Bourneův mýtus

V jednom kabaretu v Hongkongu se objeví jméno vepsané do louže lidské krve. Jméno, které chtěl celý svět zapomenout: Jason Bourne. Legendární zabiják brutálně zavraždil čínského vícepremiéra. Šéfové světových velmocí si v hrůze kladou tytéž otázky: Proč se Bourne vrátil? Kdo ho platí? Kdo to odnese příště? Pouze oficiální americká místa znají šokující pravdu: žádný Jason Bourne neexistuje. Bylo to jen krycí jméno pro Davida Webba, použité při pátrání po nechvalně známém teroristovi Carlosovi. Bourneovu totožnost na sebe tentokrát vzal někdo jiný, a pokud se jeho řádění neučiní přítrž, svět zaplatí strašlivou cenu. Jediný, kdo tomu může zabránit, je právě David Webb, jenž vede poklidný život univerzitního profesora a nehodlá na tom nic měnit. Když mu však už podruhé vyrvou z náručí jeho ženu, Webb pochopí, že musí oprášit dávno zapomenutou minulost a vydat se do kalných vod mezinárodní špionáže, v jejichž hlubinách se skrývá nebezpečný, přísně utajovaný plán....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/53_/5341/bourneuv-mytus-5341.jpg 4.2157

Jason Bourne 2.

Napětí, akce,...pěkná kniha.

LutherKing

Četl jsem celkem dlouho.

Vlaďkaa4

Bála jsem se,že to bude podobné filmu. Není je to o dost propracovanější a zajímavější.

Paula1801

Tento díl mi přišel lepší než-li ten první. Fascinovalo mne, jak vláda i za cenu ohrožení nevinných lidí dokáže prosadit své ačkoliv samotný agent s ní nechce mít již nic společného.

Tatsume

Oproti první knize se mi tahle četla o poznání lépe, děj mi přišel o dost plynulejší, v prvním díle působil v některých místech jaksi kostrbatě.

DuncanIdaho
24.12.2018

Opět kniha plná akce. Bavila mi více než první díl série. Je mne trochu zarážely některé náhody.

1T0S_
25.10.2018

Pokud si první Bourneovka zasloužila hvězdy čtyři, tahle si rozhodně zaslouží hvězd pět.

Nyní k recenzi ;)
Ve druhém pokračování série se dostáváme do Hongkongu, kde někdo vraždí Bourneovým jménem.
V knize se setkáme s větší porcí akce a taktiky, než v prvním díle - což je jedině plus. Také se v knize objevilo pár vážně překvapivých plot-twistů.

Samozřejmě je zde i pár negativ, jako například místy roztahaný a zdlouhavý děj, ale to je věc, která se za daných okolností dá snadno prominout.

5/5

Dymond
10.08.2017

Zatím má druhá kniha od tohoto autora, ale jsem spokojená. Nic jí nechybělo. Už se chystám na další díl.