Bourneův mýtus

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V jednom kabaretu v Hongkongu se objeví jméno vepsané do louže lidské krve. Jméno, které chtěl celý svět zapomenout: Jason Bourne. Legendární zabiják brutálně zavraždil čínského vícepremiéra. Šéfové světových velmocí si v hrůze kladou tytéž otázky: Proč se Bourne vrátil? Kdo ho platí? Kdo to odnese příště? Pouze oficiální americká místa znají šokující pravdu: žádný Jason Bourne neexistuje. Bylo to jen krycí jméno pro Davida Webba, použité při pátrání po nechvalně známém teroristovi Carlosovi. Bourneovu totožnost na sebe tentokrát vzal někdo jiný, a pokud se jeho řádění neučiní přítrž, svět zaplatí strašlivou cenu. Jediný, kdo tomu může zabránit, je právě David Webb, jenž vede poklidný život univerzitního profesora a nehodlá na tom nic měnit. Když mu však už podruhé vyrvou z náručí jeho ženu, Webb pochopí, že musí oprášit dávno zapomenutou minulost a vydat se do kalných vod mezinárodní špionáže, v jejichž hlubinách se skrývá nebezpečný, přísně utajovaný plán....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/53_/5341/bourneuv-mytus-5341.jpg 4.2157
Série

Jason Bourne 2.

Žánr
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Domino
Orig. název

The Bourne Supremacy, 1986

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Bourneův mýtus

Přidat komentář
Barunka1005
19. září

Napětí, akce,...pěkná kniha.

LutherKing
19. července

Četl jsem celkem dlouho.

Vlaďkaa4
12. července

Bála jsem se,že to bude podobné filmu. Není je to o dost propracovanější a zajímavější.

Paula1801
12. dubna

Tento díl mi přišel lepší než-li ten první. Fascinovalo mne, jak vláda i za cenu ohrožení nevinných lidí dokáže prosadit své ačkoliv samotný agent s ní nechce mít již nic společného.

Tatsume
01. ledna

Oproti první knize se mi tahle četla o poznání lépe, děj mi přišel o dost plynulejší, v prvním díle působil v některých místech jaksi kostrbatě.

DuncanIdaho
24.12.2018

Opět kniha plná akce. Bavila mi více než první díl série. Je mne trochu zarážely některé náhody.

1T0S_
25.10.2018

Pokud si první Bourneovka zasloužila hvězdy čtyři, tahle si rozhodně zaslouží hvězd pět.

Nyní k recenzi ;)
Ve druhém pokračování série se dostáváme do Hongkongu, kde někdo vraždí Bourneovým jménem.
V knize se setkáme s větší porcí akce a taktiky, než v prvním díle - což je jedině plus. Také se v knize objevilo pár vážně překvapivých plot-twistů.

Samozřejmě je zde i pár negativ, jako například místy roztahaný a zdlouhavý děj, ale to je věc, která se za daných okolností dá snadno prominout.

5/5

Dymond
10.08.2017

Zatím má druhá kniha od tohoto autora, ale jsem spokojená. Nic jí nechybělo. Už se chystám na další díl.

1