petrulka petrulka komentáře u knih

Volání vlka Volání vlka Anthony Ryan

Knihu doporučuji číst s nepříliš dlouhým odstupem od Stínu krkavce. Královnu ohně jsem četla před sedmi lety a u Volání vlka jsem měla min. prvních sto stran problém se zorientovat. Převážně postavy mi z velké části nic neříkaly a dějově jsem se taky ztrácela. Nicméně jsem se touto pasáží se ctí poprala a počínaje novou akcí, tedy Vélinovou výpravou za dobrodružstvím si už jen užívala svůj oblíbený žánr. Až na občasný pocit, že se tak trochu jedná o vykrádačku Brettovy Démonské série (Temní rytíři/Osvoboditelé), mě příběh velmi bavil a má výborně našlápnuto na další díl.

07.03.2023 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Vzhledem k tomu, že jsem už před časem viděla seriál, postavy jsem měla zafixované jako jejich herecké předlohy, tudíž mi absolutně nečinil problém jejich knižní věk. Ten jsem prostě ignorovala a dobře jsem udělala, jelikož to bylo asi jediné, co by jinak drhlo. Zpočátku jsem se v příběhu ztrácela, ale jakmile se rozběhne hlavní zápletka, nastává parádní dobrodružství. Nejraději jsem měla dějovou linku Matthiase a Niny, hlavně ona je suprově napsaná, s takovou lehkostí a nadhledem, že byla radost o ní číst. U Kaze jsem velmi ocenila fakt, že ač je představitelem hlavního mužského hrdiny se šrámy na duši, geniálního a neohroženého, není to celé přehnaně přitažené za vlasy s pokusem o romantickou zápletku. Tak, jak to teď frčí. Hvězdička dolů za věk hrdinů hlavní partičky a za těžkopádný začátek.

25.01.2023 4 z 5

Tunel do věčnosti Tunel do věčnosti * antologie

Velmi zdařilá sbírka povídek.

26.09.2022 4 z 5

Císař Nihon-džinu Císař Nihon-džinu John Flanagan

Prostě skvělý díl, jeden z těch lepších, ne-li nejlepší. Fakt je třeba brát tyto knihy, jako čtení pro děti a mládež, pár těch nedotažeností se najde. Nejlépe nepřemýšlet nad tím, proč to udělali takhle a ne jinak a užívat si tuhle bichli jako pohádku..

23.09.2022 5 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

(SPOILER) Tento díl byl pro mě takový odpočinkový. V podstatě se v něm neobjevují stvůry, netvoři, nebojuje se. Zato se rozvíjí osobnosti jednotlivých postav, jejich vzájemných vztahů, děj se rozvíjí do dalších, i velmi vzdálených míst. Fotografie jsou dokonalé.

01.06.2022 4 z 5

Bohové a monstra Bohové a monstra Shelby Mahurin

Tak tohle loučení skoro bolelo. Už jen kvůli tomu, kdo tím loučením provází. Poslední kniha série je plná akce, zvratů, překvapení, zas je trochu jiná, než předchozí dvě. Nejvíc jsem si oblíbila první díl, který přes rozpačitý začátek měl něco nového, neotřelého. Celá série je zábavná a napínavá, patří každopádně k tomu lepšímu ze žánru, co mi prošlo rukama.

08.05.2022 5 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Z druhého dílu jsem nadšená. Líbí se mi obě ústřední postavy, jsou prostě fajn, nepřeslazení, paradoxně lidští. Místo vzájemného oťukávání se, který je hlavním obsahem prvního dílu, tady už to frčí. Opravdové nebezpečí pro Lou, temné choutky některých čarodějnic, ujetá Nikola - ten konec, ufff..., pevná přátelství, smutná loučení i nově vznikající naděje...tato kniha má všechno, co má mít.

05.05.2022 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Naprostá nádhera, přečteno za víkend, vůbec jsem se od knihy nedokázala odtrhnout. Začátek je rozpačitý, zmatený, ale od okamžiku sňatku je to jedna velká jízda. Zajímavé je téma, čarodějnice, lov na ně náboženskými fanatiky, ale hlavní tahoun téhle knihy jsou Lou a Reid. Obě postavy se opravdu povedly, jsou uvěřitelné, zároveň není děj přeslazený. Číst jsem začala včera ráno a dnes odpoledne otvírám druhý díl.

24.04.2022 5 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Ačkoliv si myslím, že by šlo z námětu vytřískat víc, tedy tajemna, napětí, trochu toho "bojím bojím" a od poloviny knihy je děj pozvolnější, dávám i tak plný počet, jelikož je to prostě stále parádní čtení.

01.04.2022 5 z 5

Jádro Jádro Peter V. Brett

Ode dna vzhůru a zase zpět. Cesta do Jádra, bezva, i když mohla být mnohem delší, zajímavější, dramatičtější. Bylo to takové nějak osekané..přitom pod zemí toho mohli prožít tolik. Zklamání z významu chran..proč? Takhle pohřbít jejich tvary, spojování, zpracování, účely a pak je to vlastně všechno o ničem? Démoni, existence matky je omezena na pouhé kladení. Nic se o ní, o nejdůležitější bytosti Jádra nedozvíme. Za tragédii považuji úplný závěr. Jako fakt? Něco tak připitomělého jsem opravdu nečekala, no úplný klub maminek...přitom naprosté finále by šlo vystřelit až ke hvězdám..velká škoda.

24.08.2021 3 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

V dalším díle nám ubylo démonů, zato se setkáváme s mnoha palácovými intrikami, pletichami, politikou. Je to jiné, přesto dobré. Inevera mě bavila, pochopila jsem její jednání a smýšlení, za to bod nahoru. Lézt na nervy začíná Lesha a Renna. Ženských postav je ostatně víc než dost. A já raději Arlena a Jardira.

24.08.2021 4 z 5

Z hrobu Z hrobu Jeaniene Frost

Prima série, odpočinkovka. Závěrečný díl je až trochu "moc", ale budiž, nevadilo :-)

24.08.2021 4 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Musím přiznat, že začátek mě malinko vyděsil. Vypadalo to na příběh, který mě prostě nechytne. Velmi jsem se mýlila. Neohrané téma, hlavní postava sympatická, neafektovaná. Ale hlavně, co se děje týče, od bouři v poušti paráda. Prostě paráda.

07.06.2021 5 z 5

Jednou nohou v hrobě Jednou nohou v hrobě Jeaniene Frost

Lepší než první díl, upírský sex je tedy neuvěřitelný až moc, ale hlavní potenciál knihy,tedy spád a vtip, je naplněn.

15.04.2021 4 z 5

Pán ledové zahrady 2 Pán ledové zahrady 2 Jarosław Grzędowicz

Mě prostě baví víc, než díl první. Taky se u toho člověk víc zasměje, některé hlášky opravdu sednou. Vuko se nehroutí, neběduje, nevzdává. Parádně zapadl do prostředí cizí planety, kde se toho fakt moc nedozvíme o tom, jak vlastně podrobně vypadají lidé. Nastíněno sice bylo, ale to nestačí :-D zvědavost je velká a ono nic, prostě lidi, les, koně...na pohodu. Příběh cestování obou hlavních hrdinů je zábavný, mě opravdu baví i to rolování karavany do spirály. Nenacházím jedinou zbytečnou větu. No..tak dobře, s romantikou to autor moc neumí. U některých postav zabředne malinko hlouběji do charakteru, ale spíš je to takové klouzání po povrchu jejich osobností, to je asi jediné, co bych ocenila - dostat se jim trochu více pod kůži. Obě dvě dějové linky jsou zajímavé, svižné, napínavé.

10.02.2021 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Tenhle díl jsem nevím proč ze série úplně vynechala a přečetla až více než po půl roce. Nějak jsem na Chaola a spol. neměla náladu a hlavně přežít ten čas bez Ailin, to by nešlo :-) po tom čase si však všechno sedlo a tento příběh jsem si užila, ačkoliv ho stále považuji za nejslabší.

16.10.2020 4 z 5

Pád Gondolinu Pád Gondolinu J. R. R. Tolkien

Jako fanda Tolkienova světa nemůžu dát nižší hodnocení. Kniha není úplně klasickým příběhem. Nicméně vylíčení událostí pádu několika způsoby se mi líbilo.

27.07.2020 4 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Hodnotím za celou sérii. První díl se mi líbil nejvíc, pak lehce sestupná tendence. Není špatná, v něčem stejná, v něčem slabší než jí série podobné, jako Oškliví nebo Hladové hry.

31.07.2019 3 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Osobně pro mě zajímavější a propracovanější čtení, než Nástroje.

16.01.2019 4 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Bezva fantasy jednohubka, sfouknutá za dva večery. Četlo se to samo, bavilo, líbilo. Super nápad, fajn postavy, žádné nudné a zdlouhavé pasáže. Klidně by mohla být delší.

16.01.2019 5 z 5