Rembrandtovo poselství

Desátá kniha ze série Gabriel Allon. Gabriel Allon se po posledním vyřešeném případu rozhodl zpřetrhat všechny svazky se svou kariérou tajného agenta. Na odlehlých útesech Cornwallu si užívá života se svou krásnou ženou Chiarou, ale minulost si ho stejně najde: nese podobu excentrického obchodníka s uměním Juliana Isherwooda, který má vážný problém. A ten problém nemůže vyřešit nikdo jiný než Allon. Ve starobylém Glastonbury byl brutálně zavražděn umělecký restaurátor a následně odcizen donedávna ztracený Rembrandtův portrét. Přes prvotní neochotu se nakonec Allon uvolí nasadit své schopnosti a zkušenosti, aby přispěl k pátrání po zmizelém plátně a identitě pachatelů – a každá nalezená stopa ho utvrzuje v přesvědčení, že s obrazem jsou spojena další hrůzná tajemství. Gabriel se tak znovu dostává do světa, kam už nikdy nehodlal vstoupit, a jeho cesty se kříží s atraktivní novinářkou z Londýna, která chce odčinit největší omyl svého života, s nepolapitelným zlodějem vzácných děl, jehož začalo tížit svědomí, a s vlivným švýcarským miliardářem, který proslul svou dobročinností, ale možná stojí v pozadí největší hrozby současného světa…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/63_/63253/rembrandtovo-poselstvi-63253.jpg 4.580

Gabriel Allon (10.)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

The Rembrandt Affair (2010)

Kniha Rembrandtovo poselství

Jardík50
22.10.2018

No - za tři. Autor tady působí rozvlekle a nenutí vás to nejít spát...takovej neakční román na Silvu.

PetrzOlomouce
05.10.2018

Skvělé, jako vždycky. Tahle série mě baví, i když už je dost předvídatelná. Írán je zajímavé téma, škoda že ho tam bylo tak málo.

Martin1974
01.02.2018

Dobre napísaný špionážny román, len autor akoby zabúdal, že mu jeho hrdina povážlivo starne, ale stále dokáže zlikvidovať troch trénovaných mladých chlapov ľavou zadnou, napriek tomu, že v knihách nie sú zmienky o tom, že by pravidelne cvičil, trénoval bojové techniky... Dúfam, že nás autor nechce presvedčiť, že reštaurovaním obrazov sa dokáže agent udržať v špičkovej kondícii...Dám sa na jedenástu časť, a som zvedavý, či mu túto skutočnosť pripomenul niektorý z ľudí, ktorým na konci knihy vždy ďakuje...

hnusák
03.10.2017

Gabriel Allon stárne jako víno, mám rád jeho logické uvažování a přímočarou akci, i když se předem zdá, že je odsouzena k zániku. Pěkný závěr knihy a trocha té nostalgie, díky, líbilo se. K Silvovi se vždy vracím, zatím mne nezklamal.

Gi-Gi
20.09.2017

tak musím říct, že sice jsem to četla dlouho, ale na konci to bylo tak napínavé, že jsem to odkládala, jak jsem se bála. Dává to smysl? Autor mě mile překvapil a Gabriel Allon též.

Dandulka
27.08.2017

Jedna z mála nezáživných knih tohoto autora. Po 100 stranách nikde žádná akce- tou něj nebývá zvykem!!!!

Jane100
22.07.2017

Další ze skvělých napínavých knih Daniela Silvy. Autor opět nezklamal. Přečteno jedním dechem.

Mammoth
28.09.2015

Oproti předcházejícím dílům série s Gabrielem Allonem, mi tato kniha přišla jako příjemná komorní detektivka s akčním závěrem. Poměrně dlouhý rozjezd s rozvážným nabíráním tempa až k očekávanému "teď už to musím dočíst...". Trochu nezvyklé ale nevadí a určitě nenudí.