petrulka petrulka komentáře u knih

Poslední batalion Poslední batalion František Niedl

Viktor je neuvěřitelně zábavná postava. I přes hrůzy válečné řežby, přes svojí totální bezmoc, přes vše co zlého ho potkalo, háže jednu hlášku za druhou. Občas jsem se opravdu s chutí zasmála. Tak nějak s pomocí všech strážných andělů proplouvá, pluje... až do okamžiku, ke kterému nemám co říct a zároveň bych měla hromadu otázek. Takové konce vnímám téměř jako osobní křivdu. Leda by to nebyl konec?!

23.12.2023 4 z 5

Válka starého muže Válka starého muže John Scalzi

Tohle vypadalo velmi slibně. Námět zajímavý. Začátek pomalejší, no dobrá, vydržím, očekávám rozjezd. Ale nedočkala jsem se. Ačkoliv by příběh mohl být strhující, s takovým nápadem nepochybně potenciál byl, neskutečně jsem se nudila. Zdlouhavé popisy, nekonečné rozhovory, té akce pro mě opravdu málo a překvapivých momentů ještě míň. Tentokrát dál číst nebudu.

07.11.2023 3 z 5

Krysy Krysy James Herbert

Děsivá záležitost od prvního slova. Tenhle příběh se s nikým nemaže a servíruje jednu bruťárnu za druhou. Svižné, napínavé. Jen škoda, že je děj zaměřený dost jednostranně, tedy na útoky a zabíjení. Já bych chtěla nahlédnout těm potvorám do hlaviček. Jak moc dokázaly přemýšlet, plánovat a organizovat. Co si myslely, jestli si opravdu chtěly určité lidi vrýt do paměti. To jsou mimochodem dost nepříjemné momenty. Tahle knížečka se mi hrozně moc dobře četla, líbila a už mám nachystané pokračování..

13.10.2023 5 z 5

Město strachu Město strachu Alexander Gordon Smith

Jelikož se už děj neodehrává v prostředí Výhně, přišel tím příběh, dle mého názoru, o ten největší potenciál. Ačkoliv stále hrozí velké nebezpečí přeměn ve stvůry, už je kniha více military než agrofobní a děsivá. Mě osobně nejvíc chyběli moji oblíbenci v maskách. Každopádně příběh má spád, o překvapení není nouze a navnadění čtenáře na pokračování taky nechybí. Pořád doufám v dobrý konec, ale ten se mi zdá čím dál tím méně pravděpodobný.

06.09.2023 4 z 5

Dej mamce pusu Dej mamce pusu Joy Fielding

Překvapivě dobrý příběh. První část z období manželství Victora a Donny je strhující. Aneb jak se setkali dva sociopati. Victor je zkušený manipulátor, jací skutečně v reálném životě existují a potřebují absolutně submisivní partnerku. Donna nejen že submisivní nebyla, ona byla navíc poměrně hloupá a naivní. Na druhou stranu, v tomto módu funguje řada žen. Druhá část knihy už mě tolik nezaujala, ačkoliv Victorova metoda týrání své bývalé ženy geniálně naplánovanými telefonáty, byla perfektní.

24.06.2023 4 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti Alexander Gordon Smith

Třetí díl je nepatrně slabší, než předchozí dva, ale stále je to napínavé a svižné čtení. Díky počtu stran a řádkování je možno celé přečíst za jeden den. Děj se dá vzhledem k nápovědám v předchozí knize celkem snadno odhadnout, na ta největší odhalení ovšem stále čekáme a čekáme, ale snad se opravdu dočkáme a série bude v češtině vydaná komplet. Největší "oblíbenci" sípáči. Ti jsou napsaní tak skvěle, se svými trhavými pohyby, chroptěním a špinavými jehlami a skalpely, že už jen díky nim se nemůžu dočkat dalšího pokračování.

23.02.2023 4 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Nejkrásnější příjemná překvapení jsou ta, která nečekáte. A takovým překvapením pro mne byla tato kniha. Velmi zajímavé hlavní téma, Divý les je opravdu nevyzpytatelný a plný záhad. Postavy nepřepálené, romantická linka bez přehnaného vzdychání a často až otravných milostných scén. Naopak pozornost je věnována magii, posléze intrikám, úkladům, zradě.
Zatímco zpočátku jsem knihu pojala spíš jako takovou lehce výplňovou záležitost, četla jsem se stále zvyšující se závislostí a dočítala někdy nad ránem. Teď budu nedočkavě vyhlížet pokračování, jelikož v příběhu Prvorozené tuším velký potenciál.

05.12.2022 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Tento díl se mi líbil moc, taková správná duchařina, klasika.

15.08.2022 4 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Vynikající díl. Napínavé, vtipné. Hlášky, zvedání obočí, "mluvící" koně, prostě klasika která nezklame a baví. K tomu famózní Malcolm, se kterým jsem se opět ráda setkala. Je to čtení pro mládež a není možné v něm hledat stoprocentní logiku, ale především zábavu. Je to odpočinek, příjemný zážitek po náročném dni. Je to fajn

07.06.2022 5 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Nuže..moc jsem se na příběh Nesty těšila. Nejsem zklamaná. Skoro celou knihu je protivná, zahořklá, plivající jed kolem sebe. Cassian stále věří v její proměnu. Do toho (v této knize) otravný Rhys a dokonalá Freye. Lehká zápletka s kouzelnými předměty a jednou,kdysi lidskou královnou. A hromada sexu. Nemám proti němu - zvlášť v tomto žánru - naprosto nic, ale pokud v příběhu téměř převažuje, když už si říkáte "už zase", když už je ho tolik, že začínáte přeskakovat odstavce s detailním popisem některých praktik, tak už je to prostě moc :-)

24.04.2022 4 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

U tohoto dílu by vůbec nevadilo spojení s tím předchozím. Děj je zdlouhavější, oproti ostatním dílům natahovaný. Samozřejmě stále zábavný, často vtipný, chvílemi dojemný - rozloučení se Stínem se mi prostě zajídá:-)

20.04.2022 4 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Angela prostě psát umí. Neopakuje fráze, vtipy, je stále originální i při tak dlouhé sérii. Ten vtip se mi možná mimo hlavní zápletku líbí nejvíc. Zrovna u tohoto dílu mě nepatrně zklamal hlavní padouch, úplně mi nesedl, ale kniha je skvělá, čtivá.

18.10.2021 3 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Pohodová knížka třeba do autobusu. Žádná velká literatura, prostě pohádka pro starší děti, nenáročná, nekomplikovaná, čtivá.

27.09.2021 2 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Začátek je poměrně fičák, "ona stojí v koutě"..a poper se s tím. Neví se kdo, proč, neví se nic, rovnou do toho skočíte rovnýma nohama. Postupné rozkrývání příčin a důsledků, vrstvení dalších a dalších malérů a nevyhnutelný průšvih na závěr. Ten úplný, na poslední straně, ten stojí za to. Chvíli jsem na ty řádky koukala a říkala si.."no těpic"...Trochu strašení, trochu psychologie, trochu násilí, od každého něco dává této knize šmrnc.

21.09.2021 4 z 5

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Baví mě. Jsem už hodně za cílovou skupinou čtenářů, takže romantika a nějaké to intimčo mi přišly úsměvné, ale jinak supr oddychovka, párkrát jsem se od srdce zasmála, Cat je prostě vtipná a hustá. Jinak je to takové celé naivní,ale proč ne, prostě pohodička.

12.04.2021 4 z 5

Pán ledové zahrady 3 Pán ledové zahrady 3 Jarosław Grzędowicz

Další skvělé pokračování, opět skvělé, vtipné, čtivé. Moc mě bavilo období otroctví a ještě více čas trávený v údolí Bolestné paní..padající hvězda..všechno do sebe začíná zapadat, některé věci objasňovat - hurá, to mi udělalo radost! Nadchlo mě setkání dvou hlavních postav, to se opravdu povedlo. Vuko se veze dál na pozitivní vlně, žádná depka se nepřipouští. Začíná mě mrzet, že už mě čeká jen jeden díl.

26.02.2021 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Sérii řadím mezi špičku žánru. Fantasy čtu už desítky let a knihy od Sarah jsou pohádkové, romantické, je to napůl červená knihovna a tak je třeba k nim přistupovat. Pro mě krásné, napínavé čtení. Velmi mě dojalo letmé setkání s Rhysem a Freye při Aleiině průletu světy. Moc by se mi líbila novela na tohle téma.
Závěrečná bitva byla fantastická, ale tou to také asi mělo končit. Zrovna jako u Dvorů ten závěr...ech..tolik slz, hlavně na tvářích těch největších tvrďáků, tolik křečovitého humoru, tolik hrdosti a poct..možná je to jen můj dojem, ale bylo toho až moc. Pár dějových linek se ale podařilo uzavřít se ctí, například Manon.
Nelituji jediné minuty strávené s těmito knihami a budou patřit mezi ty, které si budu pamatovat.

26.03.2020 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Nemůžu jinak, líbí se mi stále víc. Sarah nechala téměř každého najít si svého ideálního partnera, ale nakonec proč ne, je to holčičí fantasy, alespoň tak jí vnímám já. Konec je šílenství samo, alespoň pro klaustrofobika :-).

26.03.2020 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Nádhera. Příběh se parádně rozvíjí, vrství, přitom není zmatený. Nedá se jinak, než ho hltat dlouho do noci a silou vůle se donutit alespoň chvíli spát. Velký potenciál cítím v Lorcanovi a Fenrysovi, ale hlavně v tom prvním. To je přesně to, co Sarah umí, přetvářet negativní postavy v ty největší srdcaře :-)

23.03.2020 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tenhle díl má konečně grády. Ne že by první dva byly špatné, ale chybí ta správná nálož pohádkovosti. Oblíbence mám jasného od první zmínky, samozřejmě Jeřába, ostatní mužské postavy jsou zatím slabší. S Aelin to mám tak nějak napůl, zato čarodějnice a wyverni, to je pro mě třešnička na dortu.

10.03.2020 5 z 5