Portrét špionky

Pro Gabriela Allona a jeho ženu Chiaru to měl být příjemný víkend v Londýně. Ten však vzal za své, když se oba stali nedobrovolnými účastníky sebevražedného útoku islámského atentátníka. Výčitky, že nedokázal krveprolití zabránit, Gabriela donutí, aby se znovu upsal světu výzvědných služeb. Tentokrát se musí postavit fanatickému jemenskému imámovi, který byl kdysi placeným agentem CIA, avšak nyní dokončuje přípravy na novou vlnu vražedných útoků v západních metropolích. A nenechává nikoho na pochybách, že se nejedná jen o plané hrozby. Gabriel se svým týmem sestaví v krátkém čase důmyslný plán, jak novou teroristickou síť zničit. Má-li však uspět, musí podstoupit návrat do vlastní krvavé minulosti a setkat se s ženou, na kterou by raději zapomněl. Samotářská dědička miliardářského impéria a dcera odvěkého nepřítele je však jediná, kdo může pomoci Allonovi překročit záludné vody mezi islámem a západním světem… (www.knihcentrum.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/128118/portret-spionky-128118.jpg 4.269

Gabriel Allon (11.)

Portrait of a Spy (2011)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

Kniha Portrét špionky

soukroma

První třetina byla dost úmorná, popisná a hlavně věnovaná těm všem aktuálním teroristickým hrůzám kolem nás (kterých naneštěstí ještě za devět let od napsání knihy přibylo, všude, a týká se to všech - a ještě o tom číst ve fikci, to nechci). Pak se spustil neuvěřitelně odvážný společný plán zpravodajců podpořený nejvyššími politickými špičkami a příběh nabral na rychlosti i síle. A akčnost a napínavost se stupňovala až do samotného závěru. 85%

1amu
07.05.2018

Tak nevím... souhlasím s kladnými i zápornými hodnoceními této knihy. Mám rád Daniela Silvu, Gabriela Allona s celou jeho partou, respektuji názor "čefa", ale ?
Nadia al-Bakri, bohatá žena, se kterou provádí Mossad verbovku.... Nezdála se mi ona lehkost, jak bylo dosaženo kýženého cíle. A pak ta story v poušti se závěrem jako u "Harlekýnů" - má to autor zapotřebí ? Nevím. Část čtenářů knih D.S., mezi které se počítám , je zvyklá na to, čemu se dnes říká "vyšší level".

hnusák
28.07.2017

Mne se kniha četla naopak velmi dobře, i když se zde najdou chvílemi hluchá místa. To, jak chladnokrevný zabiják Allon ke konci knihy tesktní až k slzám, to by asi nešlo k naturelu elitního člena Mossadu. Na druhou stranu, dobrý.

ferenc_had
12.07.2017

Další skvělá kniha

Mammoth
01.11.2015

Klasika autora, která neurazí a velmi dobře se čte.

LMih
27.09.2014

Veľké sklamanie, príšerná nuda. Najhoršie na knihe je pohľad iba z jednej strany zákopu a samozrejme všade víťazí iba jeden.

Ladinek
08.09.2014

Řekl bych, že jsem celkem nadšeným konzumentem Silvových knih, ale tohle tedy bylo opravdu zklamání. Většina děje nudná, celkem nelogické chování některých postav a poměrně dlouhý a nezáživný závěr. Kdyby to byla kniha jiného autora, dal bych možná 2-3 hvězdy, ale od Silvy jsem čekal opravdu o hodně víc.

Dandulka
10.03.2014

Jsem celkem zklamaná, tato kniha se autorovi zrovna moc nepovedla. No, není každý den, posvícení, že? Tak snad příště to bude lepší.

špionáž thrillery

Daniel Silva