Petra28 Petra28 komentáře u knih

Marťan Marťan Andy Weir

... výborné čtení. Humor Marka je naprosto úžasný, odzbrojující. Nutí vás se pochechtávat :-) Ano hodně technických věcí, ale bez nich by to byla limonáda. Možná mi na začátku chybí nějaká velká Markova beznaděj ... bojoval od prvního solu na plno.
V každém případě doporučuji přečíst, užijete si to.

18.02.2015 5 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

jedním slovem? ... pohlazení

07.02.2015 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Přečetla jsem po delší době od poslední "nesbovky" ... a bylo to moc fajn. Harry je opravdu člověk klaďas, má v sobě neuvěřitelně dobrý základ. I přes všechny jeho vnitřní boje s démony zůstává člověkem na správné straně. Mám ho ráda .. a těším se na další pokračování.

07.02.2015 5 z 5

Alice v říši divů (a taky před zrcadlem) Alice v říši divů (a taky před zrcadlem) Sarai Walker

Zvláštní čtení. Rozhodně silné téma .. těžké téma. Pokřivené vnímání je bohužel realita. Posuzování podle skořápky. A co vnitřek?
Rozhodně jsem ráda, že jsem si knížku přečetla.

26.01.2015 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

... příjemné překvapení

25.01.2015 4 z 5

Neomylný instinkt Neomylný instinkt J. D. Robb (p)

Z posledních mnou přečtených "Dalassovek" asi nejlepší. Napínavé, svižné. Mám moc ráda všechny hlavní postavy, jsou to mí "přátelé" .. v každém případě se těším na další případy.
Nutně bych potřebovala do kanceláře "Autochefa" :-)

19.01.2015 5 z 5

Téměř bez šance Téměř bez šance J. D. Robb (p)

výborná, napínavá, čtivá .... celou sérii mám moc ráda. A hurá na další.

19.01.2015 5 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Zmizelou jsem nečetla. Srovnání nemám a možná je to dobře.
Kniha se četla velmi dobře. Ze začátku jsem musela dávat pozor na datum kapitol ... příběh má více časových linií.
Ale není to rozhodně knížka na odpočinek. Bylo mi jich líto ... ztráta dítěte je děsná ve všech formách ... fikce nefikce.

14.01.2015 4 z 5

Washingtonský dekret Washingtonský dekret Jussi Adler-Olsen

Ano je to jiný Adler. Ale musím říct, že výborný. Kniha se mi líbila moc. Ono je to tak hrozně přitažené za vlasy až je to reálné. Hrozivě reálné. A pokud vydržíte, tak si přečtěte i doslov, to vás opravdu otřepe. Washingtonský dekret je sice fikce, ale vychází z reality.
Rozhodně doporučuji k přečtení.

05.01.2015 5 z 5

Oskar a měsíční kočky Oskar a měsíční kočky Lynda Gene Rymond

Kouzelný příběh.. nádherné ilustrace, zaujmou, vtáhnout ... náš dvouletý syn Ondřej je velmi zaujat.

25.12.2014 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

naprosto vyjímečná. Skvěle napsáno.

22.12.2014 5 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Hladový oheň byl opravdu zážitek. Po prvním díle příjemné překvapení. Je lepší, čtivější. Sofie je mi hrozně líto .. to s čím se vypořádává ona, s tím by neměl bojovat nikdo.
Těším se na další pokračování.

02.12.2014 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Pokud se povznesu nad to, že to je šíleně přitažené za vlasy, tak se dá říct, že jsem se i bavila :-)

26.11.2014 3 z 5

Nebe v plamenech Nebe v plamenech Emmy Laybourne

Tento druhý díl se mi líbil snad ještě víc než ten první. První díl to byl vcelku šok to nějak pobrat. Pokračování bylo skvěle čtivé. Příběh ve dvou liniích byl napínavý na obou frontách. Celý příběh působí hodně reálně až hrozivě reálně.

22.11.2014 5 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Jednoznačných pět hvězdiček. Musím se přiznat, že jsem začínala číst s obavou. Desátý díl mi přišel hrozně utahaný, zvraty křečovité ... tak jsem čekala co tento příběh. A ?? Pecka. Opravdu parádní. Napínavé, živé, šmrnc to mělo. Líbí se mi to prohlubování vztahů mezi hlavními protagonisty. "Zelenáče" mám vyloženě ráda. A možná to byl po hodně dlouhé době díl, kdy se moc neřešil zdravotní stav Lincolna. Celkově se mi kniha moc líbila.

22.11.2014 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Pěkná oddechovka, přečetla jsem ji za večer. Jen mi přijde že na pár mladých lidí je toho naloženo přespříliš.

17.11.2014 4 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Šachové figurky jsou příjemným zakončením celé trilogie. I když příjemným ... těch ztrát bylo poměrně mnoho. Fin je pro mě skvělým "klaďasem". Stojí pevně nohama na zemi.
Co mě tedy příšerně rozčilovalo, byla síla a nepřiměřená moc náboženství. V uzavřeném společenství to musí být hrozně silné omezení.
Co mě hodně chytilo je samotný ostrov. Musí tam být nádherně. Těžce krásně.

16.11.2014 5 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Mám ty příběhy ráda .. skvělé na proložení žánrů, odpočinek. Knížka naprosto splnila účel. A pokud vyjde další, určitě přečtu.

15.11.2014 4 z 5

Stavitelé mostů Stavitelé mostů Jan Guillou

Stavitelé mostů je krásná kniha.Moc pěkně se četla. Příběhy obou bratrů byly úžasně popsané. Rozdílnější prostředí si snad ani není možné představit. Pohled na světovou válku ze strany "Německa" je pro mě něco naprosto nové. Také jsem velmi ráda sledovala hlavní ženskou postavu. Silná žena s odvážnými a otevřenými názory.
V každém případě se těším na druhý díl a doufám, že zjistíme jak na tom je bratr třetí.
Jednoznačně doporučuji k přečtení.

10.11.2014 5 z 5

Fenomén Fenomén Marie Lu

Pro mě druhý díl slabší než úvodní. Ta mě chytila a četla jsem na jeden zátah. Takové nadšení se u pokračování nedostavilo. Závěr byl ovšem velice dobře postaven a rozhodně láká ke čtení závěrečného dílu. Ten si ujít nenechám.

03.11.2014 4 z 5