PetrzOlomouce PetrzOlomouce komentáře u knih

Vznešený dům Vznešený dům James Clavell

Wau. Po vlažnějším začátku se děj rozjede. Úplně nejlepší jsou části s ruskými špiony a čínským jaderným materiálem, i když ten se mohl rozvést trochu víc. Naopak méně řečí o akciích a burze by taky na škodu nebylo. každopádně skvělý román.

09.11.2019 5 z 5

Velké špionážní operace časů studené války (1945-1965) Velké špionážní operace časů studené války (1945-1965) Karel Pacner

Výborné čtení. Sice se pár věcí opakovalo, ale na kvalitě to neubírá.

29.07.2019 5 z 5

Všehoschopní - Superguru Bárta Všehoschopní - Superguru Bárta Jaroslav Kmenta

Výborné, výborné, výborné !
Sonda do politiky, není pro slabé povahy a lidi, co věří, že nějaký politik může být slušný.

06.07.2019 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Jako fanoušek biatlonu jsem byl na knihu, po té bouři po vydání, hodně zvědavej. Kniha se čte jedním dechem, odsýpá to a za chvilku jste na konci. Když si jako fanoušek zpětně vybavujete, jak to dění u biatlonu prezentovala media a co bylo a je podáváno, tak Vás to, co se dočtete docela posadí na zadek. Tolik let, co se mohou trenéři učit v zahraničí a nakonec za všechny ty peníze, co dostávají (celý biatlon) se dozvíte, že jsou závodnice, ale i chlapi ponižováni od trenérů? Hlášky typu: jsi tlustá(ý) jako prase, jsi zmalovaná jako děvka atd? Určitě budu mít na biatlon jiný pohled. Ani trenéři, ani lékaři, nikdo ze svazu nepozná, že mají poklad, ale neumí se k němu chovat? Smutné

12.06.2019 5 z 5

Příliš hlučná samota Příliš hlučná samota Bohumil Hrabal

Jedna z nejhorších knih, co jsem četl. Co nemám na čtení rád, toho je kniha plná. Opakování frází furt a stále dokola. Kniha má něco málo přes 100 stránek a bez toho by měla 75. Nebýt výzvy, tak by letěla po pár stranách.

01.01.2019 1 z 5

To To Stephen King

Na tuhle knihu jsem se obzvlášt těšil. Už podle zdejších reakcí a hodnocení. Nejdřív jsem se bál toho přeskakování z roku 57 do roku 85, ale to bylo v pohodě. 1100 stran taky není málo. Moc jsem se netěšil na konec, které King moc neumí. Nakonec překvapil i ten konec. Ale co odebrao tomuhle veledílu hvězdu, byl hon a zabíjení TOho.

09.11.2018 5 z 5

Spící agent Spící agent Daniel Silva

I když je to autorova první kniha, tak je skvělá. Rozjezd pomalejší, ale pak kniha nabere skvělé tempo a ten závěr byl famozní.

17.10.2018 5 z 5

Rembrandtovo poselství Rembrandtovo poselství Daniel Silva

Skvělé, jako vždycky. Tahle série mě baví, i když už je dost předvídatelná. Írán je zajímavé téma, škoda že ho tam bylo tak málo.

05.10.2018 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Kniha super, námět mě bavil, spousta věcí k dalšímu přemýšlení. Jak už je u Kinga zvykem, závěr trochu pokazil vynikajicí knihu. Každopádně King je v mé TOP 5 nejlepších autorů.

30.09.2018 5 z 5

Padrino Krejčíř - Afričan Padrino Krejčíř - Afričan Jaroslav Kmenta

Afričan je nejlepší z celé trilogie. Doufám, že si Radovan "užívá" vězení v JAR a zároven doufám, že ho nikdy do Čr nevydají. Protože za tolik zla, co vyprodukoval, si slitování nezaslouží ani za nehet. Určitě je zajímavé sledovat vývoj kauzy na Kmenta.cz

26.08.2018 5 z 5

Popol všetkých zarovná Popol všetkých zarovná Dominik Dán

Námět super, tohle téma mě baví. Atmosféru přidá i četba v originále.
Co mi vadilo byly změna jmen a popis měst. Číst "naše město" mi nepřijde dobrý.
Radši bych to v podání jako od jaroslava Kmenty (Mrázek, Krejčíř). Prostě narovinu pojmenovat aktéry únosu a místa, určitě by to knize dodalo na atkaktivitě.

17.08.2018 5 z 5

Tchaj-pan Tchaj-pan James Clavell

Kniha se čte dobře. Ale já čekal trochu víc. Třeba víc z opiových válek.
Stejně jako u Šóguna, tak i u Tchaj-pana jsem čekal trochu víc propracovaný konec.

11.08.2018 4 z 5

Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů Jaroslav Kmenta

V knize se toho dost opakuje, možná je to kvůli přehlednsoti lepší, ale toho, kdo čte pozorně to přinejmenším nudí. Po Mrázkovi jsem chtěl sáhnout po Krejčířovi, ale půlka třetí knihy bylo o něm. Tak mám strach, že budu zase číst to, co jsem už přečetl.
Nicméně kniha je to skvělá, občas se až tají dech, co je v téhle zemi možné. A nedělám si iluzi, že tyhle praktiky skončily.

25.07.2018 4 z 5

Kmotr Mrázek Kmotr Mrázek Jaroslav Kmenta

Každý, kdo si pamatuje 90 léta a přečte si tu knihu, tak mu najednou hodně věcí začíná dávat smysl. A to je popis jen jednoho kmotra. Všechny ty krachy bank, záložen, kampeliček, všechny politické veletoče a nakonec se člověk dozví, že největší kápo ve státě byl vekslák z maloměsta. Tohle prostě nevymyslíš.

18.07.2018 5 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Jsou knihy, u kterých nechcete, aby skončily. Tahle je z nich nejlepší.
Skvěle se čte, potavé vyprávění a krásný dojemný příběh.
Když si člověk uvědomí, jak se ve středověku žilo v Evropě a jak v Japonsku, tak se musí stydět. Jejich bezvyhradná poslušnost a smysl pro službu pánům je až zarážející.
Čest je v životě na prvním místě a hanba v něm nemá místo.
Moje první knížka od Clavella a rozhodně né poslední. Asijskou ságu určitě přečtu celou. Už ted mi chybí večery s Andžin-sanem a Mariko-san.

15.07.2018 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Kniha je vynikající, ale jeden nedostatek má...je moc krátká. Po životě v gulagu už to šlo velmi rychle a zpomalilo to až zase v Brně. Tohle téma mě velmi zajímá, tak jsem čekal víc. Každopádně stojí za přečtení.

07.06.2018 5 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Skvělá kniha. Detailně popsané události, které by měl znát každý.

29.05.2018 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Četl jsem jen díky čtenářské výzvě a určitě se k ní vracet nebudu. Hodně textu je latinsky a i když je vzadu slovník, tak je těch textů tolik, že se nedá stále listovat sem tam. Zaujalo snad jen to, jak to zhruba ve středověku chodilo.

21.05.2018 3 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Tahle serie je úchvatná. Skvěle se čte. Až na velké množství postav. Pátý díl mě však zklamal. Čekal jsem pokračování, že se pročtu tam, kde končila 7.serie v tv. Jenže pátý díl je pouze takové pokračování, souběh se čtvrtou knihou. Proto jen 4 * Snad se brzo dočkáme slíbené 6knihy.

06.04.2018 4 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Začátku jsem se ztrácel v latinských názvech, jménech, ale po pár stránkách to začlo být lepší a lepší. Román se čte velice dobře a jedním dechem. Co mi vadilo, tak hodně křesťanské omáčky. Člověk až žasne, jak dlouho už se snaží jeden národ vyhladit jiné kvůli něčemu, co neexistuje. A kolik si najde způsobů, jak je trýznit a zabíjet.

01.03.2018 5 z 5