Oskar a měsíční kočky

Oskar a měsíční kočky https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152753/bmid_oskar-a-mesicni-kocky-mcJ-152753.jpg 4 47 18

Oskar je kocourek s tygří srstí, kterého si zamilují děti i dospělí. Je to velký uličník, ale se srdcem na pravém místě. Skočte se s ním podívat na Měsíc za kočkami s vybledlými kožíšky a perlově zářícíma očima. Ale pozor abyste se stihli vrátit domů a nenechali v kouzelné smetaně vzpomínky na všechno, co máte rádi!

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Oscar and the Mooncats , 2007

Péťa Z.
05.03.2023 4 z 5

Vydařená knížka pro děti.
Naši Adélku zaujala, protože miluje kočičky.
Ilustrace jsou povedené, něžné.
Příběh je taky hezký. Pozměnila bych snad jen chování krávy. Nejspíš tak, aby kocourkovi vědomě pomohla, když už ho varovala před ostatními měsíčními kočkami. A taky nedává smysl, že jim nechává svou smetanu "zapomnění", když ví, co způsobuje. Po varování ale možné důsledky neřeší a zanechává kocourka na Měsíci.
Ten naštěstí vezme všechno do svých tlapek a vrací se zpátky ke svému klukovi. :-)

muchomurka
15.11.2022 3 z 5

Já nevím, co si o ní myslet. Ilustrace krásné, snové. Ale ten příběh byl takový ... nedotažený? Moc jsem nechápala jednání té krávy. Nejdřív Oskara varuje a pak mu řekne, ať na to kašle a smetany se napije. Hm... Vracím do knihovny, jednou přečíst stačilo.

baja
14.11.2018 5 z 5

Kniha s krásnými jemnými ilustracemi, příběh originální. Dcera ( 2,5 roku) ji jeden čas vyžadovala pořád dokola.

yellowbanna
07.11.2018 5 z 5

Krásná a zasněná knížka na jedno přečtení. Snové ilustrace.

Fallen
10.01.2018 5 z 5

Knížka, do které jsme se s dcerou zamilovaly, přináší neotřelý příběh pro menší děti, který nepostrádá hlavu ani patu. Neomrzí.

M-arta
09.12.2017 5 z 5

Kocoura Oskara jsme si zamilovali celá rodina. Příběh tak trochu jako mladší a jednodušší bráška Malého Prince v kombinaci se zajímavými a neotřelými ilustracemi, které využívají netypickou perspektivu... Text je poměrně krátký až strohý - příběh o přátelksém poutu a o tom, jak je krásné vracet se domů. Hlavní hrdina je poněkud toulavý kocourek Oskar, kterého čeká jeho kluk. Ve vyprávění se objevují snově fantaskní momenty (skok kočky až na Měsíc a pak zpátky, vesmírná kráva zásobující smetanou Mléčnou dráhu a měsíční kočky, které z ní upíjejí)...

horkosladka
04.03.2017 5 z 5

Kouzelná knížka, která pohladí duši.

knihamouder
05.02.2017 5 z 5

Pěkná knížka na dobrou noc, děti ji milují a já jim ji ráda čtu. Knížka, co neomrzí a nabudí malé rarášky na dobrodružné snění :-)

zupri
26.11.2016 5 z 5

Naše oblíbená knížka. Krásná!

Dáma s hrnstjm
07.09.2016 4 z 5

Velmi krásné "snové" ilustrace... až tak krásné, že textové zpracování příběhu za nimi trochu pokulhává. Ale to dětem vůbec nevadí!
Zjistila jsem, že ilustrátorka Nicoletta Ceccoli má na kontě ilustrace ke spoustě dalších nádehrných knih, které ale zatím nejsou přeloženy do češtiny. Zájemci nechť se pokochají na jejích webových stránkách :)

haaabi
03.03.2016 5 z 5

Tak tohle je úplně nejoblíbenější knížka obou dětí (a že jich máme! teda knížek, ne dětí). Moc milá a ty ilustrace jsou překrásné. Když si ji přinesou ke čtení, tak ji vždy musíme přečíst minimálně 2x :-) A já jim ji teda čtu moc ráda.

Samira
29.12.2015 5 z 5

Krásná knížka s půvabnými ilustracemi v ideální délce pro menší děti, je to rozhodně jedna z těch, co po ní rády sáhnou zas a znova.

MichelleS
12.03.2015 5 z 5

Krásné obrázky si získají každé dítě. Náš syn ji vybral do školky na výstavku oblíbených knížek v rámci březnového svátku knih.

Petra28
25.12.2014 5 z 5

Kouzelný příběh.. nádherné ilustrace, zaujmou, vtáhnout ... náš dvouletý syn Ondřej je velmi zaujat.

bibi.r
16.12.2014 4 z 5

Kouzelné ilustrace.

lazenskaveverka
02.12.2014 5 z 5

Moc hezká knížka. Dcerka ji chce číst někdy i dvakrát za sebou.

Jeanie
18.11.2014 5 z 5

Krásně ilustrovaná knížka s roztomilým kočičím příběhem :-)

Kaihomielisyys
06.03.2013 5 z 5

Krásná a milá knížka s překrásnými ilustracemi.

kočky

Autorovy knížky