Moskevská pravidla

Osmá kniha série Gabriel Allon. Násilná smrt ruského novináře zavedla bývalého špiona Gabriela Allona do Moskvy. Už to ovšem není ponurá Moskva jako za sovětských časů, nýbrž metropole koupající se v ropném bohatství, po jejíž bulvárech neslyšně kloužou neprůstřelné limuzíny. Žije zde ovšem i skupinka nových stalinistů, kteří z touhy po starých dobrých časech nešetří námahou ani prostředky na zničení odvěkého nepřítele, Spojených států. Jedním z těchto mužů je Ivan Charkov, bývalý agent KGB, který na troskách komunistického státu vystavěl celosvětové investiční impérium. Pod rouškou počestného obchodu se ovšem skrývá lukrativní a veskrze nebezpečný byznys. Charkov obchoduje se zbraněmi - a nyní se chystá prodat ty nejúčinnější přímo al-Kájdě. Allon pochopí, že pokud se mu nepodaří včas vypátrat místo a čas předávky zboží, ohrozí svět teroristický útok nevídaných rozměrů. Hrozba je děsivá, čas ubíhá neskutečně rychle a navíc se zde hraje podle Allonovi neznámých „moskevských pravidel"......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15476/moskevska-pravidla-efh-15476.jpg 4.584

Gabriel Allon 8.

Literatura světová, Horory
Vydáno, Domino

Moscow Rules, 2008

Kniha Moskevská pravidla

zdenaR
28.02.2020

Romány od autora jsem četla postupně jeden za druhým v průběhu asi jednoho roku.
Byly velmi čtivé, napínavé, bavily mě jednotlivé zápletky i hlavní hrdina.
Doporučuji kterýkoliv z nich, Silva prostě nezklame :-)))

babicka_amalka
26.04.2018

mám ráda Silvu a jeho Gabriela Allona, ale tenhle příběh mě na rozdíl od předchozích tentokrát nějak nepřesvědčil; tak snad příští bude zase dobrý a tohle byla jen momentální "slabší autorova chvilka";

albert19
16.02.2018

Kniha dobrá a lze si z ní něco vzít o skutečnosti popisovaných historek .

Dandulka
24.09.2017

Super čtení a pro mě jedna z nejlepších knih s Gabrielem Allonem. U některých pasáží jsem se i zasmála. Mohu jen zopakovat- tahle patří k nejlepším.

beetlinka
20.06.2017

Další pokračování detektivní série s Gabrielem Allonem, neohroženým agentem izraelské tajné služby a zároveň restaurátorem starých mistrů. Kniha se opět četla jedním dechem a těším se na další pokračování.

kaja.marik
10.07.2015

Velice povedená kniha. Je to o supermanovi, který je vynikající (a světově známý) restaurátor, vynikající (a světově známý) špion jehož snímek otiskly Timesy. Výborný operativec i plánovač operací. Takže opět nic pro čtenáře, kteří očekávají hyperrealistický děj :)

Mě se to dobře četlo, zaujalo mě to, připojuji se k pochvalným komentářům dole. Některé pasáže ale realistické jsou. Dostal mě například popis toho, jak Rusové nechápou, že když je na letišti zákaz kouření tak platí i na záchodech. Protože to si vzpomínám jako svůj zážitek z Ruska: že tam bylo na letištních záchodcích se zákazem kouření zahuleno víc než ve čtvrté cenové. Člověk se šel vyčurat a hned neskutečně smrděl kouřem...

Rabjohns
14.11.2014

Střední část,kde chystají akci k přesvědčení hrdinky ke spolupráci je zbytečně zdlouhavá,ale jinak dobrý.

Shivet
08.01.2014

Knížku jsem přečetla za dva dny (rychleji mi to syn nedovolil :-) a nedalo se od ní vůbec odtrhnout. Je to skvělá knížka, dobře napsaná a přiznám se, že jsem u ní nedokázala přesně odhadnout konec :-)