Velmistři špionáže

Velmistři špionáže https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/271750/bmid_velmistri-spionaze-aCR-271750.jpg 4 41 7

Vyzvědět úmysly svých skutečných nebo jen potenciálních nepřátel je vlastní všem vládám a vládcům, států totalitních stejně jako demokratických režimů. Špionáž je součástí světových dějin od nepaměti a v bouřlivém 20. století s rozvojem techniky i civilizace samé dostaly i tajné služby moderní podobu. Karel Pacner odkrývá tajemství špionážních operací, zákulisí tajných služeb a přináší nová fakta a nové souvislosti světových dějin moderní historie. I známé historické události se mohou jevit na pozadí rozkrytých operací tajných služeb v jiném světle! A tyto příběhy jsou skutečné a mnohdy napínavější a spletitější, než jaké by si dokázali vymyslet autoři špionážních románů.... celý text

Stromm
11.12.2023 3 z 5

Vlastně je to zajímavé, ale je to informačně tak přehuštěné a přece neucelené, že z toho mám dost neurčitej dojem. Svět špionů mě nikdy moc nelákal, takže mě to asi i proto zrovna dvakrát nechytilo, byť tomu neupírám určité kvality. Ale chyběl tomu především nějakej obecnej úvod a závěr, plus teda trochu přidat na záživnosti. Dám jenom slabší průměr pro klid duše.

Bedřich63
03.08.2022 4 z 5

Jedná se opravdu o literaturu faktu, takže trochu obtížnější čtení. Spousta jmen, spousta údajů, takže i spousta autorovy práce.
Čtenář najde v knize mnoho zajímavých informací z fungování špionáže především v první polovině 20. st. A někdy je to opravdu hodně silné kafe. Raději ani nevědět, co se děje v této oblasti dneska. Stejně tyto skutečnosti podléhají na několik desetiletí utajení.
Občas jsem se ztrácel v záplavě jmen, ne vždy text na sebe navazuje, takže jsem musel hledat souvislosti.
Poučná kniha, může otevřít oči těm, kteří si třeba myslí, že Rusko je zlo dneška a Amerika zachránce všech.

ujira
05.01.2022 5 z 5

Velmi zajímavá sonda do utajovaných oblastí. Karel Pacner nepíše povrchně, téma má prostudované.

Evina.Cetba
21.10.2021 5 z 5

Pro mě hodně zajímavé.

Rihatama
23.06.2020 4 z 5

Karel Pacner už je takříkajíc úctyhodný kmet. Stále mu to přitom myslí, stále píše a zdá se být mimořádně konsistentní ve svém světonázoru. Penzum informací, které v knize Velmistři špionáže nabízí, je nemalé. Nejde o nejčtivější faktografické dílo, jaké jsem četla a některé informace jsou poněkud kusé, osudy manažerů špionáže jsou naštěstí dost zajímavé samy o sobě. Zaujme i historický záběr Pacnerovy špionážní sondy, počínaje zakladatelem britské výzvědné služby z roku 1909. Doba studené války rozhodně špionům přála.

lukas9608
07.05.2020 3 z 5

Slabé a krátké, čekal jsem více.

PetrzOlomouce
09.01.2020 5 z 5