Mládí v hajzlu 2 - Mladík v okovech

Mládí v hajzlu 2 - Mladík v okovech https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103790/bmid_mladi-v-hajzlu-2-mladik-v-okovech-103790.jpg 4 691 50

Mládí v hajzlu série

Nemilosrdně otevřený humor je rafinovaně založen na kontrastu dětské naivity a stereotypního světa dospělých. Všechny Nickovy vynalézavé a dobrodružné eskapády a intriky směřují zdánlivě pouze k jedinému cíli: Zbavit se potupného panictví a získat ženu svého srdce, krásnou a talentovanou Sheeni, jedinou „intelektuálku" v Ukiahu. Čtrnáctiletý věk je velice bouřlivý. Nick a jeho přátelé jsou racionální (většinou), sexuálně vyspívající osobnosti s prakticky nulovou možností chovat se podle svých tužeb. Prakticky v žádném jiném věku nejsou lidé v naší kultuře tak mrzačeni svou bezmocností a nedostatkem soukromí. Nezapomeňme, že Nickovy dveře ke svobodě, jimž se říká řidičák, zůstanou ještě minimálně dva roky uzavřeny..... celý text

Literatura světová , Humor , Romány

Vydáno: , Jota

Youth in Bondage , 1993

Vivetkav
Vivetkav
21.03.2024 3 z 5

Tak jsem dala i druhý díl, ale tím asi končím.. první se mi líbil víc a už to nemá takový důraz jako v těch 16 ti..ale pěkné připomenutí, stále obdivuji co už v té době bylo napsáno..kam se hrabaly Bravíčka

Lubošovo
Lubošovo
30.11.2023 5 z 5

Ještě lepší než první díl!!!

janturecek2001
janturecek2001
20.10.2023 5 z 5

Spolu s druhým dílem super. Pamatuju si, jak jsem četl přes čtečku mobilu na staré Nokii se symbianem a hodně jsem se nasmál.

m2056
m2056
15.09.2023 4 z 5

Super kniha u které si člověk odpočine i dobře pobaví.

Dom95
Dom95
17.03.2023 5 z 5

Extrém střídá extrém. Payne nemá ve zvyku nám své nápady dávkovat postupně. Občas nějaký do této knihy, jiný zas do této. Ne. Co ho napadne, to musí všechno vysypat hned. Proto je Nick někdy geniální a jindy má naopak myšlenkové pochody dítěte na prvním stupni ZŠ.
Zachránil to ale posledními 50 stranami, kdy má kniha neskutečný spád, že jsem musel číst a číst, dokud nebyl konec. Stejně mě ale "štve", že jsou všechny události vtlačeny do tak krátkého časového období. Když se v období jednoho víkendu z chuďase stane boháč a poté opět chuďas, z panice skoro nepanic a poté opět panic, z nemocného zdravý a opět nemocný, z nejlepšího kamaráda ten nejhorší a za chvilku se vše urovná...osobně bych tomu dal delší časový prostor na vývin. Určitě by tím kniha získala více na uvěřitelnosti.

INCOGNITOREADER
INCOGNITOREADER
03.02.2023 5 z 5

Pokud se vám líbil díl první tak druhý se vám bude líbit úplně stejně.
Ale varování: pokud jste nečetli jako náctiletí je možné, že kniha pro vás opravdu nebude.
Já jsem si rereading náramně užil. A hned pokračuji dílem třetím.

Metroušek
Metroušek
20.11.2022 5 z 5

První tři až čtyři díly jsou opojným mixem přesného, bezuzdného, pubertálního, politicky nekorektního humoru, jaký se v literatuře vyskytne pohříchu málokdy. Další díly mě nikdy nechytly. Film je chabým odvarem této báječné série a nestojí za shlédnutí.

Edgar
Edgar
25.12.2021 5 z 5

Sheeni, Sheeni a zase Sheeni opravdu netuším, proč tě Nick tak bezmezně miloval, napříč všemi díly. Ostaní postavy jsou celkem sympatické, včetně dožínkové královny a jejíma onucema, i když Jerry byl jen jeden.

vivula
vivula
27.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Sheeni Saundersová je neskutečná kráva!

princeznaaura
princeznaaura
12.09.2021 5 z 5

Si tak říkám, kde na ty nápady chodí, ale to jsou takový shody okolností, že z toho prostě průšvih vyleze. Ještě to zázemí otce nemakačenka, který je víc než méně v lihu. Sheeny, Nickovo vyvolená, která se odstěhovala do 200km vzdáleného města na studia a píše mu stále míň a míň, tak z toho vyvodí jedno. Musí ji opět vidět. "Půjčí" si babičky auto a bez dovolení a řidičáku jedou za Sheeny. A od tohoto okamžiku je to další série průšvihů. Žrala jsem to tak, že jsem to slouskla za den a ještě, že jsem měla půjčené další pokračování. Fakt dobré oddychové čtení.

Janík61
Janík61
22.09.2020 4 z 5

Můj druhý díl a opět nezklamal, příjemně pobavil, fajn oddechové čtení.

postrach
postrach
22.05.2020 5 z 5

Souhlasim s komentarem od Mysky.....porad bavi a rada ctu pro pobaveni,,hlavne pred spanim.....

TajemnýSmrad
TajemnýSmrad
03.05.2020 4 z 5

Méně vtipné, než první díl, navíc nápady Nicka jsou nudnější a Sheeni je o něco divnější a protivnější...
Ale zase se člověk skoro až musel zamilovat do rozkošné Apurvy a kniha stále dokáže dobře bavit.

StarPopcorn
StarPopcorn
29.04.2020 5 z 5

Druhý díl a pořád je to sranda
EDIT: Přečteno potřetí

Myška43
Myška43
06.03.2020 5 z 5

Druhý díl je pro mě stejně super, jako první. Pobaví mě i po těch letech.

nikikostadinova
nikikostadinova
26.12.2018 4 z 5

Potěšilo. Ten kluk je prostě pošuk.

Margherita_N
Margherita_N
01.11.2018 5 z 5

Čím dál vtipnější nápady, čím dál drzejší hlavní postava. Už si ani nepřipadám blbě, že to čtu později než v teen věku, fakt mě to baví.

Patapuf
Patapuf
11.08.2018 4 z 5

Pokračování jedničky a myslím, že stejně zábavné.... Opět další skvělé nápady Nicka..... Občas se mu něco nepodaří, ale důležité je to nevzdávat....

elenai
elenai
20.07.2018 5 z 5

Pokračování životních eskapád Nicka Twispa aneb hon za ztrátou panictví stále v běhu! Průšvihy v druhém dílu jsou čím dál průšvihovatější, přibylo pár ikonických postav a Sheeni je stále královnou všech prudičů. :-)

VerčaFF
VerčaFF
28.06.2018 4 z 5

Pokračování stejně vtipné jako první díl, ale neřekla bych, že je lepší nebo horší. Výborná kniha do autobusu nebo čekárny, lidi absolutně nechápou, proč se tak smějete...

deníky

Kniha Mládí v hajzlu 2 - Mladík v okovech je v