Perry Perry komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nevím, jestli mám tuto větu začít slovem "Bohužel" nebo "Naštěstí" ... každopádně jsem viděla jako první film a až poté četla knihu.
Musím říct, že filmová produkce se opravdu téměř dokonale držela knižní předlohy. Takže pokud jste, stejně jako já viděli první film, v knize už na vás moc překvapení nečeká. :)
Co se týče příběhu samotného... mě osobně opravdu chytl za srdce. Nemohu ho nic jiného než doporučit. :)))

14.03.2018 5 z 5

Plamen v nás Plamen v nás J. Lynn (p)

Další skvělý díl!
Tentokrát o Jillian a Brockovi. Obě postavy mi přišly velmi sympatické a v průběhu děje mi přirostly k srdci. Samozřejmě nesmím zapomenout ani na kocoura Rhage, který mi občas připomínal mojí kočku :D

*spoiler*
Postava Paula mě trošku zklamala, čekala jsem že bude trošku větší záporák, než jen nevychovaný a arogantní zaměstnanec ;)

Knihu určitě doporučuji :)))

17.01.2018 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Příběh, který každý zná ať už četl/nečetl knihu nebo viděl/neviděl filmové zpracování :) Nečekala jsem od toho nic více, než už jsem vlastně věděla, ale musím říct, že mě to celkem překvapilo a bavilo. No a dokonce i když jsem věděla co mě na konci čeká, dostalo mě to :)

18.02.2017 4 z 5

Na konci s dychom Na konci s dychom Rebecca Donovan

Tuhle sérii jsem opravdu zhltla!
Nemám slov, opravdu luxusní série a určitě stojí za přečtení ;)
♥♥♥ Miluju! ♥♥♥

25.06.2015 5 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Váhala jsem a musím říct, že jsem idiot, že jsem si jí nepřečetla už dřív!!! :)
Na hraně zapomnění ... se mi vryla do paměti a umístila se na žebříčku nejlepších knížek jaké jsem kdy četla ♥♥♥

02.04.2015 5 z 5

Prozřetelnost Prozřetelnost Jamie McGuire

Tak nějak přesně nevím, jak se ohledně této knihy vyjádřit...
Příběh byl plynulý a podle mě i dosti oddechový krom pár posledních závěrečných kapitol :) V životě Niny Greyové nastalo hodně zvratů, ale pořád mi chyběla "TA" akce! Mám ráda, když se hrdinové vždy pořádně servou, ale to už má každý podle svého gusta ;)))
Hlavní hrdinka je dosti ubrečená, občas k tomu má důvod - občas opravdu nemá. Dá se říct, že namáhá své slzné kanálky někdy až moc :D
Kdo mi však opravdu sedl byla Jeredova mladší sestra Claire! I když se chová 85% knížky jako mrcha já jí prostě nemůžu nemilovat :DDD
Takže abych to shrnula, tahle knížka opravdu stojí za přečtení...vždyť to přeci každá :)

26.01.2015 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Po delší době jsem se vrátila ke čtení a nemohla jsem si vybrat lepší knihu!
Naprosto mě překvapilo jak dobrá tato kniha je. Příběh vás vtáhne a nedokážete knihu odložit, dokud nebudete na konci.
Nemám slov, můžu jedině doporučit. ♥

01.11.2020 5 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Tento příběh je jízda od začátku do konce. Zvratů je zde nespočet a rozhodně se u knihy nebudete nudit. Chvilkami jsem měla slzy v očích, občas si nervozitou kousala nehty a v některých momentech mi příběh vykouzlil úsměv na rtech.
Příběh Kazi a Jase je úžasný a já ho můžu s čistým srdcem doporučit!

"Kazi z Brightmistu...jsi láska, o níž jsem nevěděl, že ji potřebuju." ♥

22.06.2020 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Každý kdo se dočetl až k tomuto dílu ví, jak skvěle jsou tyto příběhy napsané. Jak moc se vám dostanou pod kůži a jak moc si je oblíbíte. Tento díl nebyl výjimkou. Winter a Jacin dokonale zapadli do celé party.
Musím říct, že od konce jsem se nemohla odtrhnout a byla napnutá jak kšandy :D
Tato série a všechny postavy mi budou moc chybět a ráda se k nim někdy na skok vrátím. Naprosto úžasné zakončení.

"Potřebuju ho stejně, jako on potřebuje mě. To ale neznamená, že je to láska." Winter sklopila řasy. "Ve skutečnosti, drahá přítelkyně, myslím, že právě to je láska."

21.03.2020 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Trvalo mi přesně 6 kapitol, než jsem se konečně dokázala začíst a nechala se vtáhnout do děje.
Když jsem knihu kupovala, tak mi nápad s poznámkami pod čarou přišel geniální. Když jsem knihu začala číst, přišlo mi to spíše jako rušivý element. Tak jsem je prostě nechala tam kde byly ... pod čarou ... a užívala si děje jako takového. A pak to začalo být zábavné, surové, čtivé ... vražedné. Najednou jsem pochopila proč tuhle knihu všichni tak milují.

"Na těchto místech jsou tajemtví ukrytá v tajemstvích." - M

26.12.2019 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Spencer a Dawn jsou skvělý pár. Oba si z minulosti nesou těžké břímě a občas je hořkosladké sledovat jak moc trpí. Ale postupem času k sobě nalézají důvěru a vše se pomaličku začne vyjasňovat.
Pro mě kniha byla skvělou oddechovkou a už se moc těším na další díl, tentokrát o Sawyer a Isaacovi. :)))

20.10.2019 5 z 5

Válečná smršť Válečná smršť Victoria Aveyard

Asi jako první bych ráda řekla, že kniha má 640 stran. Takže ano .. je dlouhá :D Ale musím říct, že ani jedna kapitola mi nepřišla v příběhu zbytečná. Možná méně zajímavá, ale ne zbytečná.
Vývoj není zase až tolik nepředvídatelný, ale tu cestu od začátku do koce si prostě užijete.
Sice je v tomto díle akce o něco méně než tomu bylo v předchozích dílech, ale na konci vám to autorka vynahradí si myslím dostatečně. :)
PS: "Já se vrátím." - Mare Barrowová

03.10.2019 5 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Musím říct, že mi v této knize přišla silnější romantická linka, ale vůbec to nebylo na škodu. Právě naopak... romantiky není nikdy dost :D
Děj se rozjede hned po přečtení prvních pár stránek a rozhodně to není žádná zívačka. Nejvíce mě ale bavil charakter postav a to zejména u Kazi, Synové a Wren ... tvoří naprosto unikátní trojici a musím říct, že mi budou chybět. Jejich loajálnost, odhodlanost, vypočítavost a humor vás doslova odzbrojí.
U dvojice Jase a Kazi je zajímavé sledovat jak si k sobě pomalu (ale jistě) hledají cestu. I když je povětšinou pěkně hrbolatá a plná tajemství.
No a abych to uzavřela ... kniha se povedla na 110%, nic jiného jsem ani od Mary E. Pearson nečekala. Pokud vás bavil Falešný polibek, tak si troufnu říct, že toto nebude krok vedle ;)

21.08.2019 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Kvalita příběhu je lepší a lepší každou další stránkou - a že jich Cress má požehnaně :D Kniha se četla pomalu sama.
Jsem strašně ráda za další posilu v teamu Cinder a záchrana světa. Cress s Thornem tvoří skvělou dvojici a já doufám že ve Winter dostanou ještě trochu prostoru. Přijde mi, že si toho mají ještě spoustu co říct. :))
Čím blíže se dostáváte ke konci, tím více je kniha napínavá a o úplném závěru asi nemá ani smysl se zmiňovat :D Běžím do knihkupectví pro Winter, která bude podle mě zajímavou bytůstkou v naší partě.

18.06.2019 5 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Musím říct, že poslední díl se mi líbil asi ze všech úplně nejvíc. Hlavně to bylo dáno i vyspělostí a vývojem postav. Proběhlo zde hodně změn jak u Eden a Tylera, tak i v jejich rodině a zároveň se všichni zbavili svých tajemství. :)
Pokud vás baví jarní/letní oddechovky plné lásky, tajemství a rozuzlení … hurá do této trilogie. ;)

14.02.2019 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Příběh Rudých a Stříbrných jsem si zamilovala.
Akce je v knize nespočet, děj snad ani chvilku nepostojí na místě a postavy si prostě nedokážete nezalíbit.
Není to ta nejvíce originální kniha na světě, ale pokud Vás bavilo Hunger Games, Divergence a podobné určitě po knize sáhněte.

12.07.2018 5 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

I když už mi pár let není "náct" musím říct, že i tak je kniha příjemnou jarní/letní oddechovkou. Kniha se krásně čte, děj plynule ubíhá a na zápletku zde také narazíte :)
Co se týče postav, tak jsem si nejvíce oblíbila Tima. Napraveného hříšníka :D

21.04.2018 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Tato kniha je opravdu "třešničkou na dortu".
Popravdě nemůžu říct, který z příběhů mě bavil nebo zaujmul více. V každém mě něco překvapilo a zase jsem různé situace vnímala trošku z jiného úhlu.
Pro královnu Amberly jsem našla pochopení. Vztah Americy a Maxona mě okouzlil. Strážce ve mě probudil naději. Miláček došel řádného zakončení. Celesta uchvátila, ale nepřekvapila. A komorná? Nakonec více získala, než ztratila. ♥

23.01.2018 5 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Čekala jsem takovou tu normální oddechovku, kdy se "ona" zamiluje do "něj" a i když je to špatný, tak to nějak zvládneme. Ale zase tak jednoduchý tento příběh není, je tam špetka čehosi, která mě popravdě zaujala a naprosto pohltila. :) A to nemluvím o Rachael, já tu holku mám prostě ráda :D

31.07.2017 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Musím říct, že v tomto díle je rozhodně více akce než v Selekci, což je znát už z pohledu na - mimochodem luxusní- obálku ♥ A mnohem více zvratů, co se týče v rozhodování
Americi mezi Maxonem a Aspenem :) I když u konce knížky je to jasnější ;)

U mě je to 60% na 50% :D Ale tohle rozhodnutí radši přenechám Americe :D

Knížka je čtivá, romantická, akční a zatraceně tvrdohlavá jako hlavní hrdinka. Nemohla jsem se od ní odtrhnou, pořád mě nutila otáčet stránkami, až na mě velkými písmeny baflo slovo KONEC ... šílím!!!
Rozhodně se nemůžu dočkat posledního dílu "První" (Už podle názvu, můžeme hádat, že přeci jen zůstane v paláci jako jediná?!) No nezbývá mi nic jiného, než se nechat překvapit :)

23.05.2015 5 z 5