petra5588 petra5588 komentáře u knih

Tma pod srdcem Tma pod srdcem Lucie Ortega (Navrátilová)

Méně mytologie, ale mnohem lépe zpracované než první díl, vůbec jsem se od toho nemohla odtrhnout :)

21.06.2022 4 z 5

Dcera zimy Dcera zimy Vladimíra Šebová

Až na pár nelogičností v ději (jahody v říjnu, slyšela, jak se zabouchly dveře, ale když k nim došla, byly pootevřené atd.), které působily docela rušivě a které se asi daly vychytat během korektury, super knížka! A když teď má autorka takový přehled ve slovanské mytologii, bylo by fajn, kdyby napsala i něco dalšího :) Tohle téma není moc obvyklé a od šikovného autora so ráda zas něco přečtu :)

29.05.2022 5 z 5

Já, hasička: Příběhy holky z tísňové linky Já, hasička: Příběhy holky z tísňové linky Barbora Škodová

Příběhy ze života hlavní hrdinky (autorky) byly fajn, ale bylo jich pomálu, na můj vkus zbytek knihy až moc připomínal křížence mezi osvětovou brožurou a náborovým letákem k hasičům... Jinak se to ale četlo celkem dobře, jen ta stylistika mi místy přišla trochu kostrbatá, na prvotinu to ale nebylo špatné.

05.05.2022 3 z 5

Moře rzi Moře rzi C. Robert Cargill

Přiznávám, že konec se mi nelíbil, nějak mi k tomu celku prostě nesedí. Ale jinak super - trocha filozofie, trocha sociologie, dobré akční scény a apo flashbacky, mně se tahle kombinace prostě líbila :)

14.04.2022 4 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

A když dojdou nápady, zkus variaci na Popelku. Zdá se to jen mně, nebo už je třetí díl jak přes kopírák? V prvních dvou byly aspoň celkem vtipné dialogy, ale tady bohužel už ani to ne...

12.04.2022 1 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Další příjemná jednohubka, nenadchne ale ani neurazí. V prvním dílu mi konverzace přišla duchaplnější, dějová linka druhého dílu mi ale přišla jednodušší a lepší než v seriálu, přišlo mi, že v seriálu to tentokrát trochu překombinovali.

07.04.2022 2 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Příjemná jednohubka, sice předvídatelná, ale místy i nečekaně vtipná. Teda až na ten překlad (dostalo se mi do ruky první vydání), to byla místy fakt hrůza (aspoň tedy předpokládám, že v originále věta zněla "Guilty as charged", tedy do češtiny volně přeloženo "Vinen ve všech bodech obžaloby", nikoli otrocké "Vinen stejně jako obviněn").

Nevyhnu se ale srovnání se seriálem: Kniha má oproti seriálu dost úzce vymezený děj, seriál se mi asi líbil víc, zapojení i jiných než bílých herců bylo (i díky upravené dějové lince) zajímavé a zábavné, chvílemi mi přišlo, že hraná verze se snaží přiblížit spíš Austenové, než klasické červené knihovně, což je za mě vždycky plus ;)

06.04.2022 2 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Bavily mě všechny, ale u téhle jsem se chvílemi smála fakt nahlas. Navíc je celkem zajímavé si přečíst o místech, které jste navštívili, pohledem někoho jiného :)

19.03.2022 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

(SPOILER) Tak na tenhle kus jsem se těšila hodně dlouho a rozhodně jsem nebyla zklamaná! Škoda, že se v závěru trochu víc nerozepsal o alternativní současnosti (budoucnosti? To cestování časem občas dělá ve větné skladbě fakt zmatky :D), ale jinak fakt super jízda! Doporučuju všem fanouškům Červeného trpaslíka a konkrétně dílu Pekelně ostrý výlet :D

31.01.2022 4 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

Pro mě zatím nejsilnější příběh Zeměplochy, přečteno jedním dechem (až jsem se občas napětím nadechnout zapomínala).

08.01.2022 5 z 5

Mandlovník Mandlovník Michelle Cohen Corasanti

Nic nelze vnímat černobíle a vždy je třeba situaci vidět i z druhé strany. Přesně o tom pro mě tahle kniha je. Zvlášť v případě dlouho trvajícího izraelsko-palestinského konfliktu je dobré si uvědomit, že ani jedna ze stran není bez viny, na což u nás máme (dost možná i kvůli historické kolektivní vině na osudu evropských Židů) bohužel poměrně jednostranný názor.

08.01.2022 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tak tohle byla fakt pecka, předčasný vánoční dárek přečtený za jediný večer :D

19.12.2021 5 z 5

Spolek Jane Austenové Spolek Jane Austenové Natalie Jenner

Přesně ve stylu Austenové do sebe na konci všechno krásně zapadne. Moc hezký příběh :)

20.10.2021 4 z 5

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Pěkná knížka, ale asi by se mi příběh víc líbil, kdybych byla taky "kočkomilka", kdežto já jsem spíš "psorád" :)

18.10.2021 3 z 5

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Škoda, že tak dobře, jak umí autorka popsat prostředí, neumí vykreslit i postavy... Popisy močálu, paláce, Temného Navu, ale i obyčejné chalupy byly skvělé a moc jsem si je užila. Postavy naproti tomu byly ploché a jednaly nelogicky a zkratkovitě. Taky škoda, že se autorka nad jednotlivými zápletkami trochu víc nezamyslela, takhle to působilo trochu jak ty staré počítačové adventury, kde jste na klávesnici psali jednoduché příkazy, které měl Váš avatar plnit. Ve zkratce - autorka vytvořila krásný mystický svět, se kterým si ale moc neví rady.

12.08.2021 3 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Příjemná oddychovka, sice poněkud předvídatelná, ale dobře napsaná a místy vážně vtipná.

22.06.2021 3 z 5

Rozum a cit a mořské příšery Rozum a cit a mořské příšery Jane Austen

Jako kdyby si Austenku vzal do parády Jules Verne, Arthur Conan Doyle a František Kotleta. Lze doporučit jen fanouškům Austenové se zvráceným smyslem pro humor, ale mně se to líbilo :D

25.04.2021 3 z 5

S každou padající hvězdou S každou padající hvězdou Susan Elizabeth McClelland

Další kniha do mojí severokorejské sbírky. Popis reálná a děsivá dystopie opravdu sedí. Je až nepochopitelné, jak silná dokáže být lidská vůle k životu. Kam se hrabe Oliver Twist, tohle by měli zařadit do povinné četby.

19.04.2021 4 z 5

Strach Strach C. L. Taylor

První kniha, kterou jsem od autorky četla, ale rozhodně ne poslední! Zápisky z minulosti i vyprávění z pohledu tří různých postav k ději dobře pasovalo. A z toho závěru mi bude ještě dlouho běhat mráz po zádech.

19.04.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Dobře napsané, dobře se to i četlo, odkazy na články a na videa byly příjemným zpestřením, ale očekávaný wow efekt, o kterém jsem tolik slyšela, se nějak nedostavil...

04.04.2021 3 z 5