Bourneův odkaz

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha má vlastně dva autory - Ludlum a Lustbader Ve světě nájemných zabijáků neexistuje povolanější muž než Jason Bourne. Nikdo neskýtá zadavateli špinavé práce takovou jistotu jako on. A nikdo nenahání protivníkům takovou hrůzu. Celá věc má jen jeden háček: Jason Bourne neexistuje. Vznikl v centrále CIA jako krycí identita pro agenta Davida Webba. Od doby, kdy domnělý Jason Bourne pátral po své ztracené totožnosti, však už uplynula řada let. Dnes je Webb univerzitním profesorem a vychutnává si život v klidu, kterého měl v minulé profesi jen velmi málo. Minulost ale na sebe nechce nechat zapomenout, a tak Webb náhle čelí obvinění z dvojnásobné vraždy a navíc se stává terčem nájemného vraha. Znovu musí bojovat s nikdy nespatřenými nepřáteli, jejichž motivy mu zůstávají utajeny. Protivníky má i v samotné CIA, která se obává, že kdysi loajální Bourne je nyní spíše neřízenou střelou. Jak se zdá, Webb se Bourneova odkazu jen tak nezbaví. Otázkou ovšem zůstává, jestli se zbaví svých pronásledovatelů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26463/bourneuv-odkaz-thJ-26463.jpg 450
Série:

Jason Bourne (4.)

Orig. název:

The Bourne Legacy (2004)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Bourneův odkaz

Přidat komentář
1T0S_
05. ledna

Po dlouhé době jsem se rozhodl, že si přečtu rozšířenou Bourneovu sérii.

A tohle bylo celkem zklamání, tedy alespoň v porovnání s předchozími díly.
Lustbader se rozhodl, že nejlepším odstartováním série bude zabití většiny důležitých charakterů původní série. Okay, budeme se tvářit, že to nepoukazuje na jeho neschopnost navázat na původní zápletku.
Pokud něco můžu pochválit, je to příběh, který autor vymyslel. Ten je povedený a v mnohém se podobá těm Ludlumovým, což je rozhodně plus.
Na delší povídání by pak byla Bourneova neschopnost - nyní dostane přes hubu téměř od každého, často padne i do té nejočividnější pasti.
A nakonec asi to nejhorší, co na této knize je - černobílý příběh. Postavy jsou zde buď jasně na straně těch dobrých, nebo na straně těch špatných, což je posun dolů.

Na původní trilogii to vážně nemá, ale přesto tomu dám ještě šanci. Prozatím ale 2/5.

moudivlacek
16.07.2018

První tři díly byly vynikající, tento také nebyl špatný, jen jsem nepochopila, proč autor začíná "nechat umírat" staré hlavní hrdiny, sice se objevují noví, ale podle závěru nevydrží dlouho, aspoň to tak vypadá. Jinak děj není špatný - zas někdo chce mít moc a peníze a myslí si, že bude jimi ovládat celý svět, to je plán, a plán se občas mění i tak, jak dotyčný nechce.
Na pokračujícího následníka autora Ludluma to vůbec nebylo špatné. Zkusím další díl.

pydla
31.12.2014

Souhlasím, že první tři díly, psané R.Ludlumem jsou skvělé. Agent, po kterém jde kde kdo a on ani neví proč je skvělý námět. Postupné vzpomínky a hovory sám se sebou jsou sice občas únavné, ale pro pochopení Bourna nezbytné. Ve třetím dílu je Bournovi 50 let, tak už čtvrtý díl psaný Lustbaderem, trochu postrádá začátek. Je to vzpomínka? Pátý díl a každý další je tedy návrat do minulosti? Nebo zkrátka více než padesátiletý dává na frak mladíčkům? Pokud se nad tímto nepozastavíte, tak čtení je výborné, špionážně propracované. Skvělé čtení.

Ladys
01.07.2014

Na prvních třech dílech bylo skvělé to, že člověk nevěděl, kdo je přítel, kdo nepřítel, prostě kdo s kým proti komu. A do toho pomaloučké odkrývání Bourneovi totožnosti a minulosti. To tu trilogii staví jednoznačně výš, než toto pokračování. Zde jsou karty rozdané. Hodný, zlý a ošklivý jsou známi od začátku. I tak to celkem šlo a klidně si přečtu další pokračování. Dávám za 3/5

Fay Skye
03.04.2012

Ale pánové... je sice pravda, že pokračování pana Lustbadera nemají na původní sérii, což neznamená, že by to byl odpad. Série s Jasonem Bournem je jediná svého žánru, kterou jsem zatím četla a v dohledné době to nehodlám měnit, ale alespoň můžu porovnat její dva autory. Na rozdíl od prvních tří knih se mi ostatní knihy (tedy ty dopsané panem Lustbaderem) četly lépe. Nevím čím to bylo, možná protože tam chybí ty zdlouhavé pasáže, kdy si Jason Bourne povídal sám se sebou. První tři knihy mi prostě připadaly psané trochu složitějším stylem. Možná až budu starší a přečtu si to znova, změním názor.
Samozřejmě jsou ale první tři knihy, co se týče děje, to nejlepší z celé série. Pan Lustbader prostě nemůže navázat na Roberta Ludluma ani zdaleka. Původní autor je původní autor.
U tohoto dílu mě zarazilo, jak rychle začaly mizet původní postavy a přicházely ty nové. Alex Conklin, Mo Panov, Chán. Tím si to u mně autor dost pokazil. Už jen čekám, kdy zabije Marii a děti. Nebo kdy Alex a Panov vstanou z mrtvých.

Štěchýto
07.02.2011odpad!

Jediná kniha která šla do koše. Lustbader (čtěte "ubožák") se přiživuje na Ludlumovi, nehledě že trilogii uzavřel. Děj zdlouhavý, Jason Bourne je tupej a spadne skoro do každé pasti, už nepředvádí triky jako Bear Grylls v boji o přežití. Naopak. Kdo četl předchozí úžasné tři díly, ať Bourneův odkaz nečte, mě to zkazilo celého Jasona. Tfuj.