PetrzOlomouce PetrzOlomouce komentáře u knih

Agent bez minulosti Agent bez minulosti Robert Ludlum

Nuda, nuda, nuda. Začátek docela šel. Než si Jason začal vzpomínat. Pak se začaly fráze opakovat stále dokola. Stovky otázek, postav. Jeden velký chaos. Oproti filmu zklamání.

02.07.2023 2 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Skvělá kniha nalezená jen díky čtenářské výzvě.
Krásně popsané tři dějové linky, které se postupně k sobě přibližují a nakonec i propletou.
Jako otci se mi moc dobře nečetlo o zneužívání 12-15 letých děvčat. I když příběh fiktivní, podobných osudů musely být tisíce. Jen bohužel s jiným koncem.

10.04.2022 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Na konci knihy je přepis rozhovoru s F. Kotletou. Vyjadřuje se, že J. Kulhánek by neměl už psát, že je vyčpělý. Tímto svým postojem a neúctou ke kolegovi se mi autor dost zprotivil. Celé čtení jsem měl dojem, že jen kopíruje pana Kulhánka.
Zadarmo byla tahle kniha drahá.

05.03.2022 odpad!

Obranná reakce Obranná reakce Michael Connelly

Výborná detektivka

12.11.2021 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Začátek knihy super, klasický Kulhánek. Ovšem jak se pan Mluvčí dostane do pekla, tak jde kvalita, bohužel, strmě dolů. Na Noční klub to nemá ani zdaleka.

05.07.2021 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Nejlepší kniha, co jsem zatím četl.
Jedna rodina a tolik příběhů, co prožije? Dějové linky se krásně rozbihaji, aby se zase propletly.
Doufám, že na třetí díl nebudu čekat moc dlouho.

20.03.2021 5 z 5

Lovci lebek Lovci lebek Matthew Brennan

Oproti Ďábelské gardě velmi slabé. Je to soupis událostí , které ničím nezaujmou, žádný příběh. Po přečtení mi nic v hlavě zajímavého nezůstalo.

23.02.2021 2 z 5

Pandemie Pandemie Michal Kubal

Výborné čtení, hlavně ty kapitoly ze světa. Ty domácí "svodky" si ještě vybavuji a moc mě nebavily. Naštěstí jich tam není moc. Snad bude i pokračování.

07.12.2020 5 z 5

S vlčí hlavou v erbu S vlčí hlavou v erbu František Niedl

Výborné ☝️

21.11.2020 5 z 5

Bombardér T-2990 se odmlčel Bombardér T-2990 se odmlčel Vilém Bufka

Jasných 100%.Čtivé, zajímavé, obohacující čtení.

30.08.2020 5 z 5

Srdečné pozdravy z Ruska Srdečné pozdravy z Ruska Ian Fleming

Bože, to byla nuda.

25.08.2020 3 z 5

Já stíhač Já stíhač Georgij Nefedovič Zacharov

Nudná sovětská agitka. Všechno bylo v Sovětském svazu super, všichni byli kamarádi, všechno vyšlo, jak se naplánovalo. A když ne, tak to stejně dopadlo dobře. S horšími stroji stejně sestřelili víc protivníků. Tohle mohlo bavit možná v roce 1980.

10.08.2020 1 z 5

Flyboys Flyboys James Bradley

Že byli Japonci za války jako zvířata se ví, ale že až takoví, jsem netušil. Skvěle popsané, čtivé a šokující čtení.

21.06.2020 5 z 5

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Opět výborné čtení. Jasných 5 *

27.05.2020 5 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Ještě lepší, než jsem čekal. Mám rád historické romány a pokud jsou z české historie o to je to lepší. Možná snad cca 280 stran tomu trochu na kráse ubralo. Směle k další knize.

25.05.2020 5 z 5

Kat Kat Martin Moudrý

Před čtením knih si čtu recenze a komentáře k dané knize. Většinou mi to pomůže k tomu, že nečtu braky. Sérii jsem chtěl dočíst, protože dva díly byly skvělé. To že třetí nenapsal Kulhánek jsem měl v hlavě celé čtení a dost to pocitu z knihy uškodilo. Styl psaní je sice podobný, ale Kulhánek to prostě není. Už jen to, že prvních 50 stran asi nikdo nezemřel. Stále se opakující "a pak" už mi taky lezlo krkem. Tento díl jsem vyloženě protrpěl. Za mě max 2 hvězdy.

08.05.2020

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Vynikající čtení, napětí od začátku do konce. Jedna z nejlepších knih, co jsem z tohoto žánru četl. Jasných 100%.

07.04.2020 5 z 5

Smršť Smršť James Clavell

Asijská sága byla jedno z nejlepších čtení a tohle zakončení je určitě jedna z nejlepších knich celé série. Ze začátku je dost chaos v postavách, kterých je víc než dost, ale časem se to dá. V knize je pár slabších částí, ve kterých se vytrácí tempo, ale pak se to opět rozjede. Velká škoda je, že kniha vygraduje cca 100 stránek před koncem a poté už jen dojíždí s minimem napětí. Ale jasných 5*

13.01.2020 5 z 5

Velmistři špionáže Velmistři špionáže Karel Pacner

Výborné čtení.

09.01.2020 5 z 5

Ukradený Caravaggio Ukradený Caravaggio Daniel Silva

Čtu Gabriela Allona od začátku série. Proč to stále čtu, když je šablona stále stejná?
Protože ve svých románech skvěle vykresluje diktátory, jejich zvrhlé režimy a pravděpodobně i to, jak jsou tihle vrazi financováni. Daniel Silva umí skvěle vyprávět, každou knihu propracuje do sebemenšího detailu.

18.11.2019 4 z 5