Pettato Pettato komentáře u knih

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Jsem naprosto nadšená.... úžasní draci a fantasy svět příběhu.
Je skvělá vizuálně i obsahem.
Knihu jsem doslova hltala a těšila se na čas strávený s ní pohlcená dějem. Vyváženě obsahuje vše, co mám ráda. Mýtický svět draků, magii, akci i napětí, romantiku, humor...
Za mě TOP a rozhodně DOPORUČUJI

18.04.2024 5 z 5

Nedokončený příběh Nedokončený příběh Rebecca Yarros

Dvě romantické dějové linky a krásný příběh v obou liniích. Moc hezky napsáno. Emotivní, čtivé,... s překvapujícím koncem.

"... Nespokoj se s láskou, která ti obrousí hrany a způsobí, že budeš tvrdá a chladná, Georgio. Ne, když na tebe čeká tolik jiných druhů lásky....
...Všichni máme právo na své chyby. Až poznáš jaké jsou ty tvé, nežij v nich. Život je moc krátký na to, abychom si nechali ujít zásah bleskem a příliš dlouhý na to, abychom ho prožili sami..."

03.04.2024 5 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

I další díl mě držel celou dobu v napětí. Příběh v magickém světě opět končí překvapivou situací a já mohu tuto sérii jen doporučit.

07.03.2024 5 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Napínavá fantasy kniha se zápletkami, napětím, podrazy... , ve které nechybí ani romantika. Příběh je velmi chytlavý a čtivý.
Těším se na druhý díl :)

04.03.2024 5 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Čtivá kniha plná rébusů a tajemství. Líbila se mi.
Když se Avery stane nečekaně dědičkou majetku Tobiase Hawthorna, rozehrála se hra, do které se zapojí nejen Avery sama, ale i všichni Hawthornovi vnuci. Zajímavé sídlo plné tajemných chodeb, tunelů a plnění úkolů hry, ve které Avery doufá, že získá odpovědi na svou otázku proč ona.

28.02.2024 4 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

Čtvrtý díl přečtený a i když se mi příběh stále moc líbí, neskutečně mě irituje to natahování děje. V tom souhlasím s dalšími čtenáři. Tohle jediné bych sérii vytkla.
Toužebně si přeji, abychom se bez toho v dalším díle obešli.

26.02.2024 4 z 5

Čas zapomnění Čas zapomnění Sharon Guskin

Čtyřletý Noah si vzpomínal na svůj předchozí život, trauma ze smrti si přenesl do života dalšího a znesnadňovalo mu ho žít.
Téma reinkarnace pro mě není neznámé. Že není pouze tento současný život, ale předcházely mu už mnohé další.
Čtení tohoto příběhu jsem si užila. Zpracování knihy se mi líbilo, i styl vyprávění.
Oslovila mě rada, kterou dává pan doktor Anderson Noahovi.
"Chvíle, ve které jsme. Život, který máme teď. To je nejdůležitější. "

06.02.2024 4 z 5

“Je hrozné, když se ti stýská po někom, kdo tu ještě je."

Dojemná novela mého oblíbeného autora, psána v rozhovorech převážně dědy a vnuka.
Tyto řádky jsou o postupném ztrácení paměti. Pan Backman čtenáři přibližuje, jaké to je, když mozek odejde z tohoto světa dřív než tělo.

"A taky myslím, že tě nemusí mrzet, když na mě zapomeneš," dodá chlapec po delším uvažování.
"Ne?"...
"Ne, protože když na mě zapomeneš, budeš mít možnost mě zase poznat. A to se ti bude líbit, protože já jsem na poznávání docela fajn."

12.01.2024 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Cestování v čase s Claire jednoznačně doporučuji.
Už dříve jsem viděla seriál a ten mě inspiroval k přečtení knihy. Knižní zpracování je hodně pozvolné a příběh je vyprávěn jen z pozice hlavní hrdinky.
Kniha se mi, jako fandovi historických románů s nádechem fantasy, moc líbila.

05.01.2024 5 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Elisabeth Haich

Velmi zajímavá mystická kniha s hlubokou moudrostí. Vede nás k zamyšlení se nad podstatou života a smrti. Vybízí k pochopení skrytých tajemství Egypta, fungování duchovního světa a vyšších sil.
Rozhodně se k ní plánuji znovu vrátit.

08.12.2023 5 z 5

Poslední měsíční dívka Poslední měsíční dívka Barbara Davis

Tajemný romantický příběh s trochu detektivní zápletkou.
Čekala jsem něco jiného, ale i tak to byla fajn oddechovka.

"Plánujeme si životy, jako bychom je snad měli pod kontrolou, skládáme jeden dílek za druhým tak, jak si myslíme, že je to pro nás nejvýhodnější, a pak najednou bum, prásk! Stane se něco, co jsme absolutně nečekali, cesta se znenadání stočí úplně jiným směrem a my se nestačíme divit, kde jsme se to ocitli."

04.12.2023 4 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Poutavý příběh, který se odehrává ve dvou časových rovinách. Vyprávění se střídá z pohledu Jordan, Iana a Niny. Docela by mě zajímal i pohled Lovkyně...
Děj byl zajímavý a čtivý.

13.11.2023 4 z 5

Tajemná místa od Blaníku k Sušici Tajemná místa od Blaníku k Sušici Pavel Kozák

Další velmi zajímavá a inspirativní kniha pana Kozáka s tipy k navštívení zajímavých energetických míst naší české země.
Pár jsem jich již navštívila a byla jsem nadšená.

13.11.2023 5 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

I třetí díl této fantasy série je plný zvratů. Je to čtivé a baví mě. Jen bych ubrala některé scény a zbytečné opakování, příběhu by to jen prospělo.
Napínavý závěr mě navnadil na další díl.

02.11.2023 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Pohodová romance z vědeckého prostředí, která se velmi dobře čte.
Závěr je předvídatelný, ale vůbec mi to nevadilo. Někdy potřebuji hezký příběh, který míří ke šťastnému konci, užít si sympatické postavy a spokojeně se usmívat.
Líbilo se mi to moc :)

27.10.2023 5 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Pokračování příběhu Poppy a jejího prince mě bavilo stejně jako první díl. Jejich vzájemné popichování zpestřuje děj, jen škoda že se toho spousty opakuje stále dokola.
Poppy na cestě do Atlantie prohlubuje své schopnosti i vztah s Casteelem, naťukávají se zde dávná tajemství... A ten závěr... Wau.. Musím se pustit brzy do dalšího dílu.

18.10.2023 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Do čtení knihy jsem se pustila na mnohá doporučení a převažující pozitivní ohlasy. A musím potvrdit, že jde o skvělou fantasy.
Příběh je velmi čtivý, napínavý,... pohybujeme se v novém světe nadpřirozena s jeho intrikami a zvraty.
Užila jsem si romantiku i napětí.
Fantasy svět upírů, Atlanťanů a vlkodlaků si mě získal a těším se na pokračování..

12.10.2023 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Dojemná kniha plná emocí o ztrátě blízkého člověka, vině, výčitkách,... i odpuštění...
Coleen umí čtenáře zaujmout a strhnout dějem.
Tekly i slzy, příběh je velmi emotivní..
Doporučuji.

"Dobrý člověk, který to jednou v noci zvoral. To se stává i těm nejlepším z nás. I nejhorším. Nám všem. Jen někteří z nás mají větší kliku než jiní a naše chyby nemají tak tragické důsledky. "

09.10.2023 5 z 5

Runy osudu Runy osudu Christina Courtenay

Tohle čtení jsem si neskutečně užila :).
Příběh Linney, která vycestuje časem do 9. století k vikingskému válečníkovi Hrafnovi, mě úplně okouzlil.
Charaktery hlavních hrdinů mi naprosto sedly a ráda jsem se nechala pohltit autorčiným vyprávěním. Děj se odehrává oproti prvnímu dílu převážně v jedné časové linii a autorka příběh krásně propojila s předchozím dílem.
Jsem z knihy nadšená a vřele doporučuji.

26.09.2023 5 z 5

Prokletí hrobky Prokletí hrobky Gill Paul

Evelyn se rozpomíná na Egypt, vrací se do minulosti a umožňuje nám skrze své vzpomínky prožít dobrodružství objevení Tutanchamonovy hrobky.
Kniha mě upoutala svou anotací. Ale příběh plynul velmi pomalu, nemohla jsem se do něj začíst a to mi vydrželo bohužel až do posledních stránek.

22.09.2023 3 z 5