Petra-1 Petra-1 komentáře u knih

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Velmi originální kniha se zajímavou zápletkou. Řekla bych, že svým způsobem je velmi nadčasová a nesmrtelná. Sposta zajímavých námětů k zamyšlení.
Kniha se rychle čte a musím říct, že mě velmi překvapila.
Jediné, co mi vadilo, že asi vzhledem k tématu autor píše knihu zvláštním odtažitým způsobem. Takže mě nedokázala úplně vtáhnout.

10.01.2022 4 z 5

Taková milá jednohubka s pár příběhy.

09.01.2022 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Našla jsem další nádhernou sérii! Ještě lepší než než první díl. Já ty postavy žeru! Líbí se mi, že se nejsou hloupé ani naivní. Nechybí zvraty, romantika, akce a krásně promyšlený příběh.
Děj byl napínavý a četlo se mi opět krásně.

09.01.2022 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Když jsem začala knihu číst, tak jsem si říkala, že tohle asi nebude můj šálek čaje. Po pár kapitolách jsem se začetla tak, že jsem byla za chvíli na konci.
Zajímavý svět, velice čtivé, hlavní postavy si musíte hned zamilovat. Zápletka předvídatelná, ale ten styl jakým byla podaná, mě uchvátil.
Takže já se hned vrhnu na další díl.

07.01.2022 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Ohodnotit tuhle knížku je pro mě docela oříšek. Zanechala ve mně dost rozporuplné pocity.
První třetinou jsem se musela prokousávat, pak už děj nabral spád. Charaktery jsou výborně napsané, ať už některé postavy budete milovat nebo nenávidět. U hlavní hrdinky si říkáte, jak je možné, že jí nic nedochází. Také chápu, že nám její myšlenkové pochody mají ukázat charakter postavy, ale tady už toho někdy bylo až příliš. Opravdu mě nebavilo, že se pořád dokola opakuje to stejné.
Nic originálního nečekejte, kniha je spleteninou všech dalších knih, seriálů a filmů. Zápletka je velmi podobná jako u mé oblíbené filmové série.
Celá zápletka je až neuvěřitelně předvídatelná, já jsem věděla téměř od začátku, jak to vlastně celé dopadne. Žádný wow efekt se tedy nekonal.
Někdy mi přišlo, že autorka nevěděla, jaký žánr vlastně chce psát. Ale musím pochválit romantickou linku a jiskru mezi hlavními hrdiny.

04.01.2022 3 z 5

Zrada vítězů Zrada vítězů Marie Rutkoski

U série se mi líbí postavy, děj i zajímavá zápletka. Jediné s čím mám problém je pro mě krkolomné zpracování, nedokáže mě tolik vtáhnout do děje.

31.12.2021 4 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Tak tuhle sérii jsem slupla jako malinu. Musím říct, že pro mě je to jedna z mála sérii , kdy jsem opravdu netušila, kam se bude příběh ubírat. Jo, bylo to skvělé..

29.12.2021 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

To bylo tak zatraceně skvělé.. Miluji tenhle svět víl a jejich dohody a lsti... Opět tu jsou v knize nečekané zvraty a ten konec.. Hned jdu na další knihu. Tahle série je návyková!

28.12.2021 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Tak tohle bylo skvělé čtení... Zdejší hodnocení mě trochu odrazovalo od čtení této knihy, ale jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla.
Nechybí akce, skvělé zvraty, sympatické postavy. Já jsem se rozhodně nenudila a nemohla jsem se od knihy odtrhnout.
Vyzdvihuji velmi zajímavý svět víl a poutavý příběh, který se ubírá nečekaným směrem.

27.12.2021 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Byla to šílená jízda... Ale mě to vážně chytlo a bavilo mě to. Usmívala jsem se skoro celou knihu, i když jsem si někdy říkala, ať to ta holka nedělá.

21.12.2021 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Kniha je neskutečně čtivá a styl psaní mi vyloženě sedí. Jde vidět, že postavy potřebují trochu dospět. Některé jejich reakce mi přišly zbytečně přehnané.

19.12.2021 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

S každým dalším dílem je série lepší a lepší. Tohle byla jízda. U této autorky miluji, že se odhaluje příběh postav postupně a jednotlivé dílky skládačky do sebe postupně zapadají. Konečně jsem se dočkala pořádného vývoje postav.

19.12.2021 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Super, u některých částí bylo potřeba, aby se trochu rozjely, ale jinak paráda. Opět mě často často štvala Caleana a na druhou stranu ji někdy zbožňuji. Ale opět musím vyzvednout práci českých nakladatelství, protože je sice hezké, že Rowen znamená v češtině Jeřáb (jak je i přeloženo). Bohužel asi někomu nedochází, že je to v angličtině normální jméno.. Asi bych měla poděkovat, že někoho nenapadlo přeložit Huntu z Půlměsíčního města na Lovce.

16.12.2021 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Musím přiznat, že hodnotím po přečtení více dílů. Série se mi velice líbí. Přijde mi lepší než Dvory, ale určitě ne tak skvělá jako Půlměsíční město. Postavy sympatické, ale musím říct, že někdy mě dost štve Celaenou. Chování některých postav je také zvláštní. Všichni mají být obávaní bojovníci/vrahové,.. A nakonec se hned u první kapky krve hroutí. Příběh sice vcelku předvídatelný, ale velmi poutavý.

16.12.2021 4 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Knížky od Kasie West se čtou prostě sami. Opět příjemný příběh, který zahřeje srdce a vykouzlí úsměv na tváři.

01.12.2021 4 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Mně se kniha vážně moc líbila,velmi zajímavé téma. Hlavní postavy sympatické, Valek tajemný a nevypočitatelný. Děj rychle plyne, kniha se velmi dobře čte a nechybí ani akce.
Byl tu strašně urychlený konec, kde autorce asi došel papír, tak vše vmáčkla na pár stran. Mně prostě přišel konec nedotažený. Další problém byl vývoj vztahů, kdy mi chybělo uvěřitelné pouto mezi postavami.

30.11.2021 5 z 5

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

U této knihy jsem se hodně rozmýšlela, jestli dát 4 nebo 5 hvězd. Nakonec jsem se rozhodla pro 4, protože mi přišlo, že by si autorka mohla trochu víc pohrát s jazykem, ale možná měla být kniha jednodušší, protože je určená pro mladší generaci.
Kniha má originální pojetí, super nápad a přijde mi, že je v ní náhled i do psychologického románu. Řeší spoustu nadčasových témat jako politika, práva lidí
,válka ...
Já jsem naprosto rozuměla chování všech postav, rozpor v nich samotných, jak se zachovat. Co je vlastně správné? U knihy jsem tedy měla spoustu rozporuplných pocitů.
Doporučuji rozhodně k přečtení, protože tahle kniha má více než se na první pohled může zdát.

28.11.2021 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli vůbec napsat komentář, a tím přiznat, že jsem po té hrůze prvního dílu četla i druhý.
Ale fajn, v zájmu zachování normálně uvažující další generace.. Byla jsem zvědavá, jestli někdo může vyblít ještě něco horšího. Světe div se... Může.

27.11.2021 odpad!

Svět poté Svět poté Susan Ee

Tuhle sérii naprosto miluji. Drama, napětí a hlavně odvaha se nevzdat.
Nejenže autorka popsala skvělý postapokalypticky svět, ale skvělé postavy.
Penryn a Rafe jsou moje nejoblíbenější literární postavy. Oba jsou chytří, odvážní, vtipní, loajální a neuvěřitelně se doplňují. Ve spoustě knih je hloupá, uplakaná hlavní hrdinka bez špetky sebeúcty a to dokáže pokazit celou knihu. Tady je přesný opak - bojovnice.
Poslední knihu jsem četla v originále a rozhodně je stejně dobrá jako díly předchozí. Upřímně mě hrozně štve, že u podobných knih nevyjde překlad a potom vidím některé příšerné knihy, které se proslaví jen díky marketingu.

27.11.2021 5 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Další super jízda. Kniha byla nabitá akcí, emocemi a nechyběly úžasné postavy. Musím říct, že mi ukáplo pár slziček a někdy jsem si okusovala nechty, ale už ne tolik jako u předešlé série. Nejvíc se mi líbí, jak autorka vykreslí postavy, že je musíte milovat. Jediné, co mi trochu chybělo, byl lepší záporák. Čekala jsem nějakého pořádného zmetka jako byl v předchozí sérii. U autorky se mi líbí, že píše knihy, u kterých musím přemýšlet a zamyslet se nad spoustou zajímavých otázek.

26.11.2021 5 z 5