Smrt ve Vídni

Špionážní román o stíhání ďábelského zločince s nacistickou minulostí je volným pokračováním autorových románů Anglický zabiják a Zpovědník. Další z knih, které reflektují vzrůstající antisemitismus a relativizaci holocaustu v některých vrstvách současné západní společnosti. Tajný agent odhaluje totožnost bývalého fašistického exponenta, který uniká spravedlnosti a dopouští se dalších zločinů. Pro hrdinu knihy je celý případ navýsost osobní záležitostí, neboť se dotýká i bolestné minulosti jeho rodiny. Pátrání probíhá na několika kontinentech. Autor volně vychází ze skutečných událostí. Fabuluje bohatou zápletku, ale např. mrazivě odtažitý postoj rakouské justice k vyrovnávání se s nacistickou minulostí je bohužel přesným odrazem reality....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12607/big_smrt-ve-vidni-CDW-12607.jpg 4.598

Gabriel Allon / Agent Gabriel Allon 4.

Literatura světová, Dobrodružné

Vydáno: , Domino

A Death in Vienna, 2004

Kniha Smrt ve Vídni

Lolila

Tentokrát Gabriel Allon pátra po vojnovom zločincovi. Časť zameraná na holocaust, pochod smrti, koncentračné tábory....

Katana83

Čtu od prvního dílu a tato kniha mi nedala vydechnout. Moc se mi 4dil líbil. Oceňuji dodržení skutečných události a vnímám Gabriela jako doplněk. Super.

astroweb
13.05.2020

Víc, než špionážní, tak spíše historický, tentokrát opět o pátrání po nacistickém zločinci. Výpovědi o zvěrstvech, které byli němečtí nacisti páchat byly otřesné. Skutečně nelehké neodpočinkové čtení, ale právě v dnešní době snah překrucování historie velmi potřebné a poučné.

zdenaR
28.02.2020

Romány od autora jsem četla postupně jeden za druhým v průběhu asi jednoho roku.
Byly velmi čtivé, napínavé, bavily mě jednotlivé zápletky i hlavní hrdina.
Doporučuji kterýkoliv z nich, Silva prostě nezklame :-)))

WeeWar
14.01.2018

Mazeček!!!

Perfektní zpracovaní / zprostředkování / osobní - slzavé nahlédnutí do zvěrstev holokaustu s legendary "Son of Saul" by G.A. v hlavní roli.

Trošku podobné dílu pána F.F. - Spis Odessa, ale to vůbec neva, možná naopak, dá se to směle srovnávat, porovnávat, když si to přečtete obé hned po sobě.

konicekbily
09.10.2017

Asi to byl autorův poslední díl věnovaný holocoustu. Dobře popisuje laxnost Rakušanů a Američanů při hledání zločinců po světové válce, jejich ukrývání a nábor do svých služeb. Část knihy je věnována pochodu smrti a popisování běžné rutiny v koncentračních táborech.

babicka_amalka
19.04.2017

vynikající kniha, téma holocaustu i nepotrestaných zločin(c)ů a přístupu jejich mateřských zemí a mnohých spoluobčanů k nim je velmi silné;

myelka
02.09.2016

Skvělá kniha, Silva prostě patří mezi mé oblíbené autory. Děj knihy napínavý, téma Holokaustu Vás vždy pohltí...