Rozum a cit a mořské příšery

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na počátku našeho příběhu jsou sestry Dashwoodovy nuceny opustit dům, v němž vyrůstaly, a přestěhovat se na tajemný ostrov plný divokých příšer a neblahých záhad. Zvítězí sestry Dashwoodovy nad panovačnými matkami rodin i bezohlednými piráty a naleznou pravou lásku? Nebo padnou za oběť chapadlům příšer, která se jim neustále plazí v patách? Tento mistrný obraz Anglie počátku 19. století v sobě spojuje nesmlouvavý společenský komentář Jane Austenové s neméně nesmlouvavými útoky zplozenců moře. Přežijí jen ti nejsilnější – a svou životní lásku získají pouze nejzdatnější plavci...!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73008/big_rozum-a-cit-a-morske-prisery-cCF-73008.jpg 2.925
Žánr:
Literatura světová, Horory, Humor

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

Sense and Sensibility and Sea Monsters, 2009


více info...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Rozum a cit a mořské příšery

petra5588
25.04.2021

Jako kdyby si Austenku vzal do parády Jules Verne, Arthur Conan Doyle a František Kotleta. Lze doporučit jen fanouškům Austenové se zvráceným smyslem pro humor, ale mně se to líbilo :D

Elerrina
31.07.2020

Proboha, který šílenec zařadil tuto Wintersovu parodii pod knihy Jane Austenové?


trudoš
29.07.2015

Krvák na motivy známé romantické klasiky? To zní sakra dobře. Vždyť trocha zvráceného humoru ještě nikdy nikomu neuškodila.
A taky že mě prvních padesát stran opravdu bavilo. Jenže pak jsem se začal nudit. Děj čím dál tím víc ustupoval dobovým vztahům á la Jane Austenová, což ze začátku bylo i komické, ale při objemu tří set stran už neúnosné. Připouštím, že Ben H. Winters příběhem bruslí se ctí a román má své osobité kouzlo, ale v důsledku je to stále dokola to samé - pozměněné kulisy, afektované jednání a záměrné parodování. Je toho prostě moc a nemění se to. Uznávám ovšem, že kdyby šlo o nějakou naší národní klasiku, přistupoval bych ke knize zcela jinak. Vždyť třeba vlkodlačí Psohlavci by vůbec nemuseli být špatní. O zombie Babičce ani nemluvě.

liskarysava
10.07.2013

Celou dobu jsem se nemohla rozhodnout, jestli mě knížka baví nebo nudí, základní příběh - obšlehnutá klasika, do toho vložené scifi prvky, celkově tak nějak rozpačité.

Eseter
19.02.2013

První, co mě v souvislosti s touto knihou napadne, je příšerná nuda. Prvotní nápad mi přijde dobrý, ale spisovatel vůbec nevyužil daného potenciálu. Přitom pár vtipů je opravdu povedených, je jich však opravdu ojediněle. Škoda, těšila jsem se, ale trailer od Amazonu slibuje něco, co knížka nemůže splnit.

Marika Vanova
13.06.2012

Po téhle knize jsem sáhla, protože mám ráda Rozum a cit od J. Austenové. Netušila jsem do čeho se pouštím. Do původního krásného příběhu autor Winters vmísil jakousi parodickofantasy omáčku a není to špatný. Rozhodně jsem se u toho nasmála, jak absurdní věci jdou vymyslet. Kdybych ale neznala původní příběh asi by mě to nebavilo, to teď nemohu posoudit. Sestry Dashwoodovy zde jsou statečné a neohrožené v boji s mořskými příšerami. Možná by se to dalo nazvat i hororem?