Přeběhlík

Když Gabriel Allon v thrilleru Moskevská pravidla těsně vyvázl z ruského zajetí, měl v plánu plně se oddat přerušeným líbánkám a restaurování unikátního oltářního obrazu pro Vatikán. Pak ovšem dostane zprávu, že po Grigoriji Bulganovovi, bývalém agentu ruské rozvědky, který ho v Moskvě zachránil a rozhodl se přeběhnout na druhou stranu, se slehla zem. Gabriel Allon je jako již mnohokrát povolán do Londýna, aby rozkryl záhadné zmizení muže, o němž britská rozvědka nemluví jinak než jako o dvojitém agentovi. Restaurátor však ví své. Nedopusťte, abych skončil v neoznačeném hrobě, naléhal Bulganov, když tehdy v Moskvě Allonovi líčil, jak končí zrádci ruské tajné služby. A Gabriel dal svému zachránci slib. Pátrání po Bulganovovi zavede Allonův tým do různých evropských měst i do březových lesů nekonečného Ruska, aby vyvrcholilo ve vražedném souboji s neporazitelným oligarchou Ivanem Charkovem. Vystaven nejtěžší zkoušce svého života, paralyzován strachem o to nejdražší, co má, sáhne Gabriel Allon až na dno svých sil – a po tomto střetu už nikdy nebude stejný....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26726/prebehlik-26726.jpg 4.566

01.11.2017

Byl jsem uspokojen.

Martin1974
23.11.2016

Ako thriller je to výborne napísané, ale náročnejší čitateľ by to mal brať len ako " bondovku " a oddychovku, pretože je v knihe dosť vecí pritiahnutých za vlasy...našťastie autor v doslove upozorňuje, že sa jedná o fikciu..

Selinute
19.11.2016

Už jsem se přesvědčila, že všechny Silvovy knihy, které jsem doposud četla, jsou vynikající a jsou pro mě zárukou dobrého špionážního románu.
No a Přeběhlík, tak to je opravdu zdařilý kousek !

Mammoth
09.08.2016

Daniel Silva opět nezklamal. Izraelský "agent 007" Gabriel Allon je stále ve formě a se svojí partičkou likviduje vše, co (nebo kdo) mu přijde pod ruku. Akce od začátku do konce, která nenechá vydechnout. Super.

kaja.marik
18.07.2015

Kniha přímo navazuje na Moskevská pravidla, a je možná ještě o malinko lepší.

Rabjohns
11.12.2014

Kniha přímo navazuje na Moskevská pravidla,takže jsou na tom biti ti kdo předchozí knihu nečetli i ti kteří ji četli protože musí číst vysvětlování předchozích dějů. Připadalo mi,jako kdyby se autorovi nějaké zakončení nevešlo do předchozí knihy,tak se rozhodl to natáhnout do knihy samostatné. A to natahování je trochu na škodu.

LMih
19.09.2014

Zradca (v českom preklade Přeběhlík) je pre mňa veľkým sklamaním. Izrael, USA, Veľká Británia sú dobrí a Rusko, Irán, Palestína sú zlí. Obyčajná propaganda a čierno-biele videnie. Toto sme už zažili za komunistov. Jedna z jeho najslabších kníh.Keby tam neboli krvavé scény, bolo by to čítanie pre deti a mládež, ktorí sú ľahko ovplyvniteľní.

Mako123123
01.08.2013

Parádna náveznosť na /Moskvu/.. fakt kvalita. Doporučujem...

technik1965
04.06.2013

Opäť ďalšie dobé dielo od Silvu. Doporučujem.

dalimoni
28.08.2011

Slušný špionážní thriller, více se mi od tohoto autora líbil Spící agent, ale ani tato kniha není špatná. Konec knihy a část Zúčtování mi připadá taková rychle odbytá, ale jinak slušný. 85%

derminator
14.02.2011

Nejlepší kniha od Silvy co jsem zatím četl, je to zkrátka mistr fabulace a když obzvlášť tuto knihu čtete připadá vám to jako kdyby se to zrovna nyní dělo já nemohu jinak než knihu doporučit a dát jí hodnocení 99%.