Rembrandtovo poselství

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Desátá kniha ze série Gabriel Allon. Gabriel Allon se po posledním vyřešeném případu rozhodl zpřetrhat všechny svazky se svou kariérou tajného agenta. Na odlehlých útesech Cornwallu si užívá života se svou krásnou ženou Chiarou, ale minulost si ho stejně najde: nese podobu excentrického obchodníka s uměním Juliana Isherwooda, který má vážný problém. A ten problém nemůže vyřešit nikdo jiný než Allon. Ve starobylém Glastonbury byl brutálně zavražděn umělecký restaurátor a následně odcizen donedávna ztracený Rembrandtův portrét. Přes prvotní neochotu se nakonec Allon uvolí nasadit své schopnosti a zkušenosti, aby přispěl k pátrání po zmizelém plátně a identitě pachatelů – a každá nalezená stopa ho utvrzuje v přesvědčení, že s obrazem jsou spojena další hrůzná tajemství. Gabriel se tak znovu dostává do světa, kam už nikdy nehodlal vstoupit, a jeho cesty se kříží s atraktivní novinářkou z Londýna, která chce odčinit největší omyl svého života, s nepolapitelným zlodějem vzácných děl, jehož začalo tížit svědomí, a s vlivným švýcarským miliardářem, který proslul svou dobročinností, ale možná stojí v pozadí největší hrozby současného světa…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63253/big_rembrandtovo-poselstvi-xhD-63253.jpg 4.599
Série:

Gabriel Allon / Agent Gabriel Allon 10.


Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino
Originální název:

The Rembrandt Affair, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Rembrandtovo poselství

kalache
předevčírem

...šokuje poválečné spojení Německo,Švycarsko,Vatikán,Argentina...

jprst
20. ledna

Poněkud pomalejší tempo, ale na druhou stranu stupňované napětí a opět akční závěr, jehož načasování a podobu má autor dobře zmáknutou, takže opět dokázal překvapit.


Marek.Sc
20.04.2020

Je zavraždený reštaurátor, ktorý pracoval na stratenom Rembrandtovom obraze. V príbehu sa objavuje už známy Julian Isherwood, obchodník s umením. Julian má problém, a ten dokáže vyriešiť len nám už známy Gabriel Allon. Ale on po udalostiach, ktoré ho postihli, nechce s Chiarou svojou milovanou už do ničoho ísť. Nechce sa do ničoho púšťať a chce odísť preč zo služby. Minulosť osôb a aj tá vojnová, mu však otvoria oči. A jeho mentor, starý pán Šamron, má v tom opäť prsty. Prinútia ho? Uvidíte ako to dopadne. Kniha je naozaj napínavá. Odporúčam.

zdenaR
28.02.2020

Romány od autora jsem četla postupně jeden za druhým v průběhu asi jednoho roku.
Byly velmi čtivé, napínavé, bavily mě jednotlivé zápletky i hlavní hrdina.
Doporučuji kterýkoliv z nich, Silva prostě nezklame :-)))

Jardík50
22.10.2018

No - za tři. Autor tady působí rozvlekle a nenutí vás to nejít spát...takovej neakční román na Silvu.

PetrzOlomouce
05.10.2018

Skvělé, jako vždycky. Tahle série mě baví, i když už je dost předvídatelná. Írán je zajímavé téma, škoda že ho tam bylo tak málo.

Martin1974
01.02.2018

Dobre napísaný špionážny román, len autor akoby zabúdal, že mu jeho hrdina povážlivo starne, ale stále dokáže zlikvidovať troch trénovaných mladých chlapov ľavou zadnou, napriek tomu, že v knihách nie sú zmienky o tom, že by pravidelne cvičil, trénoval bojové techniky... Dúfam, že nás autor nechce presvedčiť, že reštaurovaním obrazov sa dokáže agent udržať v špičkovej kondícii...Dám sa na jedenástu časť, a som zvedavý, či mu túto skutočnosť pripomenul niektorý z ľudí, ktorým na konci knihy vždy ďakuje...

hnusák
03.10.2017

Gabriel Allon stárne jako víno, mám rád jeho logické uvažování a přímočarou akci, i když se předem zdá, že je odsouzena k zániku. Pěkný závěr knihy a trocha té nostalgie, díky, líbilo se. K Silvovi se vždy vracím, zatím mne nezklamal.

1