Modrá jiřina

Modrá jiřina https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2456/modra-jirina-2456.jpg 4 208 28

V zahradě série

Stella Rothchildová se po smrti manžela vrací se svými dvěma syny do rodného Memphisu. Získá práci ve velkém a uznávaném zahradnictví. Jeho majitelka Roz Harperová jí nabídne ubytování ve svém velkolepém sídle a Stella to prozatím přijímá. Potkává zde zajímavého muže, ke kterému by mohla cítit lásku, ale jako by se jim v tom někdo pokoušel zabránit. Do sídla se nastěhuje také Rozina mladá sestřenice, která čeká dítě a chce ho vychovávat sama. Mezi trojicí žen vznikne silné pouto a společně pátrají po záhadné bytosti, která se v domě zjevuje a kterou již po staletí nazývají Harperova nevěsta.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

Blue Dahlia , 2004

petraj30
petraj30
20.06.2023 4 z 5

Byl to moc pěkný příběh. Z počátku trochu smutný, ale život se s nikým nemazlí, a tři hlavní hrdinky jsou toho důkazem. Stella byla velká organizátorka a svým puntičkářstvím, mě trochu iritovala. Ani Logan nebyl úplně bezchybný, ale těm dvěma to zřejmě prospívá. Duchařina mi tady trochu vadila, ale hraje tu podstatnou roli a ještě si musím počkat, co z toho vyleze.
Zatím se mi to ale moc líbí, i když je to přeslazené.

Fifth Element
Fifth Element
04.11.2022 5 z 5

Začíná to velmi dobře... :)))

pip11
pip11
05.10.2022 5 z 5

Zahradnictví, krásný starý dům a nově vznikající přátelství. Moc pěkný příběh, ve kterém nechybí ani jeden velmi aktivní duch. Teď se pokusím sehnat druhý díl, protože bych tuto část nerada vynechala, než se pustím do třetího, který mě už čeká.

Jaklová.katka
Jaklová.katka
19.04.2022 4 z 5

Zajímavá kombinace duchovna a zahradničení

Babo
Babo
30.08.2021 4 z 5

Po všech těch psychopatech,vraždách a holocaustech je tato kniha takové pohlazení po duši.
Ano, je to plné klišé ,žádné překvapení se nekoná . Sympatické postavy ,ale mám ráda příběhy z nějakého konkrétního prostředí . Tady jde o zahradnictví . A v každém prostředí se setkávají lidé ,kteří k sobě něco cítí ,něco prožívají .
Dávám 4* i když klidně bych dala i 5 , právě pro ten klid a naději ,že svět může být normální .

zp87
zp87
04.05.2021 5 z 5

Knihu si vybavuji i po letech. Pokud od ní nebudete čekat nic hlubokého, jen relax, romantiku, lásku, pěkné chlapy, dostanete to.
Navíc sem tam vtip, krásné popisy zahrady a květin a jako bonus i jednoho ducha.

Původně jsem chtěla dát 4 body, protože přece jen znám i kvalitnější knihy, ale účel splnila přesně, ve své kategorii bych ji označila za růži, klasiku, která nezklame. A jak již jsem psala, na rozdíl od mnoha jiných si ji vybavuji i po letech, takže zjevně zaujala a 5 bodů si zaslouží, jakožto celá série.

kolacky
kolacky
25.01.2021 5 z 5

Stmelené rodiny, byť nevlastní, to Nora umí!

georginaa
georginaa
18.01.2021 3 z 5

Duchovno zrovna moc nemusím, kniha mě ani nenadchla, ale ani nezklamala. Takový průměr, mám radši akčnější a dobrodružnější témata. Vzhledem tomu, že Nora je moje oblíbená spisovatelka vrhnu se i na další díly, ale pro mě jednou za přečtení stačí.

biki
biki
21.06.2020 4 z 5

Na tyto deštivé dny pohodová knížka jak dělaná. Tohle N.R. opravdu umí - příjemný romantický příběh ženy, která sice o novou lásku až tak nestojí, ale když se naskytne příležitost v podobě sice zpočátku nerudného a protivného Logana, jak byl mohla odolat? Souhlas s komentářem níže - hlášky obou kluků jsou fakt přímo ze života, smála jsem se nahlas. Jen toho ducha si Nora mohla odpustit, ale na druhou stranu, musela to trochu zdramatizovat. O čem by pak psala dál?

munka
munka
27.09.2019 4 z 5

Pekná oddychovka okorenená prítomnosťou ducha. Tri silné ženy a ich osudový muži, k tomu plná záhrada kvetov. Doporučujem.

Astonius
Astonius
12.08.2017 3 z 5

Prázdninové letní čtení - kniha úplně vyhověla mému momentálnímu požadavku čtivého románu pro ženy s romantickou zápletkou. Navíc byl příběh okořeněn zjevením ducha v domě, což tomu jen přidalo plusové body. Postupem čtení však musím říct, že ten dokonalý vztah dvou dokonalých lidí v dokonalém prostředí se mi už zajídal a chtěla jsem to mít už za sebou - jak se to vzdalovalo skutečnosti, příběh mě dost nudil. Vzhledem k žánru, který jsem si touto knihou vybrala a k tomu, že jsem věděla, co budu číst, jsem původně chtěla dát i 4 hvězdy, zpočátku to nebylo tak špatné, ale ten "trapácký" konec tomu jednu shodil, to se prostě i na tento druh literatury nedalo..... :-)

jarkaska
jarkaska
28.06.2017 5 z 5

Nádherný příběh. Už jse si zamluvila další díly.
Knihy této autorky ráda čtu.

Gi-Gi
Gi-Gi
04.04.2017 4 z 5

Mám radsi, když do toho neplete duchy, ale vlastne dobrý.

moudivlacek
moudivlacek
16.12.2016 5 z 5

Myslela jsem si, že to bude blbost a nuda. Nikdy jsem se nemohla mýlit víc. Sice začátek nic moc, ale jakmile hlavní hrdinka se přestěhuje a dostane práci v super rodinném zahradnictví, děj se skvěle rozjede. Maličká duchařina to jen podpoří, ale kdo chce, dokáže si ji určitě v mysli trochu upravit do reality.
Nejvíc mě však dostaly synové Stelly a jejich repliky - to prostě nemá chybu, na konci knihy jsem už měla slušný astmatický záchvat ze smíchu.
Konec je otevřený a přímo vybízí k přečtení dílu dalšího - což já určitě udělám.
Pohodové čtení - mohu jen doporučit.

mazzone
mazzone
05.09.2015 4 z 5

Tak toto bolo to "prave orechove". Knihu som preluskala za jeden den. Prave tento styl knih od Robertsovej zboznujem - velikansky dom a v nom priatelskost a " rodinna" sudrznost. Navyse k tomu velka davka romantiky. O zahradkarceni a pestovani kvetov neviem zhola nic, a tu to bolo tak fantasticky vsetko opisane... Clovek mal pocit,ze tu rozkvitnutu zahradu ma priamo na dosah...

Ci uz je to hospoda u Gallagherovych alebo svadobna agentura 4 blazniviek. Nora ma vzdy dokaze dostat do nalady typu "zbaľ kufre a presťahuj sa k nim!"

13.08.2015 5 z 5

ANI PRVNÍ DÍL NEZKLAMAL.KNIHA SE MI LÍBÍ STEJNĚ JAKO DALŠÍ DÍLY A JAKO VŠECHNY KNIHY,KTERÉ JSEM OD TÉTO AUTORKY ZATÍM PŘEČETLA.

23.07.2015 5 z 5

PŘEČETLA JSEM DRUHÉ DÍLY A LÍBÍ SE MI.CHZSTÁM SE PŘEČÍST I TENTO DÍL,ALE NEMŮŽU HO SEHNAT. VĚČNĚ ZAPUJČENY.AUTORKA NORA ROBERTS SE MI LÍBÍ.MÁ STYL.

lifeoptimist
lifeoptimist
03.07.2015 4 z 5

sice duchařiny atd. moc nemusím, ale tohle šlo, nebylo to nějak mooooooc, takže romantika pro dlouhé večery nebo k odpočinku na dovče

helenkan
helenkan
16.05.2015 5 z 5

Skvělá knížka.Přečtená jedním dechem. :)

R.E.M.
R.E.M.
29.10.2014 3 z 5

Setkání a vzniklé přátelství tří sympatických žen v atraktivním prostředí zahradnické firmy. Rozlehlý přepychový dům, dokonce s nevyzpytatelným duchem. A k tomu muži, nezajímaví, zajímavější i velmi charizmatičtí. V centru dění prvního dílu je mladá žena s malými syny, nacházející novou atraktivní práci a později i lásku.
Příjemné oddechové čtení, inteligentní romantika, 3,5 hvězdičky.