PetraMishka PetraMishka komentáře u knih

Syn Syn Jo Nesbø

Vynikající kniha bez Harryho Holea. Hlavní postavě snad ani nelze nefandit, detektiv Šimon Kéfas je podobný jako HH, ale má zajímavější "vnitřní motor".

30.12.2015 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Další vynikající kniha od Fredrika Backmana, jehož postavy jsou živoucí a hlavně nejsou černobílé. Někdo se vám na začátku nelíbí, ale kniha je natolik dobře napsaná, že i přes všechna negativa tu postavu prostě musíte mít rádi nebo k ní alespoň cítit sympatie. A hlavní postavy má úžasně propracované. Už se těším na další knihu.

13.02.2017 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Začátek mě moc nezaujal a poměrně dlouho mi trvalo, než se mi kniha začala líbit, ale asi díky postavě Peety jsem četla dál a nakonec jsem byla spokojená. Popisy boje v aréně jsou velmi poutavé a čtivé, i když tam toho boje tolik není. Nevím, jestli se pustím i do dalších dílů.

21.02.2017 4 z 5

Bez peří Bez peří Woody Allen (p)

Velmi rychle se čte, ale není pro každého, a myslím, že postupem času bude pro stále méně lidí. Představivost Woodyho Allena spojuje jeho hluboké vzdělání, znalost klasiků a života, a výsledkem jsou bizarní výjevy, které si představuji jako scénky z Monty Pythonů.

07.01.2017 4 z 5

Polibek půlnoci Polibek půlnoci Lara Adrian (p)

Nečetlo se to tak špatně a koncept upírského světa byl zajímavý, ale hlavní postava Gabrielle mě na konci natolik štvala, že jsem to dočetla se sebezapřením. S předpokladem, že bude žít i v dalších dílech se do toho již nepustím.

17.04.2017 2 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Další příjemné počtení od Nicholase Sparkse představuje studentku Savannah a vojáka Johna, kteří se do sebe v létě zamilují, ale není jim přáno, aby spolu byli.

16.04.2017 4 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Velmi těžká a neobvyklá kniha, která překvapuje na každé stránce. Autor je génius, protože dokáže vystavět neuvěřitelný příběh na historickém pozadí, s detailními popisy jídel i sexu. Takové dílo česká literatura dosud neměla, takže jsem moc ráda, že jsem na něj narazila.

11.03.2017 5 z 5

Průměrná kniha, která se díky krátkým kapitolám rychle čte, ale ty postavy jsou takové divné, až neživotné. Se Stoletým staříkem nelze knihu srovnávat, nemá ten náboj a zábavnost, ale mohl by to být dobrý film.

08.03.2017 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

velmi pěkná kniha, četlo se to jedna báseň, postavy byly sympatické, rozhodně doporučuji

06.03.2017 5 z 5

Krásná a velmi čtivá kniha s dobrými nápady. Originální příběh o podivných dětech, které se skrývají před reálným světem za pomoci slečny Peregrinové, mohu rozhodně doporučit.

08.02.2017 5 z 5

Hezká, ale nijak objevná kniha. Jako drobnost, která pomohla dobré věci, je to však skvělé.

30.05.2017 3 z 5

Tiché vody Tiché vody Viveca Sten

Vyšetřování vražd plynulo pomalu, ale bylo to osvěžující, protože to vypadalo opravdově. Žádné bestiality a akční přestřelky, na druhou stranu mnoho logických chyb a nepochopitelných jednání hlavních aktérů. Autorka si moc nepohlídala detektivní stránku věci a příběh Nory a manžela nebyl dotažený. Nevím, zda se pustím do dalšího dílu.

18.05.2017 3 z 5

Rytíř Des Touches Rytíř Des Touches Jules Amédée Barbey d'Aurevilly

Vyprávění účastnice výpravy Dvanácti za záchranou šuana rytíře Des Touches v roce 1799. Nebylo to vůbec špatné, téma zajímavé a popis odboje šuanů a jejich dvou akcí poutavé. Ale stejně nejvíc oceňuji vysvětlení, proč se panenská hrdinka Aimée při vyslovení jeho jména rděla jako růže.

05.04.2017 3 z 5

Příslib deště Příslib deště Shana Abé

Nebylo to zas tak špatné, klasická červená knihovna s historickým rámcem, kdy on byl dokonalý a hrozně krásný a ona odvážná a taky strašně krásná. Na konci už jsem jí jen přála sletět z té věže, ale dopadlo to dobře.

20.03.2017 2 z 5

Mládí v hajzlu 2 - Mladík v okovech Mládí v hajzlu 2 - Mladík v okovech C. D. Payne

Druhý díl se četl lehce, stejně jako první. Ale to, co na něj čekalo, bylo až moc. Nickovi jsem fandila, i když vytvářel jednu botu za druhou, i když ho všechny ty holky vodily za nos, pak ale začal autor vytvářet tolik katastrofických situací včetně znásilnění hlavní postavy, a to už mě přestalo bavit. Ta kniha vlastně nemá konec, protože mi přišlo, že se žádný nedal vymyslet.

03.03.2017 3 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Nádherná kniha, která se četla jedním dechem. Nemám ráda romantické filmy, ani červenou knihovnu, ale tohle mě dostalo. Bylo to opravdu výjimečně napsané, moc hezký příběh, atmosféra. Rozhodně doporučuji.

01.02.2017 5 z 5

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

Dobrá kniha, která se velmi dobře čte a má zajímavou atmosféru. Dlouho se mi nestalo, abych po přečtení chtěla město navštívit, ale tady to úplně láká. Hlavní postava je poměrně pasivní a moc jsem se s ní nesžila, ale ty historky z metra jsou výborné.

19.01.2017 4 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Zajímavá kniha, která se velmi dobře a poměrně rychle čte. Výrazným plusem jsou francouzské, nebo spíše pařížské reálie zachycené realistickým hlavním hrdinou, který je Brit. Paul přijíždí do Paříže na roční stáž a zprvu se nestačí divit, co znamená francouzská pracovní morálka, jak uvažují krásné Francouzsky a jak se vlastně shání byt, ale postupem času tomu přijde na chuť, i když mnoho věcí stojí za merde.

14.01.2017 4 z 5

Rozšíření bitevního pole Rozšíření bitevního pole Michel Houellebecq

Autorova prvotina se velmi dobře čte, člověk si snadno představí vše, co se v ní děje. Hlavní postava mi byla sympatická svým vnitřním hlasem, jímž trefně hodnotila lidi kolem sebe. Skvěle se podařilo vystihnout dnešní společnost, její hodnoty a směřování, až z toho mrazilo. Přesto nemohu dát plný počet, protože se nejedná o vynikající knihu, jen velmi dobrou.

23.01.2016 4 z 5

Hygge - Fenomén útulna Hygge - Fenomén útulna Signe Johansen

Úvod do hygge jakožto životního stylu, který obsahuje z jedné třetiny recepty, z druhé třetiny hygge domácnosti a skandinávský design a nakonec nalezení vnitřní harmonie v přírodě a volném pohybu. Pěkně napsané, krásné fotky, doporučuji.

16.07.2017 5 z 5