Zasvěcení

Mysticko biografický román, ve kterém se prolínají staroegyptská mystéria. Biografický proto, protože autorka čtenářsky oblíbených knih o józe, popisuje své zajímavé vzpomínky na minulé životy ve velmi dávném Egypte. Najdeme zde mimo jiné výběr z učení velkokněze Ptahhotepa, který vysvětluje okultní zákony vesmíru, lidské duše osudu. Dále bohatství myšlenek, zážitků zkušeností, které zahrnují celou oblast mystiky názorně vysvětlují zákony karmy znovuzrození. Autorka podává významné svědectví, udává směr v našem chaotickém věku. Sféry, které popisuje, jsou různé: vývoj citlivého děvčete, rány osudu, Jež určují proces zrání; vrchol krize, Který vede do průlomu nové existence záhadným zpusobem se prolíná s hrůzami poslední války. Celá zkušenost je podporovaná silnou osobností. Kniha, ve které se prolíná biografie, román mystické učení, podává napínavý obraz záhad zasvěcení, jehož hluboká pravda vždy dráždila fantazii. Je to zároveň nejobsažnější reinkarnační zpráva, která umožňuje získat hluboký vhled do působení karmy z života do života. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54995/zasveceni-D4d-54995.jpg 4.5203
Romány, Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno, Aquamarin

Einweihung, 1972

Kniha Zasvěcení

vendy246

Četla jsem podruhé. Před pěti lety jsem byla naprosto nadšená, tentokrát jsem měla v jednu chvíli pocit, že na to "nejsou má nervová zakončení dost silná a shoří". Tolik odkazů na tolik nám, ovšem v jiném kontextu, známých věcí! Mojžíš, jóga, židovská hvězda, zvěrokruh, paramidy, čarodějnická hůlka, Ježíš, reinkarnace, vnímání času... Každopádně zajímavá a pěkně napsaná kniha od obdivuhodné autorky. PS: Vypisovala jsem si myšlenky a, mimo jediné, byly uplně jiné než minule.

Marisol

Za mě zklamání. Zajímavosti ze starověkého Egypta byly fajn, ale celkově se mi kniha nelíbila. Možná se nechala autorka dost unést i vlastní fantazií, netuším. Uznávám, že pro mnohé lidi bude mít kouzlo, ale za mě, co se týče dávných dob, raději historické knihy.

RaDeS7

Tuhle knížku mám moc rád. Vracím se k ní jednou za pár let a vždycky mám pocit, jako bych jí četl poprvé. Příběh je velmi silný, minulé životy, mystika. Ale pro někoho kdo tyhle věci nemá rád, nebo jim nevěří, určitě není.

Cipori

Nejlepší duchovní literatura co jsem kdy četla.

guardian

Slyšela jsem samou chválu na tuto knihu a dostala jsem mnoho doporučení. Ale abych byla upřímná - vůbec mi nesedla. Ani jsem ji nedočetla. Celé mi to přijde podané hrozně nesrozumitelně a příliš "fantaskně". Už od začátku mi vadilo, jak je hlavní postava dokonalá a všemu dokonale rozumí v podstatě od začátku. O tuto tematiku se už nějakou dobu zajímám a podle mě věci prostě takto "lusknutím prstu" nefungují. I duchovně vyspělý člověk je pořád člověk, co si musí projít spoustou věcí, aby pochopil. Ale třeba celý můj názor jen dokazuje, že já sama nejsem připravena na informace obsažené v této knize. Kdo ví.

jirka9453
14.11.2019

Velmi zajímavá duchovní kniha, která od osobního vyprávění vlastního života plynule přechází do vzpomínek na život minulý a mystéria starého Egypta, na vzestup i pád lidské duše... Místy, hlavně u vysvětlování principů astrologie, jsem si musel pomoci knihou o znameních zvěrokruhů, ale o to více mě překvapilo, kolikrát mi věci při čtení náhle zapadly do sebe i s paralelou na dnešní výklady duchovních nauk. Skvělá.

ZUZANA-123
19.10.2019

Vzpomínky autorky na minulé životy,obrovskà touha po zacvĕceni do egyptských mystèrii,vzestup do vysokých vibraci a poté pàd,na to vše si autorka vzpomínà a popisuje.

desert.fox
19.07.2019

Nelíbilo se mi. Knížka je plná historických i duchovních nesmyslů. Autorka si nedala moc práci, aby příběh vypadal pravděpodobně i pro někoho, kdy má v duchovním poznání jakési vzdělání.
Knížce nelze upřít, že je líbivá a má spád

Celestinské proroctví
Celestinské proroctví