Zasvěcení

Mysticko biografický román, ve kterém se prolínají staroegyptská mystéria. Biografický proto, protože autorka čtenářsky oblíbených knih o józe, popisuje své zajímavé vzpomínky na minulé životy ve velmi dávném Egypte. Najdeme zde mimo jiné výběr z učení velkokněze Ptahhotepa, který vysvětluje okultní zákony vesmíru, lidské duše osudu. Dále bohatství myšlenek, zážitků zkušeností, které zahrnují celou oblast mystiky názorně vysvětlují zákony karmy znovuzrození. Autorka podává významné svědectví, udává směr v našem chaotickém věku. Sféry, které popisuje, jsou různé: vývoj citlivého děvčete, rány osudu, Jež určují proces zrání; vrchol krize, Který vede do průlomu nové existence záhadným zpusobem se prolíná s hrůzami poslední války. Celá zkušenost je podporovaná silnou osobností. Kniha, ve které se prolíná biografie, román mystické učení, podává napínavý obraz záhad zasvěcení, jehož hluboká pravda vždy dráždila fantazii. Je to zároveň nejobsažnější reinkarnační zpráva, která umožňuje získat hluboký vhled do působení karmy z života do života. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/54_/54995/zasveceni-D4d-54995.jpg 4.6175
Romány, Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno:, Aquamarin

Einweihung (1972)

Kniha Zasvěcení

Pegasus

Úžasná !!! Určitě doporučuji k přečtení.

FaeleenFairy

Toto je bezkonkurenčně nejlepší kniha kterou jsem kdy četla!!! Pasáž o starem Egyptě byla prostě geniální a vůbec celá kniha... Tedy jen pro ty, kteří jsou na ni připraveni... :)

any333
16.08.2018

Knihu mi půjčil taťka s tím, že se v ní najdu. Myslím, že měl jako v mnoha jiných věcech pravdu. Někdy si pokládám podobné otázky jako autorka ve svém mládí, ale většinou k nim najdu odpověď vlastním přemýšlením, které může být ovlivněné mým osobním názorem, což není férové vůči všem.
Nejvíce mě zaujala část, kdy se při popisovaném zasvěcení začal egyptský život prolínat s tím relativně existujícím v přítomnosti, protože se mi pak zdálo, že se tam vyskytlo silné deja vu. Dále mě také inspirovala část s opaky neřestí a také význam znamení, ve kterém se narodí. A konec egyptské reinkarnace, kde nezkušenost a cílené vyhýbání vše sesypalo jako domeček z karet.
V mnoha chvílích jsem se musela zastavit a pořádně se zamyslet, protože jsem se dokázala přistihnout, jak čtu slova, ale uniká mi jejich význam, nic po nich nezůstávalo. Takhle jsem musela reagovat hlavně u složitějších témat, abych je správně pochopila.
Myslím, že je dobře, že autorka tuhle knihu napsala, ale jak už zmiňuje na začátku, je důležité, aby každý našel svou vlastní cestu, protože napodobovat někoho jiného nepomůže. Ale i přesto jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Jsem zase o něco blíž.

Jelitovna
10.08.2018

Podruhé už se mi kniha nečetla tak lehce, chyběla zvědavost a asi nejen to. A ještě k tomu se mi nelíbí obrázky Z. Hajného. Některé věci jsem pochopitelně vnímala úplně jinak než dřív. Vypadá to, jakoby něco z toho, co Elisa říká, mělo zarážející, nepravděpodobnou souvislost i s dnešní dobou.
"To může být jenom zlý sen, že lidé klesli tak hluboko, že se navzájem zabíjejí krutými zbraněmi a právě ti nejzdravější, nejsilnější mladí muži, kteří by byli povoláni k tomu, aby zplodili novou, zdravou a silnou generaci. Ti jsou zabíjení jako první, protože jen oni jsou 'schopní' stát se vojáky. Slabí, nemocní muži zůstávají doma, v důsledku toho plodí tito slabí, nemocní muži se ženami doma děti a většina mladých, zdravých lidí je ve válce zahubena. To je nejrychlejší cesta k degeneraci celé lidské rasy. A lidstvo kleslo už tak hluboko, že nezná tuto strašnou pravdu! Ve své vzájemné slepé nenávisti a strachu jednoho před druhým se zabíjí ta nejzdravější, nejlepší generace!"
Jinde to působí až zrůdně. "Z intimního utkání dvou zemí, dobyvatelské a dobyté, tryská nový život na duchovní i hmotné úrovni. Ze sňatku dvou ras vzniká nová kultura. Mísí se však i tělesné buňky, vznikají potomci, kteří v sobě nesou a vykazují vlastnosti obou ras. Příroda vytváří mezirasu, přechodná individua, aby zmírnila a překlenula tvrdé hranice mezi rasami a zeměmi."

Mufa
03.05.2018

Rozhodně mě donutila se zamyslet, jestli vlastně v něco věřím nebo ne. Někdy mi to připadalo jako čirá fikce, někdy jsem si řekla, proč ne?
Ale určitě stojí za to přečíst. Některé věci jsem si ujasnila.

Alíša236
22.02.2018

Tohle je hodně hutná kniha - lépe to vyjádřit nedovedu... Místy se čte velice těžce, jinde sama. Myslím, že si v ní člověk v každé fázi svého života najde něco jiného, co na něj zapůsobí, o čem může přemýšlet a na čem pracovat.

rebecca.c
11.02.2018

Poutavá kniha se zajímavým příběhem reinkarnace. Věřím, že nenadchne každého čtenáře. Přesto mohu jen doporučit.

Beebee
25.11.2017

Doporučuji. Stojí za přečtení.