PetkaS. PetkaS. komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Na tuhle knížku jsem se hodně těšila a určitě jsem nebyla zklamaná. Opět velmi čtivé, vtipné, ale i k zamyšlení. Jen za konec bych strhla půl hvězdičky, ten mě osobně přišel trochu useknutý a nedořešený.

12.05.2022 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Přesně tohle jsem potřebovala! Po dvou knížkách které mi tak úplně nesedly byla takhle trefou do černého a ta která mi spravila chuť. Chytila mě od začátku a držela až do konce. Za mě skvělé a doufám že bude nějaké pokračování s hlavními hrdiny. :-)

11.03.2022 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tak tohle byla síla. Myslím si že jsem poměrně otrlá co se popisu násilí týče, ale musím říct že tady byla pasáž kdy jsem opravdu byla ráda že nejsem zrovna po jídle... Nicméně parádní příběh který se čte skvěle a konec...no řekněme že jdu rychle na další díl... :-)

17.09.2022 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Přečteno jedním dechem, konec nedává jinou možnost než jít hned na třetí díl.

01.01.2023 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Tenhle díl je opět brutální co se záminky a provedení týče, ale je naprosto skvělý. Překvapilo mě, že tam tentokrát nebyla žádná postava která by mě vysloveně iritovala. Asi i proto se mi to četlo lépe než předchozí knížky, dávám plný počet * a vrhám se na další díl.

13.07.2023 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Tuhle sérii mám koupenou už delší dobu, jen na ní nebyl čas. Teď jsem se konečně rozhodla jí rozečíst a nelituji. Bavilo mě to, četlo se to hodně dobře. Určité postavy mě strašně pobuřovaly, ale to byl autorčin záměr. :-) Rozuzlení bylo poměrně rychlé, asi jsem čekala že to bude rozepsané víc, ale aspoň se to netáhlo. Za mě autorka píše stylem který mi sedí a rovnou jdu číst další díl.

31.03.2023 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tahle knížka mě uchvátila a nepustila od začátku do konce, nemohla jsem se odtrhnout. Konec byl velmi překvapující, ale vlastně jsem celou dobu čekala nějaký zvrat který možná přišel, možná ne - přesně podle názvu knížky, každý si může ze závěru sám odnést čemu věří, co byla pravda a co lež. :-)

27.10.2021 5 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

(SPOILER) Tak tohle byl hodně drsný závěr série. Musím říct, že ani několik dní po dočtení jsem to ještě úplně nepobrala...
Příběh drsný, ostatně jako vždy, tektokrát umocněný velkým pocitem nespravedlnosti a zoufalství.
Už začátek, kdy to vypadalo že zemřela Ailsa i Natasha (alespoň já jsem si to chvíli myslela), mě docela překvapil a po "vysvětlení" jsem v duchu tleskala autorce za skvělé napsání.
U vlastního příběhu jsem asi tak od poloviny knihy čekala že vrahem bude strýček Bobby, takže nakonec i tohle bylo vcelku překvapení (ne nelogické po dovysvětlení rodinné tragédie).
Ale tedy ten konec...
Objektivně řečeno konec naprosto korespondoval s příběhem, dokonale tam zapadl, asi nikdo to nečekal, takže šok na poslední stránce byl velký. Na druhé straně člověk 7 dílů doufá že si k sobě hlavní hrdinové konečně najdou cestu, překonají všechny překážky a vnitřní démony a najdou konečně svoje štěstí..a pak tohle...
Osobně ve šťastný konec nastíněné situace nevěřím a dost nepříjemně mě to překvapilo. V kontextu tohoto dílu by mě zajímalo, pokud by vyšel nějaký další, jestli by Ava nedopadla podobně jako otec Quinn.

25.02.2024 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Tahle kniha na mě náhodou vykoukla v reklamě a nechala jsem se zlákat. Chtěla jsem nějakou oddechovku než se zase vrhnu na těžší žánry. Člověk od začátku ví že to bude slaďárna s happyendem, ale i tak jsem tenhle příběh prožívala víc než jiné oddechovky. Jakoby na mě dýchalo vnitřní osamění hlavních hrdinů. Nicméně se to čte moc dobře a velmi těžko se knížka odkládá, takže jí nedoporučuji číst po večerech (a následně nocích) uprostřed pracovního týdne. :-)

10.03.2023 5 z 5

Trochu jiná slečna Bridgertonová Trochu jiná slečna Bridgertonová Julia Quinn

(SPOILER) Tak tohle mě po velmi slabém druhém dílu této série zase bavilo. První díl byl o kousek lepší, ale slovní přestřelky mezi Poppy a Andrewem byly povedené a opět to byl neotřelý příběh s jasným koncem (= happyendem) od začátku, nicméně to všichni u knížek této autorky vědí a očekávají. Trošičku mi přišel useknutý konec - uměla bych si představit více rozvedenou cestu Poppy zpátky do Anglie, stejně tak jako osvobození Andrewa ze zajetí a následné vysvětlení událostí rodině. Celkově je tohle ale opět velmi povedený díl.

26.08.2022 5 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Tenhle díl mě uchvátil od prvních řádek. Za mě neměl hluché místo, mělo to spád a bylo téměř nemožné čtení odložit. :-) Po třetím dílu, kdy jsem si říkala že kvalita silně upadá, je pro mě tohle asi zatím nejlepší díl série.

19.06.2022 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Autorka má talent v každé knížce vykreslit postavu, která mě neskutečně irituje. Až mi to tentokrát trochu bralo chuť číst dál. Ale příběh je to opět drsný a zneklidňující, se strhujícím finišem a v úplném závěru nalákáním na další díl.

13.05.2023 5 z 5

Šťastní a mrtví Šťastní a mrtví Mark Edwards

Tahle kniha se pro mě strašně pomalu rozjížděla, první polovina mě moc nebavila a nedokázala jsem se začíst. Ale vzhledem k hodnocení které tady má jsem vydržela a nelituji. Druhá polovina dostala spád, rozjela se a to už jsem jí nemohla odložit protože jsem byla zvědavá jak všechno dopadne.

17.11.2021 4 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Tento díl byl zatím z této série podle mě nejslabší. Co mě zaujalo byl motiv vraha, kterého hledali, protože to byl tak neskutečný a originální důvod proč vraždil, že se tomu těžko věří a zároveň člověka mrazí když by si měl připustit že by to mohla být realita.

12.06.2023 4 z 5

Skandál na spadnutí Skandál na spadnutí Julia Quinn

Tento díl mě nenadchl tak jako první a třetí v této sérii, ale pořád se to četlo moc dobře. Opět originální příběh, tak jako všechny v této sérii, napsaný čtivě a s některými velmi vtipnými pasážemi.

05.09.2022 4 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Za mě Popelka pro dospělé, asi tak do poloviny knihy jsem přemýšlela jestli se mi vůbec chce to dočíst. Druhá polovina už mě chytla víc a četla se dobře. Stále je to oddechové čtení, které je slušné pokud od něj člověk moc nečeká.

05.06.2022 4 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Tuhle knihu je těžké hodnotit. Je psaná jinak než předchozí díly série. Na druhou stranu poslední díly už prostě nebyly to co ty první a tenhle odlišný styl vedení příběhu tomu zase dal trochu šťávy. Co mě dost vadilo bylo neustálé popisování stavu společnosti. Těžko říct jestli proto že to bylo tak znepokojivé, nebo prostě proto že mě to v příběhu rušilo. I přesto jsem ale pořád měla chuť číst dál, nijak jsem se nezasekla, takže o zklamání mluvit nejde.

12.07.2022 4 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

(SPOILER) Trochu jiné pojetí než předchozí díly, což ale vůbec nevadilo protože jinak už by to mohlo být nudné. Stále je to nenáročné oddechové čtení u kterého člověk dopředu ví že dopadne dobře a je jen zvědavý jakou zápletku si autorka vymyslela tentokrát. A pokud tohle člověk přijme, pak se to čte velmi dobře a je těžké knihu odkládat.
Velká změna oproti předchozím dílům pro mě tentokrát byla také ta, že jedna z hlavních postav (sir Phillip) mi byl ze začátku silně nesympatický. Dopis kterým žádal Eloise o návštěvu aby zjistil(i) jestli by byla vhodná manželka byl velký úlet a to že se za ním Eloise rozjela ještě větší. :-) Nicméně efekt to mělo, sira Phillipa má v první půlce knihy rád asi málokdo a proto to byla dobrá půda pro (samozřejmě očekávanou) proměnu v druhé polovině příběhu.

22.06.2022 5 z 5

Lži Lži T. M. Logan

Musela jsem se hodně přemáhat abych tuhle knížku dočetla, v podstatě mě chytlo až posledních cca 25 stránek. Za rozuzlení přidávám jednu hvězdičku, ale jinak se mi knížka hodně těžko hodnotí. Námět to byl zajímavý a ve výsledku jsem ráda že jsem dočetla až do konce, ale z nějakého důvodu jsem se nedokázala do příběhu ponořit a začíst.

07.02.2022 3 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Před chvilkou jsem dočetla a upřímně mám radost že to je za mnou. Po prvních dvou dílech této série, od kterých jsem se nemohla odtrhnout, jsem se k dočtení tohoto dílu musela opravdu hodně nutit. Zhruba 85% knížky mě vůbec nebavilo (čtu ve čtečce, takže jsem doslova odpočítávala procenta do konce). Až pak vše dostalo spád a dá se říct že závěr byl strhující. Nicméně stejně i po konci zůstává minimálně jedna otázka nezodpovězená (alespoň pro mě)...

26.01.2023 3 z 5