Tunel do věčnosti

Tunel do věčnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67757/bmid_tunel-do-vecnosti-mpD-67757.jpg 4 27 4

Velkoměsto neúprosně pronásleduje teroristu… Dávno vyhubená rasa chystá pomstu svým vrahům… Život na Zemi je krutým trestem pro krásnou dívku z jiné planety… Spravedlnost dostihne zločince i po milionech let… Tunel do věčnosti přináší osm povídek z pokladnice světové science fiction

ludek.n
12.07.2023 4 z 5

Tunel do věčnosti přináší osm povídek takových velikánů sci-fi jako jsou Ray Bradbury, Robert Sheckley, Clifford D. Simak nebo Arthur C. Clarke. Sbírka je tematicky vyvážená a žádná z povídek nefunguje jen jako výplň či doplněk mistrovských kusů. Koneckonců nejvíc bodů si ode mě vysloužil autor, kterého jsem do úvodního výčtu nezahrnul - Theodore Sturgeon s jeho originální Výchovou Drusilly Strangeové. Těsně za ním by se pak v pomyslném žebříčku umístil Robert Sheckley s povídkou Zvedá se vítr. Snad jen s Garry C. Edmondsonem jsme si tak úplně nesedli a jeho pesimisticko-humorný Technologický pokles je podle mého nejslabším (nicméně pořád lehce nadprůměrným) dílkem tohoto výběru. Je skutečně úžasné, že povídky, které byly v originále publikovány v padesátých letech minulého století, jsou stále tak čtivé a mnohé myšlenky jsou stejně aktuální dnes jako tehdy. Název Tunel do věčnosti tak knize sedí jako kabátek šitý na míru. Parádní čtení bez kompromisů.

petrulka
26.09.2022 4 z 5

Velmi zdařilá sbírka povídek.

Disease
12.02.2018 3 z 5

Solidní antologie, která ale ničím zásadním nepřekvapí.

RaptoR
04.11.2014 4 z 5

Super sbírka povídek. Myslím, že v tomto výběru si každý milovník moderních sci-fi žánrů najde to své :)