petra5588 petra5588 komentáře u knih

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Čtivá, živá a vtipná knížka, popisy mi naopak přišly super, pomáhaly mi dostat se ještě hlouběji do děje. Kdo se nikdy nesnažil prokousat polským realismem a nechtěl si uhryznout vlastní ruku, když Prus ve svém Faraovi už na několikáté straně popisuje židli (pozor - její područku, ještě se nedostal ani k opěradlu), nemůže vědět, co je přehnaně popisný styl :D

17.05.2018 4 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Tahle knížka fakt není pro každýho. Není ani nejlevnější. A může se zdát jako zbytečná investice, když se skoro všechno dá najít na internetu.
ALE je to tak milý a originální a na to já prostě slyším. Knížku jsem zhltla během odpoledne, úryvky jsem posílala i kamarádce a obě jsme se u toho dost pobavily.
A to je asi i myšlenka týhle knížky - že je potřeba ji s někým sdílet. Obě jsme se v některých částech poznávaly, v dalších jsme poznaly i naše kamarádky nebo bývalé lásky. Čtu pro potěšení z knížek, pro ten pocit, který ve vás po dočtení nějakou chvíli trvá, a to tenhle kousek beze zbytku naplnil.

17.05.2018 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Krátký a přesto velmi silný příběh o přátelství, snech a lidské schopnosti ve zlomku vteřiny vše dobré nenávratně zničit.

20.03.2018 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Podle hodnocení jsem měla asi přehnaná očekávání. Čte se to sice dobře, postavy mají dobrý vývoj, akorát to "wow" nějak nepřišlo - celé je to dost předvídatelné, rozuzlení bylo jasné asi po 20 stranách... Nakonec na to ta hláška o "chodících stereotypech z filmů pro teenagery", pronesená hned v úvodu děje, docela dobře pasuje. Taky mi v české překladu vadily časté gramatické chyby, dost to kazí celkový dojem.

04.03.2018 3 z 5

Alenka v říši zombií Alenka v říši zombií Gena Showalter

Napětí, akce a romance - přečteno na jeden zátah. Hlavní hrdinka má tak úžasně sarkastickej smysl pro humor a ta část, kdy se vydala nahánět příšery do lesa s baseballkou neměla chybu! Příběh sám o sobě není nijak světobornej, ale napsaný je to tak dobře, že se prostě neodtrhnete.

04.03.2018 3 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Úžasný příběh!

27.01.2018 4 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Styl vyprávění je sice originální (vzpomínky aktérů po 17 letech), ale zároveň mi na tom celkem vadila ta absence prvku překvapení. Už od začátku víte, jak to celé dopadne, což snižuje napětí na minimum. Knížka je napsaná dobře, dobře se i čte, ale nějak jsem se do děje prostě nedokázala "zažrat".

30.12.2017 3 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Parádní oddechovka, přečteno takřka jedním dechem :)

30.12.2017 4 z 5

Specialistka Specialistka Stephenie Meyer

Jako obvykle parádně propracovaný příběh, spousta zvratů a překvapení, skoro celou dobu jsem byla napnutá jak kšandy a od knížky jsem se nemohla odtrhnout! Celkově tedy super, ale... Závěr je hrozně uspěchaný, jak kdyby si autorka najednou uvědomila, kolik už toho popsala, a jaký jí dal nakladatel limit. Nemůžu si pomoct, ale ten utnutý konec dost kazí celkový dojem z knížky, která je jinak fakt dobrá.

04.12.2017 4 z 5