Já, hasička: Příběhy holky z tísňové linky

Já, hasička: Příběhy holky z tísňové linky https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492542/bmid_ja-hasicka-pribehy-holky-z-tisnove--QnY-492542.jpg 4 29 9

Z obyčejné holky superhrdinkou! „Haló, je tam někdo živý, nebo je to automat?“ se občas ozve ve sluchátku, ke kterému vede cesta vytočením tísňového čísla 112. Zajímalo vás někdy, jaké to je pracovat na tísňové lince? Věčná smolařka Linda vám to ukáže. Provede vás přijetím do práce na tísňové lince i tím, jak vypadá její všední den. Linda měla zrovna směnu, když na jižní Moravě udeřilo tornádo, a vysílala hasičské jednotky na pomoc, když k nám dorazil orkán Herwart.... celý text

JancaMia
06.08.2023 3 z 5

Deníček / náborová brožurka k hasičům . Místy vtipné / trapné. Další ze zajímavých pohledů do zaměstnání které není jednoduché .

Katka2382
20.04.2023 4 z 5

Bylo to pěkné a zajímavé.
Ačkoli s tou vtipností autorka trochu moc tlačila na pilu,hlavně na začátku.Tedy na můj vkus.
Jinak kvituji s povděkem různé rady a zajímavosti.

Ainyska
26.10.2022 3 z 5

Knihu hodnotím 3 hvězdami, ne proto, že by byla špatná, to není, ale spadá do průměru. Až v knize se dozvídáme, že případy jsou smyšlené, což mi trochu vadí. Na druhou stranu chápu, mlčenlivost je mlčenlivost. Název je tedy kapánek zavádějící, ale kniha jako taková se čte rychle a příběhy jsou i tak velmi zajímavé. Kniha nepopisuje úplnou realitu, ale takový hrubý nástřel toho, jak to vypadá na operačním středisku 112. Velmi cením rady, které připomínají co dělat v různých situacích. Rozhodně tento počin stojí za přečtení.

LadyCotton
15.07.2022 4 z 5

Příjemná kniha o důležitém povolání. Pobavíte se, a jako bonus se dozvíte s čím (ne)volat na tísňovou linku :-)
Jen je škoda, že kniha (respektive příběh) působí tak trochu rozpačitě - hlavní hrdinka je totiž fiktivní osoba, která je inspirovaná "služebními příběhy" autorky. Takže vlastně občas přemýšlíte, co je teda fikce a co skutečnost :-)
A že to působí místy jako náborová kniha k hasičům? A proč ne?

cornetka
14.07.2022 5 z 5

Hezká oddechovka o práci operátorky u HZS mě bavila, včetně vtipných/trapných situací Lindy.

cleopatra11
02.07.2022 3 z 5

Neurazí, nenadchne...

Karolin77
29.05.2022 5 z 5

Úžasná kniha ! Člověk se u ní spoustu dozví a ještě se pobaví díky hlavní hrdince.
Moc se mi to líbilo, nemám co vytknout, opravdu skvělá kniha !
Doporučuji !
5/5*

Petr85
29.05.2022 4 z 5

Zcela souhlasím se vším, co napsala petra5588 v komentáři přede mnou, ale dávám o hvězdu více, protože mému vkusu znaky osvětové brožury i náborového letáku vyhovovaly.

petra5588
05.05.2022 3 z 5

Příběhy ze života hlavní hrdinky (autorky) byly fajn, ale bylo jich pomálu, na můj vkus zbytek knihy až moc připomínal křížence mezi osvětovou brožurou a náborovým letákem k hasičům... Jinak se to ale četlo celkem dobře, jen ta stylistika mi místy přišla trochu kostrbatá, na prvotinu to ale nebylo špatné.

ženy hasiči

2014  80%Metodika disciplíny požární útok