Krysy

Krysy obálka knihy
Mé hodnocení:

Jednoho dne je pokousán krysou malý chlapec, i přestože zranění není vážné, umírá. Nikdo totmuto případu nevěnuje pozornost až na jeho učitele. Ten začíná pátrat a přijde na další napadení těmito nezvykle velkými tvory. Černé stíny se objevují čím dál častěji, najednou je jich v ulicích plno. Jsou stále troufalejší a útočnější. Na Londýn padá strach. Nastává boj o rovnobváhu sil mezi lidmi a zvířaty. Pozornosti stále uniká starý dům, obrostlý křovím, skoro neviditelný, jehož tajemství předčí ta nejhrůznější očekávání. Anglický spisovatel James Herbert se u nás představuje prvném ze své série mistrných příběhů "tiché hrůzy"....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99167/krysy-99167.jpg 3.995

Krysy 1.

Literatura světová, Horory
Vydáno, Alpress

The Rats, 1974

Kniha Krysy

Arkagas
31.05.2020

milá oddechovka, která umí udržet napětí na jedno odpoledne. Téma zmutovaných krys vs.lidi tady bylo xkrát, ale tohle je podle mě přece jen něčím jiné, možná trošku jiným stylem vyprávění a ladění spíše do povídek jednotlivých postav. Celkově se mi to líbilo a přečetla jsem knížku asi za 2,5 hodinky.

frantisek8863
10.08.2019

Zmutovaná krysa vs. člověk je jednoduchý materiál na hororové téma. Místy mi to trochu nesedělo, ale bylo zde pro mě pár překvapivých momentů, děj držel dobře po hromadě a byl napínavý.

Paulmain
07.08.2019

Parádní počtení, napínavé, děj má spád.

Stupino
11.10.2018

Hele lidi dobré čtení, myslel jsem, že to bude knižní žumpa, ale stránku po stránce jsem čtení zrychloval, abych se dozvěděl jestli lidi přežijí. Za mě dobrý, tři dny čtení. Doupě jsem slupnul za dva dny. Třetímu dílu dávám den v kuse.

Gracian1964
22.11.2017

Celkom dobre napísané...útok krýs v Londýne, hm.... Na knihu som naďabil v miestnej knižnici a vzal som si ju na podnet pána Kinga, ktorý tohto spisovateľa pomerne výdatne vyzdvihoval, i keď bola reč o inej jeho knihe...Chcel som vedieť, či na tom je niečo pravdy... V podstate bolo.

DickBach
10.04.2017

Velmi dobré. Jasné, přímočaré, rychlé.... Konec je mrazivý.... :o) A díky Robertovi3905 pode mnou .... Asi takhle... do spojeného království mně jakživ nikdo nedostane. :o)
Díky a tleskám.

robert3905
24.03.2016

Skutečnost, Londýn 2016

Skupina dělníku narazila v Londýně na krysu o velikosti malého dítěte. Svými rozměry překonává kdejakého čtyřletého kluka.

Tomy Smith (46) objevil hlodavce při práci nedaleko dětského hřiště v Hackney Downs v severovýchodním Londýně. Krysa měřící přes 120 cm (včetně ocasu) a vážící více než 11 kg by mohla pocházet z Gambie a je vysoce inteligentní.

Zdroj včetně fotografie: http://krajdl.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=500361
Když jsme četl ten blog na idnes tak jsme si okamžitě vzpomněl na tuto knihu :-)

danny_21
09.03.2016

Přímočarý příběh, který si nehraje nic světoborného a čtenáře dokáže udržet v napětí a pozornosti, tak jak to Herbert umí a několikrát prokázal. Boje místy bezbranného člověk s nejagresivnějšími hlodavci o jakých jsem kdy četl/slyšel mě bavil a knížečka za chvilku přečtená a navnadila na další pokračování - příjemných 65 %.