Příslib deště

Příslib deště https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3982/bmid_prislib-deste-fYg-3982.PNG 4 52 11

Kyla, dcera králova oblíbeného rádce a dvorní dámy, je z vůle samotného Veličenstva zasnoubena s hrabětem Rolandem. Křehká kráska sice krutého válečníka ještě nikdy neviděla, ale je odhodlána svou povinnost splnit. Náhle je však její otec obviněn z vraždy a celá její rodina musí uprchnout. Na jejich dopadení je vypsána tučná odměna a tohoto úkolu se má zhostit právě Roland. Hrabě je rozpolcen mezi věrností králi a poutem k prchající ženě, kerá mu přísahá pomstu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Promise of rain , 1998

vladka16
02.06.2022 3 z 5

Pro mě oddechovka, četlo se to pěkně. Tak že když potřebuji vypnout je to fajn.

malýčtenář
01.04.2021 2 z 5

Sice mám ráda historii a romantiku,ale tato kniha mě neupoutala. Zpočátku trochu nezajímavá, dějově chudá. Ovšem dokonalá dívka a úžasný hrdina i když zpočátku spíše zloduch, k sobě najdou cestu. Jak jinak.

účetní
28.02.2020 3 z 5

Za mně trochu zklamání, ne proto, že v knize bylo více smrti než romantiky, byl to prostě středověk a tehdy to tak bylo, ale za první dvě třetiny knihy, hlavně za styl psaní. Jen samé těžkopádné úvahy a popisy a žádný děj, téměř žádné dialogy a oba hlavní hrdinové mi přišli trochu nevýrazní. Poslední třetina byla docela pěkná.

Ála1968
04.07.2019 5 z 5

Miluji takové historicko-romantické knihy.Tahle byla opravdu super,přečtena na jeden zátah.Určitě ji přidám k mým oblíbeným.

moudivlacek
09.10.2018 4 z 5

Hezký romantický příběh, kde na začátku je krutost, zabíjení a velký smutek a hlavně beznaděj. Ale když už pro hlavní hrdinku Kylu končí svět, tak jí nabídne východisko z nouze její nepřítel. Kyla dlouho pátrá, jestli nepřítel je přítel či opravdu nepřítel. Proč je každou chvíli jiný - kdo je vlastně její nenadálý manžel? Může ho milovat, aniž by při tom nezradila svou minulost a mrtvou rodinu?
Oba mají kruté a ošklivé vzpomínky, které jim brání naplno žít, ale když pochopí, co jeden pro druhého znamenají, objeví se před nimi světlo ve tmě a naděje na lásku.

Amitiel76
08.09.2017 4 z 5

Krásný, romantický příběh ze středověku. Zcela uchvácena dějem jsem ji nedokázala odložit, dokud jsem nedočetla. Určitě doporučuji ...
I když kniha " Půlnoční polibek" , byla ještě hezčí :-)

Evaho73
09.07.2017 3 z 5

Trochu mi trvalo pokiaľ som sa začítala a pospájala jednotlivé línie deja. Od polovice to už celkom šlo.

PetraMishka
20.03.2017 2 z 5

Nebylo to zas tak špatné, klasická červená knihovna s historickým rámcem, kdy on byl dokonalý a hrozně krásný a ona odvážná a taky strašně krásná. Na konci už jsem jí jen přála sletět z té věže, ale dopadlo to dobře.

havrmoni
07.10.2016 5 z 5

Miliju knihy o středověku a tohle byla pecka. Moc pěkné.

Luccy78
07.08.2015 5 z 5

Nádherná kniha, já byla nadšená..

Nibiru
30.05.2013 5 z 5

Knížka se mi líbila, doporučuji k přečtení.

12. století historické romance

Shana Abé