Petruse21 Petruse21 komentáře u knih

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Samotný příběh Vidy Winterové se mi líbil, dějová linka s Margaret mě místy bohužel ale nudila.

07.10.2016 3 z 5

Encyklopedie mladé ženy Encyklopedie mladé ženy kolektiv autorů

Docela retro. Nejlepší je z ní tento výrok: "Nejnesnesitelnější jsou ty ženy, které nikdy nepijí alkohol."

27.09.2016 2 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Lepší jak Planina, ale islandské literatuře jsem nějak nepřišla na chuť.

20.09.2016 3 z 5

Až za hrob Až za hrob John Katzenbach

Četlo se to dobře - o tom žádná. Ale celkové rozuzlení bylo dost nereálné. Několik věcí nedávalo smysl.

25.08.2016 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Náhled do takového "normálního" manželství. Ti se hledali, až se našli. Knížka se četla dobře a ráda si přečtu další knížky od autorky. "Takhle se to musí dělat!"

14.08.2016 4 z 5

Rychlost Rychlost Dean Koontz

Tak jsem čekala víc. Rozuzlení bylo přitažené za vlasy. Velká škoda, četlo se to pěkně.

28.07.2016 3 z 5

Planina Planina Steinar Bragi (p)

První 2/3 dobrý, poslední 1/3 to pokazila. Asi nejsem schopna docenit kvality této knihy.. Přišlo mi to jako scénář na béčkový thriller.

10.07.2016 2 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Zápletka o něco lepší jak u Volání kukačky. Některé věci mi ale opět přišly nedomyšlené, takže jednu * ubírám.

06.07.2016 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Pro mě velké zklamání, druhý díl číst už nebudu. Mohlo se z toho vykřesat mnohem víc.

07.06.2016 2 z 5

9½ týdne 9½ týdne Ingeborg Day

No to byla ale hrozná slátanina.

23.05.2016 2 z 5

Tampa Tampa Alissa Nutting

Čekala jsem to asi trošku "úchylnější". Jako náhled do mysli duševně nemocného člověka dobré.

20.03.2016 3 z 5

V pátek jí to řeknu V pátek jí to řeknu Vladimír Řezáč

Bohužel spíš smutné než vtipné...Karinka byla ovšem na zabití

16.03.2016 2 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Chtěla jsem původně dát 4*, ale ten konec mě dostal. Američanka se prostě nezapře...Nechápu ty ženy, co jdou do vztahu s mužem s úplně jinou kulturou a pak se hrozně diví, jak to dopadlo.

15.03.2016 3 z 5

Lea Lea Pascal Mercier (p)

Tak dočteno, ale s velikým sebezapřením. Bylo to pro mě hrozně "ukecané", vadily mi tak francouzské a anglické vsuvky, vadil mi i hlavní vypravěč. Od autora si už nejspíš nic nepřečtu.

09.03.2016 1 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Četla jsem na tátovo doporučení (prý jediná beletrie, která se mu kdy líbila, jinak je na literaturu faktu). Myslím, že 4* si knížka zaslouží.

02.03.2016 4 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Přečteno, ale nejsem fanynka Irvingova stylu psaní, takže víc jak 3* dát nemůžu.

02.03.2016 3 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Zase tak moc mě to do děje nevtáhlo, ale lepší jak film knížka pořád je.

02.03.2016 3 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Klasika.)

02.03.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Bohužel mi nebyla žádná z postav sympatická, abych jí mohla "fandit", konec mě trošku zklamal. Ale je to jedna z těch lepších knih označená jako bestseller.

01.03.2016 3 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

První 3/4 se mi líbily, pak už mi to přišlo zdlouhavé. Bohužel jsem si žádnou postavu nezamilovala, takže proto jen 3*. Justina mi lezla vyloženě na nervy a stejně tak starší vydání Meggie.

22.02.2016 3 z 5