Kolumbové vesmíru 1. - Souboj o Měsíc

Český žurnalista rekapituluje vývoj kosmonautiky od prvních teoretických koncepcí po vysazení lidské posádky na povrchu Měsíce. Populárně naučný výklad teoretických koncepcí (např. Ciolkovskij, R.Goddard), prvních praktických experimentů (kupř. Valier, Nebel, Engel), práce slavného konstruktéra Koroljova, letu prvního člověka do vesmíru, příprav letu na Měsíc i samotného dobytí této planety. V závěrečné kapitole se věnuje konstruktérovi nacistické V-2 Wernheru von Braunovi, jenž sehrál významnou roli v americkém kosmickém výzkumu. Životní osudy i dílo vědců, konstruktérů i samotných kosmonautů daného období....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/19729/kolumbove-vesmiru-i-19729.jpg 4.614

Kolumbové vesmíru (1.)

Literatura naučná, Vesmír, Přírodní vědy
Vydáno:, Paseka

JiříŠkorpík
27.09.2017

Naprosto unikátní dílo, které vyniká především souvislostmi rozvoje kosmonautiky na Sovětské straně. Mnohem lepší než kniha Hlavní konstruktér. Těším se na druhý díl.

between
24.06.2016

Zajímavé čtení. Na mne místy až moc podrobné, ale postupně jsem se tím prokousával a dozvěděl jsem se vícero zajímavostí.

woodward
18.08.2015

Dějiny kosmonautiky jsou fascinující čtení mimo jiné i proto, že si člověk uvědomí, jakým fofrem se technický rozvoj ve dvacátém století rozběhl. Mezi prvním motorovým letadlem těžším vzduchu a prvním člověkem ve vesmíru leží pouhých třiapadesát let a do prvního přistání na Měsíci uplynulo jen dalších osm. Tak si říkám, že ve dvaadvacátém století už tyhle zkazky Karla Pacnera o prvních kosmických letech budou možná jen předmětem obskurních studií zanícených badatelů a v dějinách kosmonautiky bude celé období od Sputniku až po raketoplán námětem stručné první kapitoly, aby čtenář získal jakous takous povědomost o tom, jak to celé začalo.

lazarus
21.05.2012

Vyčerpávající exkurze do historie kosmonautiky od Ciolkovského po Apollo 11.
Dozvíte se detailní informace ze života von Brauna a jeho sovětského protějšku Koroljova.
Nejlepší pasáže z knihy pro mě byly pozadí startů nejdůležitějších výprav. Ať už Jurije Gagarina, nebo zmíněného Apolla 11.
Jdu si koupit druhý díl