Na věky věků

Také ve druhém rozsáhlém příběhu s historickým námětem nás Ken Follett zavádí do středověkého anglického městečka Kingsbridge, avšak o zrhuba sto padesát let později než v románu Pilíře země. Do spletitých osudů obyvatel Kingsbrigde 14. století, jejichž život je nerozlučně spjat s chodem dvou místních klášterů a obchodními úspěchy vlnařského cechu, tentokrát podstatným způsobem zasáhne největší pohroma seslaná na lidský rod: epidemie nemoci známé jako velká či černá smrt, moru, který vyhladí skoro polovinu tehdejší evropské populace....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467430/big_na-veky-veku-YlA-467430.jpg 4.7792

Pilíře země / Kingsbridge 2.

Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Kalibr

World Without End, 2007

Kniha Na věky věků

221B
30.12.2021

Kniha se mi líbila, ale popravdě, nepřišel někomu z vás taky ten vztah Caris a Merthina jako by opsaný z Květinky Marty od tety Kateřiny?

druzickaster
25.12.2021

Pěkné nezávislé pokračování série. Pár zmínek o předešlých postavách, ale nic dramatického a knihu lze číst klidně i bez návazností na první díl. Musím říct, že Caris mě děsně štvala, ale fakt hodně a že jediný svatý v knize byl Merthin, jinak prima dějové linky vedlejších postav, církev opět nezklamala a chovala se jak se chovala, no a nezbývá než se mrknout na další díl :) Určitě doporučuju.

kyssling
21.11.2021

Skvělý rozmáchlý román, kdy autor tak úžasně dokáže popsat charaktery postav a dění, že se čtenář cítí, jako by se v té době pohyboval. Dlouho jsem tak dokonalé dílo nečetl. Když se píše o nezlomnosti a vytrvalosti některých lidí, hodně to posiluje. A naopak motivace takových zloduchů jako je Ralph, Philemon či Godwyn zůstává jako pachuť ještě dlouho po přečtení.
To je nejlepší známka kvality !

helena842
30.09.2021

Román mě naprosto pohltil, četla jsem ho jedním dechem. Zaujal mě mnohem více než první díl, prakticky všechny dějové linie mi přišly velmi zajímavé. Ihned jsem se pustila do dalšího dílu. Autorovy znalosti historie a schopnost napsat tak komplexní a promyšlený román je opravdu obdivuhodná.

rickiwolf
27.08.2021

Kniha u mě nevzbudila takové nadšení jako první díl série. Přesto mne zaujala. Povšiml jsem si zvláště popisu událostí, jež se udály za bitvy u Kresčaku. Poté bylo zajímavé sledovat život ve středověké Anglii (a hlavně v Kingsbridgi) během moru.

lenka31
19.08.2021

Další díl skvělého vypravěče přečteno. Mé doporučení pro milovníky historických románů stále pokračuje. Jen na poslední díl si chvíli počkám, neboť kostra příběhu mi připadá podobná s předcházejícími díly a taky ta stránková nálož je opravdu náročná....ovšem stojí za přečtení!

Surikata369
10.08.2021

Úžasně poutavě napsaná kniha. Květnatost tohohle příběhu mě nepřestane udivovat. Opravdu baví každá stránka. Je sic pravda, že příběh je vcelku podobný tomu předchozímu (+ nějaké prvky povah hlavních postav se opakují), ale mně to vůbec nevadilo. Touhle knihou pan autor definitivně získal jednoho novýho obřího fandu :) Hned jak to bude možné, přečtu další knihu v pořadí.

monte
07.08.2021

Kniha mě zcela pohltila. Úžasná, čtivá, prostě jedna z nejlepších historických knih