vnese čtenáře do světa Vikingů a Keltů.
Velmi příjemná oddechovka - doporučuji

11.08.2023 5 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Jestliže milujete fantasy, je tohle skvělá kniha pro vás.
I když je určena spíše pro mladší ročníky, příběh posazený v tajuplném prostředí internátní školy na Aljašce jsem si s Grace, upíry, čarodějnicemi, vlkodlaky a dalšími opravdu užila.

" V hloubi duše se od tebe neliším. Vysnila jsem si tě, přála jsem si tvou existenci..."

28.07.2023 4 z 5

Nefertiti - dcera věčnosti Nefertiti - dcera věčnosti Michelle Moran

Čtivý historický román o mém oblíbeném Egyptě. Jde o fikci, ale autorka umí vtáhnout do děje.

20.07.2023 3 z 5

Cirkadiánní kód Cirkadiánní kód Satchin Panda

Zajímám se o zdravý životní styl a rytmus těla, takže jednotlivé poznatky jsem už znala. Ale v této knize jsou cirkadiánní návyky jako je spánek, časově omezené stravování, cvičení a dostatečný pohyb na denním světle srozumitelně a celistvě podány.
Autor rozhodně umí motivovat a já knihu jednoznačně doporučuji.

12.05.2023 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Autorka umí dobře psát a i když je tento příběh trochu víc rozvláčný, je to prima oddechovka.

"Stejně jako sport, stejně jako umění, jako cokoli po čem kdokoli na světě toužil, byla láska sen.
A jako s každým snem jste nikdy neměli jistotu. Museli jste jí něco obětovat. Nerozvíjela se sama od sebe. K tomu, aby vykvetla a přežila, potřebovala, aby o ni někdo pečoval. "

02.05.2023 3 z 5

Tajemství okamžitého léčení Tajemství okamžitého léčení Frank J. Kinslow

Inspirativní kniha o kvantové energii a léčení sama sebe i druhých.
Zastavit myšlenky, uvolnit je, zklidnit se... je tou správnou cestou...

15.04.2023 5 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Zajímavý příběh se spoustou postav a zápletek. Musela jsem se více soustředit, abych se ve všech postavách orientovala a některé pasáže se mi zdály zdlouhavé. Ale Maasová umí skvěle a čtivě psát. Mám její knihy moc ráda a rozhodně doporučuji

15.04.2023 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Pohnutý příběh, ve kterém je každým rokem 9.listopad dnem, kdy se protínají cesty a osudy obou hrdinů. Příběh je střídavě psán z pohledu Bena i Fallon, což vnáší do děje náhled a myšlenky obou.
Jizvy má každý z nás. Některé jsou hned na očích a jiné skryté, ale zranění na duši zanechávají všechny...
Nejsem úplně cílová skupina, ale kniha je čtivá, jak je u autorky zvykem.

15.04.2023 3 z 5

Tuto knihu by si měl přečíst každý. Je plná informací, které už jsem věděla, ale přinesla mi i hodně nových poznatků.
Chceme-li zdravě žít a udržet si kvalitní život, neměli bychom spánek rozhodně podcenit.

15.04.2023 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Kratičký emoční příběh o oběti a záchraně jednoho života.
Na těchto pár stránkách se zamyslíte nad životem, jeho hodnotách a volbách.
Příběh byl jiný než jsem u Backmana zvyklá, ale mně se tahle útlá knížečka líbila...

30.11.2022 4 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Pro mě velmi zvláštní kniha. Některé pasáže ze života Garpa a jeho rodiny mě bavili, ale nad zbytkem jsem se trápila. V této knize je snad všechno, co život může člověku přinést a přesto mě některé pasáže překvapili. Jako třeba hned v první části knihy početí Garpa.
Je to originální dílo plné tragédií a absurdit, ale já jej nedokážu náležitě ocenit.

17.11.2022 3 z 5

Květ železného stromu Květ železného stromu Laurie Forest

I další díl série Černé čarodějky se mi moc líbil. Čarovný svět a události, které jsem s Elloren prožívala byly situovány do chmurnější a temnější atmosféry. Čtení bylo napínavé a plné neočekávaných zvratů.
Autorce se podařil vytvořit velmi zajímavý svět a konec láká k otevření dalšího dílu, na který se už velmi těším.

13.11.2022 4 z 5