Obranná reakce

Může člověk, který je krátce po transplantaci srdce, zvládnout vyšetřování vraždy? Vydrží nové srdce takové vypětí, i když bije v hrudi bývalého agenty FBI Terryho McCaleba, proslulého nelítostným pronásledováním masových vrahů nejen v Los Angeles, ale po celém západním pobřeží USA? Terry McCaleb se po návratu z nemocnice zotavuje na svém rybářském člunu kotvícím v zátoce Sun Pedro a ukázněně podstupuje léčbu nezbytnou k tomu, aby jeho organismus přijal cizí tkáň. Ale jednoho dne se dozví o zločinu, který se ho velmi osobně dotýká, a přes důrazné varování lékařů se pouští do vyšetřování. Ví, že riskuje svůj „darovaný" život, ale dopadnout pachatele je pro něj mnohem důležitější. (Možná, že v tuto chvíli už zkušení čtenáři detektivek tuší, jaká má k takovému jednání motiv.) To je neotřelé téma, na němž renomovaný spisovatel detektivních románů Michael Connelly vystavěl skvěle komponovaný příběh plný nečekaných, ale logických zvratů a zápletek, a nabídl milovníkům tohoto žánru napínavou četbu o vyšetřování vražd, které zdaleka nejsou tak náhodné, jak zpočátku vypadají....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/51_/51509/terry-mccaleb-obranna-reakce-Q2P-51509.jpg 4.764

Terry McCaleb 1.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, BB art

Blood Work, 1998

Kniha Obranná reakce

pepa4081

V téhle knížce je vlastně velmi málo akce, spíš takové to papírové vyšetřování. Přesto mne neskutečně bavila a byl jsem až do konce hodně napnutý. Hlavní zápletku jsem poměrně brzy uhodl, ale autor mne vždy v pravou chvíli něčím překvapil. Trochu jsem se bál knížky, kde nevystupuje Harry Bosch, ani Mickey Haller – zbytečně. Zápletka je originální a hlavní postavy sympatické. Pan Connelly prostě umí psát. Je to jeden z mých neoblíbenějších autorů.
Velmi uspokojivé.

syskas

Trošku pomalší rozbeh, ale o to lepší záver.

AlenaF

Nová Connellyho kniha "Noční směna" mě navnadila tak, že jsem z knihovny vytáhla tuto, už párkrát přečtenou knihu a strávila s ní pár bezvadných hodin.
Michal Connelly je prostě skvělý.

moudivlacek
03.08.2018

Tak tahle knížka se opravdu vydařila, vlastně jsem od něj ještě nenarazila na knihu, která by se mi nelíbila, nebo ji nedočetla. Autor prostě psát umí, a to obzvlášť detektivky, i když to ze začátku nevypadá na nic extra, každou další stránkou přibývá napětí a nových důkazů proti hlavnímu hrdinovi, ale on není z těch, kteří se vzdávají, zvlášť když má pocit, že mu do života vstoupil "anděl" a on by mohl zase začít věřit v dobro a lásku.
A konec jsem tak trošku očekávala, každopádně je to chování lidské a ne podle zákona, ale já byla spokojena.
Super

Bukovinska
10.07.2018

Po Básnikovi smrti moja druhá kniha od autora a musím povedať, že Básnik smrti ma oveľa viac chytil. Od začiatku až po koniec ma držal a nemohla som prestať čítať. Celu dobu som bola v napätí. Bohužiaľ kniha Krvná pomsta vo mne vyvolala takéto pocity až viac ako v polovici knihy. Nerada to hovorím ale prvou polovicou som sa musela trošinku prebojovať. Ale inač skvela Krimi detektívka.

mispulin
04.03.2018

Přečetl jsem většinu knih od Connellyho, ale na tuto jsem narazil náhodně v knihovně až teď.
Opět další kniha, která vás vtáhne do děje a pustí až na konci.
Jeho knihy se čtou zkrátka dobře. Jednoznačně 5 hvězd.

Lolila
22.10.2017

Už sa budem opakovať, ale opäť výborný Connelly. Píše skvelé detektívky. Žiadny superman hrdina, ale "pekne odvedená" detektívna práca:-). Určite odporúčam.

Bar16
23.01.2017

Po dlouhé době krimi, od které jsem se nemohla odtrhnout. Pro mě zatím nejlepší příběh od Connellyho. Terry mi byl hodně sympatický a velmi se mi líbila hypnóza, která nejen že byla skvěle popsána, ale také dodala příběhu šmrnc. Za mě pět hvězd :-)