petra4080 petra4080 komentáře u knih

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Dost se podoba jine knize od teto autorky, proto davam 3 hvezdy. Pribehbje take tezko uveritelny, obzvlast nektere momenty ke konci knihy.

04.04.2020 3 z 5

Stůj při mně Stůj při mně Daniela Sacerdoti

Hm, vůbec nevím, jak knihu hodnotit.
Neříkám, že to je propadák, ale znovu bych to určitě nečetla. Děj nijak zvlášť neutíká a příběh je tak nějak o ničem.

19.12.2019 2 z 5

Dokonalé plány Dokonalé plány Sidney Sheldon

moje druhá kniha od autora a musím přiznat, že jsem zklamaná. Je to jako přes kopírák kniha "Cizinec v Zrcadle". Autor píše velmi poutavě a nezavrhuji ho, jen mě mrzí, že je to na stejné brdo. Snad mě s ostatními příběhy zase naladí.

19.12.2019 3 z 5

Cizinec v zrcadle Cizinec v zrcadle Sidney Sheldon

Moje první kniha od tohoto autora a jsem nadšená. Sheldon mi byl doporučen tady na DK a jediné co mě mrzí je, že nestihl napsat mnohem více knih.
Děj rychle ubíhá, nezdržuje žádnými zbytečnými popisy postav a prostředí, což je pro mě velké plus.

19.12.2019 5 z 5

Pokud přijde zítřek Pokud přijde zítřek Sidney Sheldon

Příběh z vězeňského prostředí mě zaujal. Jde opět o pomstu, jako ve většině autorových knihách, to mi zpočátku vadilo, ale nakonec na tom nezáleží, protože děj je pokaždé jiný.

19.12.2019 4 z 5

Jiný svět Jiný svět Dmitrij Rus

Místy mi to připadlo dost roztahané a zdlouhavé, do knížky by se určitě vešlo víc akce. Zprávy mě nebavilo číst - nezáživné, zbytečné...

31.07.2018 3 z 5

Genesis Genesis Karin Slaughter

A zase Sára, té už se asi opravdu nezbavíme :-( Bez této postavy z GC bych se klidně obešla.
Zápletka skvěle vymyšlená jako vždy, brutální, jako obvykle. Postavy výborně vykreslené do detailů, vše promyšlené. Spisovatelku mám opravdu ráda a tohle se jí opět povedlo.

19.04.2018 4 z 5

Smrtící polibek Smrtící polibek Karin Slaughter

Opět výborná kniha. Ne poprvé se Karin zabývá násilím se sexuálním motivem. U této knihy mě velmi zklamal konec, kdy pachatel nebyl dopaden, z toho důvodu dávám pouze 3 hvězdy. Každopádně jde však o parádní thriller.

28.02.2018 3 z 5

Zběsilost Zběsilost Karin Slaughter

Dost drsné hned od začátku, není to však moje první kniha od této autorky, tak jsem ani nebyla překvapená. S brutalitou v jejích knihách nemám problém, vždyť ve filmech vidíme mnohem horší věci a vražda jako taková je brutální vždy, i když autoři často vynechávají detailní popis.

28.02.2018 4 z 5

Sedm démonů Sedm démonů Barbara Wood

Jedna ze slabších knížek od Barbary, k dočtení jsem se musela nutit. Chybí tam obvyklé očekávání, děj je nadpřirozený až příliš a postavy nejsou příliš propracované. Kromě toho konec nebyl ani konec.

09.02.2018 2 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Kniha doplňuje hlavní sérii o pocity ostatních zúčastněných. Osobně jsem ji uvítala, protože mi objasnila některé myšlenkové pochody vedlejších postav, které mi v knížkách ne vždy dávali úplně smysl.
Krátké příběhy jsou opět psané velmi čtivou formou.

21.09.2017

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Výborná kniha. Čtivým způsobem zachycuje poměry ve stalinistickém Sovětském svazu, popisuje drsné podmínky pro život které tehdy vládly. Jednotlivé části, které se zdají oddělené nakonec krásně zapadnou do jednoho celku.
Tušila jsem jak to dopadne, tudíž pro mě nebyl vývoj až tak překvapivý, ale líbila se mi dramatičnost, atmosféra, absurdita.

14.06.2017 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Tahle knížka mě tedy příliš neoslovila, dostala se mi do ruky náhodou, a v nemocnici člověk koni na zuby nekouká.
Film byl dle mého názoru mnohem lepší.

11.04.2017 3 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Tak tohle se mi hodně líbilo. Super námět, děj se rozjíždí hned na začátku a přesto že je to pořádná bichle, tak jsem se ani chvilku nenudila. Vše působí naprosto věrohodně.
Postavy v extrémních situacích jsou krásně vykreslené a vzbuzují velké množství emocí.
Tenhle žánr se mi líbí víc než jeho horory. Hvězdička dolů za ten závěr :-(

10.01.2017 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Pecka. Super nápad. Nejedná se o horor. Dle mého názoru je to NEJ kniha od Kinga. Závěr mě překvapil a vyvolal řadu emocí.
Hvězdička dolů za všechen ten balast kolem, ale to je u autora již zvykem... prostě by to šlo o nějakou tu "stránku" zkrátit.

09.01.2017 4 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Zajímavý nápad, děj má spád, špetka romantiky, a vtipu.
Mínusem jsou časté a úmorné pasáže popisů.

20.12.2016 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Námět je perfektní, dílo jistě nadčasové, ale...
Zdá se mi jako by nebyl plně využit potenciál myšlenky, něco mi tam chybělo a občas trochu otrava ty pasáže z Goldsteinovy knihy.
Konec se dal očekávat, přesto mě zklamal.

15.07.2016 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Bohužel o dost slabší než první díl, škoda. Přesto, že jsou zde stále úsměvné momenty, děj je jaksi nedotažený.

13.05.2016 2 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Velice smutná kniha, krásné zpracování, zajímavý vývoj hlavní hrdinky.

11.03.2016 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

První půlka, no, bla bla bla... přeslazené, o ničem.
Ve druhé polovině knížky se děj konečně rozjíždí a musím říct, že mě to docela bavilo. Konec nereálný, ale proč ne, je to oddechovka.
Bohužel to není taková bomba, jak jsem podle komentářů čekala.

10.03.2016 3 z 5