Přeběhlík

Když Gabriel Allon v thrilleru Moskevská pravidla těsně vyvázl z ruského zajetí, měl v plánu plně se oddat přerušeným líbánkám a restaurování unikátního oltářního obrazu pro Vatikán. Pak ovšem dostane zprávu, že po Grigoriji Bulganovovi, bývalém agentu ruské rozvědky, který ho v Moskvě zachránil a rozhodl se přeběhnout na druhou stranu, se slehla zem. Gabriel Allon je jako již mnohokrát povolán do Londýna, aby rozkryl záhadné zmizení muže, o němž britská rozvědka nemluví jinak než jako o dvojitém agentovi. Restaurátor však ví své. Nedopusťte, abych skončil v neoznačeném hrobě, naléhal Bulganov, když tehdy v Moskvě Allonovi líčil, jak končí zrádci ruské tajné služby. A Gabriel dal svému zachránci slib. Pátrání po Bulganovovi zavede Allonův tým do různých evropských měst i do březových lesů nekonečného Ruska, aby vyvrcholilo ve vražedném souboji s neporazitelným oligarchou Ivanem Charkovem. Vystaven nejtěžší zkoušce svého života, paralyzován strachem o to nejdražší, co má, sáhne Gabriel Allon až na dno svých sil – a po tomto střetu už nikdy nebude stejný....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26726/prebehlik-26726.jpg 4.572

Gabriel Allon (9.)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

The Defector (2009)

Kniha Přeběhlík

konicekbily
28.11.2018

Co je všecho možné udělat pro záchranu dvojitého agenta tajné služby rozvíjí ve své představě autor dokonale. A je dobře, že to dal na papír.

1amu
25.09.2018

V českém vydání "Přeběhlík" - toho jsem nesehnal, ale líbilo se mi kvůli výborně udělané obálce. Tak mám tuto knihu, což mi vůbec nevadí.
Řekl bych, že Zradca mne neoslnil . Kniha je útlá, ale těch zbytečných stran a čekání na Gabriela....neúnosné, když víme jaký bude konec. Každopádně autor napsal mnohem více lepších věcí.

albert19
01.11.2017

Byl jsem uspokojen.

Martin1974
23.11.2016

Ako thriller je to výborne napísané, ale náročnejší čitateľ by to mal brať len ako " bondovku " a oddychovku, pretože je v knihe dosť vecí pritiahnutých za vlasy...našťastie autor v doslove upozorňuje, že sa jedná o fikciu..

Selinute
19.11.2016

Už jsem se přesvědčila, že všechny Silvovy knihy, které jsem doposud četla, jsou vynikající a jsou pro mě zárukou dobrého špionážního románu.
No a Přeběhlík, tak to je opravdu zdařilý kousek !

Mammoth
09.08.2016

Daniel Silva opět nezklamal. Izraelský "agent 007" Gabriel Allon je stále ve formě a se svojí partičkou likviduje vše, co (nebo kdo) mu přijde pod ruku. Akce od začátku do konce, která nenechá vydechnout. Super.

kaja.marik
18.07.2015

Kniha přímo navazuje na Moskevská pravidla, a je možná ještě o malinko lepší.

Rabjohns
11.12.2014

Kniha přímo navazuje na Moskevská pravidla,takže jsou na tom biti ti kdo předchozí knihu nečetli i ti kteří ji četli protože musí číst vysvětlování předchozích dějů. Připadalo mi,jako kdyby se autorovi nějaké zakončení nevešlo do předchozí knihy,tak se rozhodl to natáhnout do knihy samostatné. A to natahování je trochu na škodu.

špionáž

Daniel Silva