Agent bez minulosti

Ten muž má paměť úplně prázdnou. Ví jen to, že se probral z bezvědomí v ordinaci lékaře na francouzském pobřeží, že má tělo proděravělé kulkami a tvář změněnou po plastické operaci. Jedinou mlhavou stopou vedoucí k jeho identitě jsou číslice na filmovém negativu, které patří k tučnému bankovnímu kontu v Curychu. Majitelem konta je nejhledanější světový zabiják. Jmenuje se Jason Bourne. Vzápětí se Bourne stává objektem zájmu profesionálních vrahů. Tváří v tvář smrti a navzdory nánosům dávno pohřbené minulosti se vydává na zoufalý běh o život. A pomoci mu může pouze žena, která ho kdysi chtěla zradit. Jason Bourne je zkrátka muž bez minulosti - a možná i bez budoucnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/53_/5343/agent-bez-minulosti-KDP-5343.jpg 4.3280

Jason Bourne (1.)

The Bourne Identity (1980)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Domino

Kniha Agent bez minulosti

Vlaďkaa4

Film patri mezi me nejoblibenejsi. Bala jsem se, ze se u kniky budu nudit. Nic takoveho neprislo. S filmem to ma spolecne jen tema a par jmen. Role Marie je v knize uplne jina. Takze klidne se dejte do cteni, jsou tu ruzna prekvapeni.

LutherKing

Trvalo to delší čas, některé pasáže byly nudný. Celkový dojem školním hodnocením, dávám známku 3.

Paula1801

Autora mám velice ráda pro jeho umění udržet čtenáře v napětí až do poslední stránky. Tato kniha mne zaujala nejen svou zápletkou, ale i docela zajímavým pohledem na ztrátu paměti.

ber-tram

Všichni protagonisti včetně sklerotika mi přišli jak vystřižení z papundeklu: placatí, bezbarví, zapomenutelní. Či zapomnětliví? Chápal bych traumata »drahouška« Delto-Kaina kdyby nemohl najít brejle s želvovinovými obroučky, a kór teprve když ztratil včerejší den... Jenže kde je motivace a paralela?
Pro mě třeba v Rudolfinu, kde v pátek, zatímco jsem měl rozečteno, zazněla Powellova hypnotická suita z filmové verze. A tu zle pokazil tupý výkon vykáka Damona. Pak nebuďte předpojatí k místy obstojně psychologizující literární předloze. 7/19

Tatsume

Kniha v dnešní době může působit zastarale, vezmeme-li v úvahu, kdyla napsána. Během čtení mi několikrát bleskla hlavou myšlenka typu "proč nepoužije mobil...". To ale knize neubírá na atraktivitě, ba naopak, má to své kouzlo.

I přes to, že můj celkový dojem z knihy je jednoznačně pozitivní, měla jsem ze začátku problém se do ní začíst, pan Ludlum píše svým osobitým stylem a mě nějakou dobu trvalo, než jsem si na něj přivykla (asi tak prvních 100 stran), proto dávám poněkud nižší hodnocení.

Cibulek
27.12.2018

Film miluji a tak jsem se docela tešil. Překvapilo me, jak moc může být ten příběh odlišný. Těch 40 let jde docela znát, ale vůbec to nevadí. Silná a slabší místa se střídala, naštěstí těch druhých bylo o dost méňě. Závěr parádní.

postrach
22.10.2018

Viděla jsem film s Mattem Damonem v hlavní roli a ted dočítám knihu.od které se mi odtrhává těžko i když se jedná o náročné.těžké a dlouhé čtení.Dřív úplně mimo můj žánr.

1T0S_
17.10.2018

První Bourneovka, která odstartovala celou tuhle velkou, obsáhlou sérii...

Málokdy se stává, že narazíte na tak obsáhlou knihu, u které si neříkáte "hele, tohle by se dalo zkrátit!" V tomhle případě se to ale povedlo ;)

Děj do sebe logicky zapadá, nebude vás nudit a Bourneovy smělé plány vás často překvapí.

Jediným negativem je dle mě občas divné chování postav.

4/5

ztráta paměti, amnézie zfilmováno