Hygge - Fenomén útulna

Severské země jsou díky tamní kvalitě a úrovni života neustále považovány za nejšťastnější místo na světě. V čem ale spočívá jejich tajemství? Jeden z hlavních faktorů je ,,hygge". Slovo, které by se dalo přeložit jako útulno, znázorňuje teplo, soudržnost a spřízněnost. Hygge je také o hledání útěchy v přírodě, užívání si venkovních aktivit a oslavování prostých okamžiků v našem životě. Je o schopnosti být užitečný a také o každodenních projevech laskavosti k ostatním i k sobě. Známá kuchařka a spisovatelka Signe Johansen v této knize prozkoumává tajemství skandinávského přístupu a ukazuje čtenáři, jak si může kdekoliv na světě hygge osvojit a zakomponovat do každodenního života. S padesáti lahodnými recepty a nádhernými fotografiemi vysvětluje, jak si v severském stylu užít přírodu a samozřejmě i ,,fika", tradiční setkání u kávy a koláče. Dosáhnout hygge můžete kdykoliv a to bez velké námahy nebo výdajů. Tak se do toho pusťte a užívejte si životu stejně jako Seveřané - naplno!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/344408/hygge-fenomen-utulna-cvI-344408.jpg 3.325

How to Hygge: The Secrets of Nordic Living (2016)

Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Esence

Kniha Hygge - Fenomén útulna

jsemvlastovka

Skvělá kniha, narozdíl od ostatních na tohle téma nedává důraz na to, kolik mít doma lampiček a svíček, ale jde hlouběji k filosofii - pospolitost, pohyb, zážitky a překonávání sebe sama. To se hůře provede, ale vliv na kvalitu života je mnohem větší, než zapálení aromalampy, ačkoli i to má svá pozitiva :)
Krásné fotky...
Jen mě mrzí, že recepty jsou pro Čecha moc "exotické", polovinu surovin vůbec neznám a neseženu.

mauglie
11.10.2018

Po přečtení téhle knihy teda musím říct, to hygge je ale o pravidlech! To jsem tedy nevěděla a to žiju v Norsku už nějaký ten pátek... Nelíbí se mi jak se autorka píše My skandinávci milujeme pořádek, my Norové nesnášíme koberce, my seveřané máme doma tohle a tamto, jestli to nemáte, nebude ani hygge... Jako by to napsal někdo kdo zná sever jenom z Ikei.

Nixa
29.08.2018

Tahle knížka se mi moc nelíbila. Fotky opět krásné, ale tentokrát mi nesedl text. Škoda, protože takové knihy čtu ráda a vždy v nich najdu spoustu inspirace.

SuperMum
11.05.2018

Další zajímavá knížečka o fenoménu Hygge, ale musím říct, že knížka od Meika Wikinga se mi líbila o něco více.

Aleen
14.09.2017

Druhá kniha ze tří na stejné téma a jen o maličko lépe snesitelná...trochu moc nátlaku na pohyb na zdravém vzduchu, na střídmost a to se mi opravdu příliš nehodí do krámu. Raději přijímám tu část hygge, kdy si děláte pohodlíčko - jak v sobě, tak kolem sebe. Přijde mi, že autorka tu severskou pohodu trochu zpřísnila a nezlepšila to ani uvedenými recepty. V těch se často opakují stejné suroviny a jediné, velmi podobné českému pohledu na věc, co se mi opravdu líbilo bylo, že se nemaže s alkoholem - prostě jej má ráda. Obrázky pěkné, dokonce i od českých fotografů!

Eorin
31.08.2017

Hezky vypadá, příjemné zpracování a obrázky, ale spíš už bych to zařadila ke kuchařkám. Skutečně tam je hodně receptů ze Skandinávie, nicméně to není jen jedna třetina (jak říká PetraMishka), jako spíše dvě třetiny, tedy převážnou část knihy, přičemž zbytek je tam po troškách roztroušený, či utlačený na samém začátku a konci.
Přesto je to pěkné, pohodou dýchající zpracování, nicméně hvězdu dolů, protože knihy o Hygge už jsem viděla lepší (a hodnotím tedy jako kuchařku).

PetraMishka
16.07.2017

Úvod do hygge jakožto životního stylu, který obsahuje z jedné třetiny recepty, z druhé třetiny hygge domácnosti a skandinávský design a nakonec nalezení vnitřní harmonie v přírodě a volném pohybu. Pěkně napsané, krásné fotky, doporučuji.