PetaZ PetaZ komentáře u knih

Slavné vítězství Slavné vítězství Cynthia Harrod-Eagles

Co k tomu dodat.. Fanny bych doma nechtela ani za milion, ta jeste připraví nejednu neprijemnou situaci..

22.01.2023 5 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Tenhle příběh se mi líbil asi zatím nejvíc,i když byl vlastně svým způsobem nejsmutnější..
A na konci začátek s Tiggy mě hodně nepříjemně zarazil, tak jsem zvědavá, jaký osud vymyslela autorka jí.

18.01.2023 5 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Krasny pribeh.. Takove zamotane knihy mam proste nejradsi.. Vubec mi nevadi, ze autorka pise takhle obsahle a dlouho ctenare napina..

11.01.2023 5 z 5

Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Fannie Flagg (p)

Film je mym nejoblibenejsim uz tak 20 let, ale tohle se cist nedalo.. Je mi lito, ale odkladam s cistym svedomim..

02.01.2023

Osm týdnů v blázinci Osm týdnů v blázinci Eva Lohmann

No nevím, ale připadalo mi to jako příprava na slohovou praci někde na střední škole, bez výrazu, bez emocí,.. Za chvíli zapomenu o čem to bylo..

29.12.2022 2 z 5

Ostrov tisíce hvězd Ostrov tisíce hvězd Anne Jacobs

No nemuzu rict, ze by se mi kniha nelibila, pribeh jako takovy byl hezky, ale.. Bud bych tak 150 stran ubrala a nebo je vyuzila k tomu, aby byl pribeh ukonceny, takhle bych rekla, ze nas ceka dalsi dil a obavam se, ze stejne roztahany, jako tyto 3.. Autorciny knihy mam rada, ale asi by mela zvolnit a nechrlit jednu knihu za druhou za kazdou cenu..

22.11.2022 3 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

(SPOILER) Pres 900 stran utrpeni, zklamani, nemoci, bezmoci, sexu a jen malo radosti, ale presto se mi kniha libila a byla ctivejsi nez Pilire zeme a prequel Vecer a jitro..
Jen me hrozne zarazi ta lidska krutost a hloupost, ze se spousta lidi nechtela posunout vpred, ale drzet se x stoleti starých tradic, ktere nikomu nic dobreho neprinesly.
Jsem zvedava na posledni dil.

02.11.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Tohle je kniha, ve ktere o bazine nectete, ale v bazine jste... Ani jsem na zacatku neverila, jak moc me dokaze kniha vtahnout.. Detektivni zapletka me spise rusila a nebylo pro me nejak velke prekvapeni rozuzleni

11.10.2022 5 z 5

Medvídek na klíček Medvídek na klíček John J. Lamb

Musim rict, ze me mrzi, ze knih je jen 5, ty hlášky pana Lyona jsou proste skvele.. Jasne, ze je to preslazene, ale jsou to pekne oddechove pribehy

02.10.2022 5 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

No docela jsem se do pribehu zamotala, prislo mi, ze to neni uplne srozumitelne popsane, az vlastne skoro na konci, presto se mi kniha libila a tesim se na pribeh Cece

25.09.2022 4 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

No tentokrat mi dejova linka z minulosti prisla hodne zmatena a naplacane udalosti jedna pres druhou.. Presto se mi ale kniha libila, tesim se na dalsi

18.09.2022 4 z 5

Něžný měsíc nad Usambarou Něžný měsíc nad Usambarou Leah Bach (p)

Me se teda druhy dil cetl lip, nez prvni, ale mit cukrovku, tak je po me.. To moc nemusim. Kazdopadne opet se mi potvrdilo, ze autorka psat umi, ale prvni dily moc ne...

07.08.2022 4 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Nemuzu asi knihu hodnotit jako celek, protoze to by moc velkou vahu nemelo, uz z toho duvodu, ze ve chvili, kdy osudy postav dostavaly tvar a smer, autor behem okamziku rozmetal vse na uplne atomy a to ne jednou.. Hodnotim ale plnym poctem prave kvuli postavam, asi kazda z nich ve me vyvolala to, co vyvolat mela, od sympatii, po nechutenstvi.. A tesim se na dalsi dil :-)

30.06.2022 5 z 5

Nebe nad Kilimandžárem Nebe nad Kilimandžárem Leah Bach (p)

No to byl docela boj, mam autorku rada, ale myslim, ze samostatne knihy ji sedi vic nez trilogie nebo serie...

28.05.2022 3 z 5

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

I pres roztahany zacatek davam plny pocet.. Kniha se cetla dobre a konec byl zajimavy, tak snad dalsi pribeh se vyvine rychleji

27.04.2022 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Ve chvili kdy jsem mela v hlave myslenku, ze kniha je predvidatelna a dej jasny, mi akorat tak spadla brada, jak moc jsem se mylila.. Krasna kniha plna ruznych emoci

06.04.2022 5 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Moje prvni autorova kniha a urcite ne posledni, skvele, dechberouci cteni.. Tesim se "oficialni" serii..

20.03.2022 5 z 5

Jak se vraždí v Čechách Jak se vraždí v Čechách Luboš Xaver Veselý

Poslechnuto jako audiokniha...Zajímavé zpovědi odsouzených.. Asi jsem udělala chybu, že jsem si prvně neposlechla knihu Doživotí, ale i na tu se chystám... Vlastně nevím co si o této knize myslet.. Rozhovory byly často zmatené, že vlastně nevím, co se v hlavách těchto lidí odehrává, že dojdou kvůli malichernostem až takhle daleko..

13.03.2022 4 z 5

Osudová léta Osudová léta Marie Lamballe (p)

Druhy dil ponekud roztahany, ale i tak se to celkem dobre cetlo.. Jsem zvedava na rozuzleni vsech osudu :)

17.01.2022 4 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Puvodne jsem chtela dat o jednu hvezdu min, protoze zhruba pul knihy se mi docela tahlo, ale nakonec si autorka se vsemi zucastnenymi pohrala a byl to pekny pribeh, verim, ze pokracovani bude jeste hezci

20.12.2021 5 z 5