Nefertiti - dcera věčnosti

Nefertiti - dcera věčnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1588/bmid_nefertiti-dcera-vecnosti-c8u-1588.jpg 4 105 25

Kniha popisuje strhující život egyptské královny a později také faraonky Nefertiti. Knihou nás provází její nevlastní sestra Mutnežemet. Patnáctiletá Nefertiti přijde ke královskému dvoru jako nová žena následníka trůnu Amenhotepa 4. Velkou sokyní se mladé královně stane první faraonova žena Kija , s níž soupeří o postavení první manželky a vliv u dvora.Nefertiti získavá nad svým mužem stále větší moc , ale všechny její děti jsou dcery . Když Kija porodí syna ,korunního prince , ctižadostivá Nefertiti spřáda intriky , jak nástupnické uspořadání v Egyptě změnit . Ale s rostoucími ambicemi přibyvá i mocných nepřátel.......... celý text

Pettato
20.07.2023 3 z 5

Čtivý historický román o mém oblíbeném Egyptě. Jde o fikci, ale autorka umí vtáhnout do děje.

DK197
07.11.2022 3 z 5

KNIHA: Tato kniha byla zajímavým exkurzem do mého milovaného starověkého Egypta. Rozhodně to stálo za přečtení, ačkoli se zajímavé pasáže střídaly s těmi nudnějšími, což štěpilo mou čtenářskou pozornost a vysloužilo tři hvězdičky.

Pavlina50
20.04.2021 5 z 5

Čtivý příběh ze starého Egypta o královně Nefertiti vyprávěný její nevlastní sestrou Mutnedžemet. Děj začíná v době, kdy se Nefertiti stává manželkou faraona Achnatona a i Mutnedžemet se tak stává povinnou pevnou součástí královské rodiny a současně nedobrovolnou „služebnou“ své ambiciózní sestry bez ohledu na vlastní potřeby a tužby. Kniha ukazuje naprosto odlišné charaktery obou sester, které ale i přes tyto neslučitelné rozdíly mají mezi sebou velmi silnou vazbu.
Zatímco Nefertiti vyniká ctižádostí, jde tvrdě a bezohledně za svým cílem a dokáže dotáhnout svoji touhu po moci až do extrému, Mutnedžemet touží jen po klidu, lásce, dětech a životě po boku milovaného muže. Příběh je psaný velice čtivě, je plný intrik poutavě vykreslujících dobu a prostředí. Chvílemi mi kniha sice připadala docela „na jedno brdo“, děj se pořád točil zejména kolem neustálých porodů Nefertiti, ale ke konci kniha nabírala opět neskutečný spád, zejména úsek knihy kolem morové epidemie byl napsán neskutečně dramaticky a vyvolával ve mně opravdový strach.
Tuto knihu jsem četla po Egypťanovi Sinuhetovi, tak jsem dost srovnávala – rozhodně ne samotnou úroveň a hodnotu knih, ale spíš postavy, které se objevují v obou knihách. Zvláštní mi přišlo hlavně to, že téměř všechny postavy, které se objevily v obou knihách, mají v každé z nich téměř opačný charakter. Ty, které na mě v „Egypťanovi“ působily sympaticky a vesměs kladně, jsou v této knize vykresleny jako hodně velcí záporáci a naopak.
Ale stejně jako „Sinuhet“, je to prostě jen další historický román, ze kterého sice nelze poznat, co je pravda a co je smyšlené, ale to také rozhodně není účelem románu. Teď tedy musím zabrousit do literatury faktu, protože mám potřebu si to všechno nějak „historicky“ ujasnit. A to si myslím, že je docela dobrý vliv těchto románů.

4602
24.12.2020 3 z 5

Dobře čtivá kniha se spoustou poučné historie. Čtenářům se zájmem o historii Egypta doporučuji.

Luigi1
20.11.2020 4 z 5

Tato kniha byla mojí bokovkou když nebylo co číst.Spokojenost

svobonís
08.08.2019 5 z 5

Díky téhle knize jsem si připomněla období, kdy jsem se o nic jiného než o Egypt nezajímala. Pro mě naprosto fantastická kniha, některé události jsou tam sice nepřesné, ale to se dá čekat. Knihu můžu jenom doporučit.

guardian
08.04.2019 5 z 5

Za mě best of. Kniha, která bezpochyby ovlivnila můj život. Oblíbené historické období vykreslené ve všech možných detailech. Zkrátka... jo, tohle se povedlo. Jen ta Nefertiti by nemusela být taková mrcha. :)

Effka
13.06.2018 5 z 5

Krásně napsaný román, moc pěkný příběh. Samozřejmě plný intrik, jak jinak... A ještě se při tom člověk dozví i něco z dějin Egypta.

Aniday
21.01.2018 4 z 5

"Pronést jméno mrtvého je jako znovu ho oživit."

Anastazie0810
02.01.2018 5 z 5

Kniha mě upoutala názvem, jelikož mě Egypt vždy fascinoval. Tématika Egypta je zde značná. Postavy jsem některé nesnášela... jiné milovala... Je to můj první historický román jaký jsem četla takže nemám moc srovnání. Mně se osobně však knížka moc líbila. Byla čtivá, oddechová a moc krásně napsaná kniha.

Jessybelle
16.10.2017 5 z 5

Knihu jsem si vybrala, protože jsem četla knihu Egypťan Sinuhet a chtěla jsem vědět víc o Nefertiti... Malinko mě rušily nesrovnalosti určitých událostí v obou knihách, nicméně chápu, že to jsou historické romány a jako takové je beru.
Knížka se četla velmi dobře až mi bylo líto, že už je konec...
Za mě mohu doporučit.

Nikkiproch
23.02.2017 5 z 5

Knížka darovaná mým tchánem k Vánocům, tudíž jsem cítila povinnost ji přečíst, sama bych po ni nesáhla. Prvních tak 70-100 stránek jsem se cítila jako při čtení červené knihovny s egyptskou tematikou... Vypravěčka mě místy až otravovala k zoufalství. :-) Pak se ovšem příběh rozjel a posledních 150 stran jsem přečetla jedním dechem. Jak mi zpočátku styl psaní autorky přišel takový nemastný neslaný, musím uznat, že jsem se v myšlenkách procházela Amarnou, s Mutnedžemet cítila její bylinnou zahrádku a morové pasáže na mě opravdu dýchaly strachem. Děkuji za tento krásně sepsaný příběh.

magdalena8171
11.01.2017 5 z 5

Výborná knížka, čtivá, krásně napsaná.

75terka
30.07.2016 5 z 5

Asi nejlepší historický román co jsem kdy četla :) Knížky od Michelle Moran miluju a právě tahle mě inspirovala k napsání mé seminární práce. Práce se mi díky této knížce psala sama. Pokud by někdo pochyboval o historických událostech zde popsaných, tak si osobně myslím že skoro vše, co autorka napsala je podle historických výzkumů pravdivé :)

angelice
04.12.2015 3 z 5

Jedna z prvních knížek, díky kterým jsem se zamilovala do historie.
Četla jsem ji několikrát, nejspíš mě nikdy neomrzí. Rozhodně můžu doporučit...

Peti
13.10.2015

Knihy s tématikou starého Egypta mám ráda. Příběh je o Nefertiti a vypravěčem nám je její nevlastní sestra. Prožijeme s Nefertiti více jak 15 let života, kdy se s dcery vezíra stane velká královská manželka, faraonka, matka 6 princezen. Od knihy jsem pod dojmem Egypťana Sinuheta čekala asi malinko víc, ale kniha mě rozhodně neurazila, příběh jsem s radostí přečetla.

Linu
03.10.2015 5 z 5

Úžasná kniha. Když čtete tento typ knihy, tak byste nejradši nedělali nic jinýho :D.
Akorát ten konec mi přišel takový až moc rychlý. A obálka je příšerná! Takové linky okolo očí Nefertiti by na počítači zvládlo i tříletý dítě.

orinka3
03.07.2015 5 z 5

Určitě dobrá četba. Dobrá psychologická studie megalomanky, která jde doslova přes mrtvoly. Nakolik je historicky přesná a jestli je k Nefertiti a její sestře spravedlná, to už asi těžko zjistíme. Každopádně jsem si pěkně početla a velmi dobře jsem se vžila do děje i doby, ve které se román odehrává. A jdu se podívat, co o Nefertiti a jejím partnerovi píšou na Wikipedii.

77fifi
18.03.2015 5 z 5

krásně psané........ autorka opět nezklamala....

wiix
11.05.2014 5 z 5

Ako keby som v tej dobe sama bola a prežívala príbeh. Zbožňujem príbehy o faraónoch, o kultúre starého Egypta, o hierarchii a pravidlách danej doby, plusom bol aj dej, ktorý do tohto obdobia autorka zasadila, upútala moju pozornosť, pretože nešlo len o historický román.