petraj30 petraj30 komentáře u knih

Poskvrněná svatozář Poskvrněná svatozář Julie Johnson

Čekala jsem větší blbost, ale velmi mile mě to překvapilo. Četlo se to vyloženě samo a bylo to kraťoučké. Chemie mezi hlavními hrdiny skvěle fungovala. Není nouze o napětí. Těším se na další díl. Nemám, co víc bych dodala

14.08.2023 4 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Tohle byl nejlepší díl, sice nejde o nic převratného, ale přece jen je to čtivější a napínavější než obvykle.
Myslím, že nebylo žádným velkým překvapením, kdo je vrah, zvláště když se příběh odehrával ve dvou časových linkách. Nicméně druhá půlka byla zbytečně natahovaná, připomínala mi hru s kočkou a myší.
Žádný z hrdinů mi nebyl nijak moc sympatický, až na Maggie. Baxterová si všechno dělala podle svého, ale v tomto díle bych ji nejraději něčím majzla. Ovšem konec byl podle mě až moc pohádkový. A tak se z "krvavé" detektivky zrodil román pro ženy.

11.08.2023 3 z 5

Americký král Americký král Sierra Simone

Čeho je moc, toho je příliš. Byl to nejhorší díl, který nebyl v podstatě o ničem. Bylo to zbytečně prodlužované a o erotice nemluvě. Asi se potřebovali vykecat všichni tři, ale já bych celou sérii hodně zkrátila.
Nějakým zvráceným způsobem se mi líbilo, jaký vztah mají mezi sebou, i kde se příběh odehrával, ale celá pointa byla zastřena přílivem erotických scének a zpovědí hlavních hrdinů.
Nebylo to úplně špatné, ale tento díl byl podle mě zbytečný.

07.08.2023 3 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Myšlenka by byla opět velmi brilantní, ale to zpracování....? Byla to nuda a myslím, že tam byly tak skvělé příklady, kde se dalo vyřádit. Například to dění v kostele, ale bohužel. A co se konce týče, mě tedy velmi zklamal. Nebylo to vůbec dotažené.
Baxterová se chová jako robot a často mi leze krkem, ale k roli policajtky to sedí. Rouch se mi moc líbil, ale pořád jsem čekala, kdy se tu objeví Wolf, ale ono nic.
Přečtu si poslední díl a těším se, až to hodím za hlavu. Tohle se moc nepovedlo, ale je to velká škoda.

04.08.2023 3 z 5

Americký princ Americký princ Sierra Simone

Ani správně nevím, jak mám popsat to, co jsme přečetla. Líbilo se mi to, ale zároveň jsem byla znechucená. Erotické scény jsem musela přeskakovat a nebavil mě ani náhled do minulosti, protože se o tom mluvilo v prvním díle. Embry si hraje na mučedníka a myslí si, že musí nést všechnu tíhu světa, aby ochránil své nejbližší. Ash zaujímá neutrální postoj a Greer... Ještěže se tu nevyskytovala tak často.
Líbilo se mi to, ale bylo to zbytečně zdlouhavé a překombinované. Fascinuje mě, co ti tři mezi sebou mají a jsem zvědavá, kam to povede dál, ale ohledně erotiky autorka moc tlačí na pilu.

31.07.2023 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Slyšela jsem spoustu chvály, ale nezanechalo to ve mně takový dojem, jak bych si přála.
Co této knize zoufale chybělo, bylo napětí. Vůbec jsem se nemohla soustředit a myšlenkami bloudila kdo ví kde. Ztrácela jsem se ve velkém počtu postav a velký problém mi dělalo oslovování detektiva Wolfa, který vystupoval pod několika jmény.
Sice to byl originální námět, ale chyběla tomu určitá jiskra. Možná v rukou jiného spisovatele by to dopadlo jinak.
Přečtu si i další díly, abych byla v obraze, ale nebude to patřit ke knihám, ke kterým se vrátím. Je mi to líto, ale pod označením "světový bestseller" si představuji něco jiného.

28.07.2023 3 z 5

Americká královna Americká královna Sierra Simone

Tak zhruba jsem věděla, co mě čeká, ale i tak to se mnou zamávalo. Bylo to zvrácené, ale svým způsobem se mi to líbilo. Bože, asi mám v sobě taky nějakou dost stinnou stránku. o které nevím:-)
Nikdy jsem se s ničím podobným při četbě nesetkala, proto se to četlo jedna báseň. Jsem zvědavá na další díly a jak se to mezi hlavními hrdiny bude vyvíjet.
Sice nedám plný počet hvězdiček, ale dojem to na mě udělalo.

24.07.2023 4 z 5

Záměna Záměna Sandra Brown

Touto knihou jsem si opět připomněla, jaká je Sandra Brown skvělá spisovatelka.
Nechybí napětí v ději, ani jiskření mezi hlavními hrdiny. Povídání o sektách a jejich vyznavačích nemám obecně v lásce, ale tuto knihu si s radostí přečtu znovu, i když některé kapitoly působily dost zvráceně.
Moc se mi kniha líbila a budu se těšit na další od této spisovatelky.
P.S.: To, co mě v knize velmi rušilo, bylo oslovení "náčelníku." Mnohdy jsem ani nevěděla, komu toto oslovení náleží.

21.07.2023 5 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Po přečtení knihy jsem poněkud rozčarovaná, ale snad ji dokážu objektivně zhodnotit.
Četlo se to velmi dobře, vše bylo obaleno velkým tajemstvím a to člověka nutí číst dál a dál, ale v jistých chvílích jsem měla nutkání s knihou prásknout. Všichni mě štvali svým chováním, i když to bylo omluvitelné, vzhledem k tomu, o co celou dobu vlastně šlo.
Žádné velké haló se nekonalo, protože jsem tušila, jak to asi bude, ale stejně... Něco mi na tom všem prostě vadilo.
Nicméně musím autorce vyseknout poklonu za velmi zajímavé téma. S něčím takovým jsem se v eroticky zaměřených knihách ještě nesetkala. To celou knihu povzneslo na jinou úroveň.
I když to pro mě nebylo na 100%, tak jsem si četbu velmi užila.

17.07.2023 4 z 5

Začátek sezóny Začátek sezóny Linda S. Howington

Inu, četla jsem mnohem horší knihy. Tady se trochu vlekl začátek, pak to začalo být napínavé, ale konec zas velmi klidný.
Jack jako velitel na policejní stanici byl k zulíbání, stejně jako to štěně (už ani nevím, jaké mu dali jméno), nicméně si myslím, že osoba jako Daisy by se rozhodně nedožila dospělosti, ale celé městečko bylo v jistých směrech jaksi opožděné (s výchovou asi tak o dvě století). Velmi se mi líbila druhá dějová linka, ale na konci byla tak snadno vyřešena, až mi to vadilo. Bylo tam spousta možností, jak ji rozšířit, protože se jednalo o velmi zajímavé téma. Škoda. Ale pobavila jsem se.

07.07.2023 4 z 5

Červená ľalia Červená ľalia Nora Roberts

Tento díl se mi líbil ze všech nejméně. Sice všechno vyřešili a postavili se šílenému přízraku, ale už té duchařiny a nemocné Amélie bylo moc a v tomto díle až příliš.
Jsem si jistá, že se k této sérii ještě vrátím, protože první dva díly se mi líbili, ale tento je přelétnu očima a připomenu si důležité momenty.
Kdyby se tu tolik neomílal šílený duch, líbilo by se mi to mnohem víc

04.07.2023 3 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

To byla parádní jízda plná zvratů, napětí i překombinovaných situací.
Možný spoiler.
Na případ o zavražděných holčičkách a jejich matce narážíme od doby, kdy se po boku Davida Rakera začal objevovat Colm Healy a tento díl byl věnován právě jim. Sice to bylo někdy až moc zamotané a nevěrohodné, u Davida jsem čekala, že se každou chvíli skácí na zem, ale on by přežil i vlastní smrt. Možná bylo dobře, že to s Healym skončilo zrovna takto a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat dál. Některé pasáže o molu i muzeu byly zdlouhavé a někdy i zbytečné, ale jako k celku to k uzavření tak neobvyklého případu asi patří. Na vraha, neboli hlavního myslitele jsem přišla nějakým osvícením shůry hned, protože už jsem na něco podobného a skoro stejně šokujícího narazila zrovna u této série s Davidem také, takže se wau efekt nedostavil, nicméně to bylo skvěle a poutavě napsané a já se od čtení nemohla odtrhnout. Byl to nevšední zážitek a velmi se těším na další díly.
P.S.: David už nepatří mezi nejmladší, ale jeho výdrž mě nepřestane udivovat. To patří k okamžikům, kdy se nevěřícně usmívám a kroutím hlavou:-)

30.06.2023 5 z 5

Černá růže Černá růže Nora Roberts

Bylo to moc pěkné pokračování, ale problémy s duchy jsou podle mě až moc přitažené za vlasy. Jinak se mi moc líbí, jak série pokračuje. Hlavní hrdinové jsou skvělí, někdy se člověk zasměje, hlavně s malými dětmi. I setkání s bývalými partnery jsou velmi pěkně zpracované.
Těším se na závěrečný díl, i když musím napsat, že Amélie mi v mnoha věcech leze na nervy, přesto jsem velmi zvědavá, jak to všechno skutečně bylo

27.06.2023 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Minulý díl mě tolik nezaujal, ale tento byl opět skvělý. Na začátku sice nějakou chvilku trvá, než se člověk zasvětí do všech podrobností, ale potom má problém od knihy odejít.
Byla to opět parádní jízda plná zvratů a velkých překvapení. Velmi se mi to líbilo.
Malý spoiler.
Jsem moc ráda, že konec nenastal ihned po příjezdu z ostrova, protože bych byla velmi zklamaná. Ale když se objevil pravý pachatel, měla jsem husí kůži po celém těle. Bylo to naprosto brilantní.
Uvidíme, jaké následky to bude mít pro další díl. Jsme zvědavá, kam nás příběh zavede příště.

23.06.2023 5 z 5

Modrá jiřina Modrá jiřina Nora Roberts

Byl to moc pěkný příběh. Z počátku trochu smutný, ale život se s nikým nemazlí, a tři hlavní hrdinky jsou toho důkazem. Stella byla velká organizátorka a svým puntičkářstvím, mě trochu iritovala. Ani Logan nebyl úplně bezchybný, ale těm dvěma to zřejmě prospívá. Duchařina mi tady trochu vadila, ale hraje tu podstatnou roli a ještě si musím počkat, co z toho vyleze.
Zatím se mi to ale moc líbí, i když je to přeslazené.

20.06.2023 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Velmi mě překvapilo, s jakou lehkostí se tato kniha četla. Neotřelý a velmi klidný příběh, ale velice nápaditý a čtivý.
Na začátku se mi zamlouvalo jen málo osob. Každý z nich měl nějaké tajemství, které mělo zůstat ještě dlouho ukryté. Ale charaktery se během četby vyvíjely a jejich tajemství jakbysmet. Byl to velmi zajímavý příběh s nečekaným rozuzlením a během čtení na nějakou tu nehodu, co se tam stala, skoro zapomenete. Nádherný popis přírody tomu ještě přidává. Nádhera.
Děkuji paní Klevisové za úžasnou četbu a tímto ji prosím, aby psala dál. Její detektivky patří mezi nejlepší.

09.06.2023 5 z 5

Nádherná bouře Nádherná bouře Johanna Lindsey

Opravdu veliká škoda, že už nepřibudou další díly. Bylo to povedená série.
Jack byla ztřeštěná a nezávislá dívka, někdy mi občas lezla na nervy, ale v přijatelných mezích. Damon byl naprosto úžasný. James a Tony tvoří dvojici, bez které by se tato série prostě neobešla.Opravdu tleskám a děkuji za příjemně strávené chvilky. Určitě se ke všem knihám s velkou chutí vrátím.

06.06.2023 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Bohužel to na mě tentokrát nezapůsobilo. Nevím, čím to bylo, ale i David mi v jistých chvílích lezl na nervy a téma příběhu mi taky nijak nesedlo.
Od začátku jsem se nemohla pořádně začíst, mnoho věcí mi přišlo úplně zbytečných, stejně tak mnoho postav, ve kterých jsem se ztrácela, a které nebyly vůbec důležité.
David Raker tentokrát pátrá po celé zmizelé rodině, ale na co všechno při svém pátrání narazí, mi přišlo až horko těžko uvěřitelné.
Snad tato kniha představuje jen malé škobrtnutí a další díly budou parádní jaky ty minulé. Tento díl se moc nevyvedl.
Malý spoiler: Ani kvůli té poslední větě nedám více hvězd. Počkám si, co David a spol předvedou v dalších dílech.

02.06.2023 3 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Musím přiznat, že jsem od tohoto románu moc neočekávala a stále jsem ho odsouvala na neurčito. Ale musím napsat, že tohle byl po velmi dlouhé době fakt povedený románek. Už jsem ani nepočítala, že mě ještě něco takového dokáže potěšit.
Haily byla nezávislá se smyslem pro humor a podařilo se jí dostat Matta, který měl trochu pocuchané sebevědomí. Moc mě bavily Mattovy dcery a jeho pes, zasmála jsem se i když se tam objevili i hrdinové z minulého dílu, ani trochu jsem se nenudila.
Opravdu jsem si to užila a dokonce mě mrzí, že není více dílů, protože adepti by se určitě našli a ta zápletka na ledě...

29.05.2023 4 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

David Raker a jeho případy prostě nezklamou. Tento díl byl zase o něco lepší, než ten minulý. Nevím, kam to ještě bude stoupat, ale jsem z toho nadšená.
Sam Wren se ztratí cestou do práce. Šlo by o celkem běžný případ, kdyby byl zachycen alespoň na nějaké kameře. Ale on se jednoduše vypařil. David se snaží věci přijít na kloub, i když mu policisté hází klacky pod nohy, a nejen oni. Všechno to pátrání vyústí v jeden velký případ, kde nešlo jen o obyčejné zmizení. Bylo to velmi otřesné téma, kde sice neteče tolik krve, ale i tak mi nebylo při čtení moc dobře.
Ovšem, jak to všechno dopadlo a jaké to bude mít následky, se snad dozvíme v dalším díle. Doufám, že i Healy dostane další možnost se předvést, protože k Davidovi tak nějak už patří.

26.05.2023 5 z 5