Bourneovo ultimátum

Během slavnosti v malém městečku, kam byli pozváni záhadným telegramem, se dva muži stávají svědky brutální vraždy. Telegram byl podepsán jménem Jason Bourne, a protože oba muži znají pravou Bourneovu totožnost, uvědomí si, že vraždil jeho zapřisáhlý nepřítel Carlos zvaný Šakal. Je zřejmé, že nejhledanější terorista světa vyzývá svého soka k závěrečnému zúčtování. Vysokoškolský učitel David Webb musí znovu udělat to, co už nikdy udělat nechtěl - převtělit se do nenáviděné postavy zabijáka a stát se Bournem. V obnoveném souboji ožívá i Medusa, zlopověstná skupina, která stála u zrodu agenta beze jména a nyní znovu zvedá svou odpornou hlavu. Webb je odhodlán proniknout do této ekonomicky a politicky všemocné organizace a stát se vnadidlem, které přivábí Šakala do smrtelné pasti. Z nastražené pasti ovšem může vyváznout živý jen jeden z nich......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5342/bourneovo-ultimatum-Whf-5342.jpg 4130

Jason Bourne 3.

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Domino

The Bourne Ultimatum, 1990

Kniha Bourneovo ultimátum

1T0S_
17.08.2020

Po Mýtu trošku zklamání. Autorova grafomanie se zde rozjela na plné obrátky, takže kniha obsahuje velkou spoustu naprosto zbytečné literární vaty. Jasonův charakter se zde rozpadá, což způsobuje stupidní a nelogické chování a velké množství schizofrenních monologů hlavního hrdiny. Konec příjemně překvapil a hodnotil bych ho na pět hvězd, ale cesta k němu byla trošku trnitá - a to hlavně pro mě, čtenáře. Fajn kniha, i když nic extra, a to ani v rámci žánru. Fanouškům série nedoporučuji číst dále, zbylé knihy totiž působí jako špatná parodie na Bournea.

dedicak
03.07.2020

V této knize se objevuje postava Šakala. První úhlavní nepřítel a doporučuji číst i další knihy a pokračování, neboť takovýchto postav se bude objevovat více.

peeetta
31.05.2020

Opět velmi napínavá kniha, plná nečekaných zvratů. Postarší zabiják se snaží vypořádat se s člověkem z minulosti.

DuncanIdaho
25.12.2019

Není to špatné, ale je to zbytečně dlouhé. Těch akčních scén by mohlo být méně. Vypuštěním několika přestřelek by knize jen prospělo a autorovi by tyto scény zůstaly na další knihu. Daleko větší nedosatek je zbytečně velký počet mrtvých. Je tam spousta mrtvých nevinných nezůčastněných lidí nebo i těch, kteří do dějě jen vlétnou a hned je po nich. Zkráceně řečeno dobrá kniha, které by prospělo méně střílení a méně krve.

Barunka1005
19.09.2019

Na knihy mě přivedl bratry. Přečetla jsem všechny tři díly a líbily se mi, i když se někde najdou nějaké mouchy, hodnotím pozitivně =)

postrach
10.07.2019

Tento díl je skvělý!Hlavně ten Hon na Šakala a závěr.se moc povedli.

nickys
03.10.2017

Podle mého názoru výborná kniha a výborné zakončení skvělé trilogie. Knižní Bourne je v mnohém odlišný od toho filmového. Především není tak dokonalý a neomylný.

Dymond
13.09.2017

Na celou sérii jsem se hrozně těšila. První díl byl perfektní, druhý o něco slabší... Tento díl jsem rozečetla a prostě jsem se k němu nedokázala vrátit. Připadalo mi to na stejný brdo jako předchozí dva.

špionáž

Robert Ludlum