Poslední měsíční dívka

Lizzy Moonová po Měsíční farmě nikdy netoužila. Domov, o který pečovalo celých devět generací nadaných léčitelek, opustila před osmi lety, aby se distancovala od neutuchajícího šepotu o podivném dědictví rodiny Moonových. Když ale zemře její milovaná babička Althea, Lizzy se musí vrátit a čelit tragédii vznášející se nad vysychajícími levandulovými poli jejich rodinné farmy: nespravedlivému obvinění, které Altheu pronásledovalo až do smrti. Když se setká s Andrewem, který jako jeden z mála od začátku věřil, že Althea je nevinná, rozhodne se Lizzy jméno své babičky očistit. Aby se jí to však podařilo, bude se muset rozhodnout – přijme rodinné dědictví a svůj vlastní dar? Odhodlá se kráčet ve stopách měsíčních žen? Vychází v překladu Diany Rykrové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496308/big_posledni-mesicni-divka-E9g-496308.jpg 4.110

Vydáno: , Metafora

The Last of the Moon Girls, 2020

Kniha Poslední měsíční dívka

BubliBubli

příjemná oddychovka, nádherná obálka

lusila
29.08.2021

Dúfala som v magický realizmus, ale nie, je to iba ďalší romantický román. Druhú polovicu som len preletela, autorka kĺže po povrchu, nejde do hĺbky, ak hľadáte knihu pre starkú, tak toto je jedna z vhodných.

MaggieR
11.08.2021

Zo začiatku mi kniha nesadla, začínala na spôsob kaviarne v Kodani a pod. no postupne sa dej posunul správnym smerom. Kniha plná lásky, poučení ,kvetnatých opisov a viera v silu ženy ma presvedčili že som kúpila správne. Príbeh je nepredvídateľný a hlavnou témou nie je detektívka ani román ale aby Lizzy našla samú seba. Pekné.

Ladiva
29.06.2021

V podstate je to román o láske, "okorenený" trochou rodinného tajomstva a nevyriešenou vraždou z minulosti. Neurazí, nenadchne a ničím nevynikne spomedzi plejády podobných románov, ktoré už vyšli od iných autoriek.