Pandemie

Koronavirová krize nemá v moderních dějinách obdoby: Miliardy lidí se ocitly v karanténě, desítky milionů se nakazily, statisíce zemřely. Tohle je příběh pandemie, jak ho ještě nikdo nevyprávěl. Co ovlivňovalo rozhodování o životech milionů lidí? Kdo je muž, který přiměl české úřady k rázné akci? Dvojice zkušených novinářů vás prostřednictvím zdravotníků, pacientů i vrcholných politiků vezme za kulisy událostí, které převrátily Česko i svět vzhůru nohama....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453166/pandemie-hgV-453166.jpg 4.659
Literatura faktu, Zdravotnictví
Vydáno, Kniha Zlín

Kniha Pandemie

simona5r
dnes

Přestože situaci ohledně koronaviru sleduji, dozvěděla jsem se přesto nové informace a získala ucelenější pohled na věc. Byť se jedná o literaturu faktu, je to velmi čtivě napsané až vlastně děsivé, jelikož je to krutá realita.

Janek

Výborná, čtivá reportáž o prvním koronavirovém roce. Poctivě připravená kniha, která netouží po senzaci a šokování čtenářů, ale nabízí hlubší sondu do problematiky, která neměla a nemá jednoduché řešení.

Dandy1

Pro toho, kdo situaci od začátku sledoval, nic nového.

Pucezhodosha

Výborný obraz doby napsaný podle nedávné skutečnosti první poloviny roku 2020 s Covidem.

petra_ma_knihu

Naprosto skvělá kniha!

Bustedka

Naprosto bravurní práce, asi bych klidně ten konec trochu zkrátila, ale chápu potřebu vše detailně vykreslit. To, že se nacházíme v další vlně koronaviru ty pocity z knihy vlastně trochu zesilují.

Katchun

Je to dost zajímavé číst tuto knihu během druhé a třetí vlny koronaviru. Člověk si říká, že se vláda, odborníci a další ponaučili a budou ten dialog vést jinak, přitom opak je pravdou. Rozhodně stojí za přečtení.

hana6084

Jedním slovem - super! Přestože jsme dál a vidíme situaci optikou aktuálního stavu, určitě doporučuju každému přečíst a nahlédnout tak do zákulisí rozhodování o našich životech na začátku pandemie. I když je kniha tak tlustá, nakonec se četla rychle, určitě by se dala zhustit do méně stránek tak, aby to případné čtenáře na první pohled tak neodrazovalo (taky se přiznám, že jsem dost váhala). A jak tu píše Babouš v komentáři přede mnou, že mu vadilo nekritické a nekomentované přejímání vyjádření AB a dalších, tak já to rozhodně vnímám ne jako "neúmyslně jim udělal píárko", ale napak jako poodhalení naprosté neschopnosti a nekompetentnosti zejména toho hlavního aktéra. Mazec.