Poskvrněná svatozář

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jako nemanželská dcera vévody žila Emilia Lancasterová dvacet let jako běžný občan, přestože jí v žilách kolovala modrá krev. Ovšem když celá královská rodina tragicky zahyne při smrtícím útoku, následnická linie prudce změní směr. Se svým nemocným otcem ustanoveným králem a bez právoplatného dědice je Emilia nucena vystoupit ze stínu a začít se smiřovat s osudem, po kterém nikdy netoužila. Chtějí, aby se chovala jako hodná holčička. Chtějí, aby si na hlavu narazila blyštivou korunu a držela jazyk za zuby. Brzy je čeká zklamání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460550/big_poskvrnena-svatozar-bWZ-460550.jpg 4.1208
Série:

Zapovězená královna 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Baronet
Originální název:

Dirty Halo, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (40)

Kniha Poskvrněná svatozář

Dela90
05. června

(+ SPOILER) Emilia žije naprosto obyčejný a všední život do doby, dokud při požáru v paláci tragicky nezahyne král a jeho manželka. Na trůn je jmenován králům bratr Linus, který je biologickým otcem Emilie. Tehdy se její život obrátí vzhůru nohama. Odvezou ji do paláce, kde se dovídá, že je potřeba vystoupit ze stínu a začít žít princeznovský život. Protože právě ona je jediný možný následník trůnu. Emilii se to samozřejmě nelíbí a začne se bránit, ale její otec je neoblomný. Zjišťuje, že v paláci má nevlastní sourozence, a to sestru Chloe a staršího bratra Cartera. Toho Cartera, který ji neskutečně vytáčí, ale naopak v jeho krásných modrých očích by se nejradši utopila nadobro. Když jsou spolu jiskří to mezi nimi, ale Emilie ví, že tohle by byla další komplikace navíc. Stačí, že se musí učit všechny ty šílené princeznovské věci. Nenávidí svého otce, je to bezcitný muž, který se ji při narození vzdal. Jenže, ne všechno je tak jak se na první pohled zdá a boj o trůn je nemilosrdný.

Knížka mě upoutala svou nádhernou obálkou .Je neskutečné, jak se vše dokáže zvrtnout během jedné jediný chvilky. Knížka mě moc bavila, protože já prostě miluju děj v královské rodině. Carter se mi líbil už od první chvíle a bylo dost předvídatelné, že to mezi bude jiskřit. To, jak si ji na plese hlídal, to bylo fakt sladký. Jo, uznávám zamilovala jsem se do něj. Sice to asi bude proutník, ale čert to vem. Aspoň bude okořeněný děj. Jeho matku Octavii bych nejradši zakopala pod zem, i to jak se chovala ke svým vlastním dětem, děs. Emilie má můj obdiv, že ji z toho všeho nepřeskočilo. Konec byl nabitý událostmi. U té první jsem skákala metr vysoko, že konečně. A tu druhou jsem tak nějak tušila, takže jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál. Boží knížka s neotřelým dějem, intrikami, povinnostmi a touhou, kterou stojí za to si přečíst.

“A je to sice naprosto šílené … ovšem tady, zatímco náš tep pulzuje stejným tempem, mám pocit, že Carter je jediný, kdo dokáže unést tíhu mé zoufalé beznaděje. Třeba jen na pár minut.
Drž mě pevně.
Drž mě pohromadě.
Drž mě, dokud se z téhle noční můry neprobudím.
Drž mě, jako kdybys mě už nikdy neměl pustit. “

Andrejka91
27. dubna

Toš nebylo to tak špatné, jak jsem očekávala. Je to taková pohádka.
Kniha se mi líbila, stejný příběh jako Deník princezny. Četlo se to dobře, rychle a děj měl spád.
Konec zase tak napínavý, že musím hned sáhnout po dalším dílu.


Kristy.Seb
19. dubna

Život není fér.

Pořád se něco mění.

Nikdy nejsi na nic dost připravená. Jen to skousneš a doufáš, že nakonec všechno dobře dopadne.

No, celkem rychlý zvrat hned na začátku. Pak se to trochu táhlo... Zajímavý příběh.

Karolin77
27. března

Lehká jednohubka, kterou máte rychle přečtenou.
Moc mě to bavilo. Hlavní postavy mi nijak nepřirostly k srdci,ale celkově jsem si knížku moc užila. Děj mě moc bavil, i když to bylo celé tak trochu přetažené za vlasy.
Určitě mohu doporučit,ale nečekejte nic velkého.
3,5*/5*

Zelený.úval
04. března

Kniha měla trochu slabší start, takže jsem od ní ze začátku nic moc nečekala. Pak když Emilie přijala dědictví, tak se to ale zlepšilo a začala mě bavit. Byl to takový trochu novější Deník princezny. :-) Konec mě navnadil na další díly.

Aranel15
20. ledna

(+ SPOILER) Nejsem si jistá, jak to v královské rodině chodí, ale to mají opravdu její členové na denním programu jen flákání, alkohol a trávu? To mi přijde trochu nepravděpodobné. Škoda, že to s Linusem vzalo tak rychlý konec a nebyli jsme svědky postupného sbližování s dcerou.

Majuš333
09. ledna

'A pro ty zvrácené duše, které se rozhodly zůstat…'


Po prečítaní tejto vety to bolo jasné... Keďže som zvrátená a zvrhlá, tak som do tejto knihy skočila šípku...a narazila hlavou rovno na dno bazénu...
Nechala som si čas na rozmyslenie...pretože som čakala od Poškvrnenej svätožiare niečo úplne iné...niečo na spôsob Amo Jones (podľa slov autorky určite) a dostala som len klasickú kráľovskú romantiku.
Ešte na začiatku som si hovorila, že Emilia bude skvelá hlavná postava, ale napokon sa niekde v priebehu deja stratila a zostala len ufňukaná a uplakaná napodobenina tej odvážnej Emilie... Aspoň žhavý Carter mi dával prvú pomoc, keď som to už vzdávala...
A aj keď to medzi Emiliou a Carterom iskrilo od začiatku do konca, môj dojem to určite o 360° neotočilo...


'Když se něco zdá až příliš dobré, než aby to byla pravda… nakonec to zas tak dobré není.'

'Nejvíc vám dokážou ublížit lidé, kteří vás nejvíc milují. Koneckonců jim celé roky kousek po kousku předáváme munici a poskytujeme jim všechno, co potřebují ke spáchání maximálních škod.'

AnetaVelJur
01. ledna

Kniha se mi moc líbila. Sice hlavní hrdinka byla někdy příliš plačtivá a citově dost nevyrovnaná, tak se mi příběh líbil. A doma už je další kniha ze série.

1