perpe2a perpe2a komentáře u knih

Hvězda nad arabským peklem Hvězda nad arabským peklem Monika Wurm

Dojemný, smutný, nervydrásající, krutý...a přesto tak strhující příběh z prostředí islámu. Četla jsem na jeden zátah, nemohla jsem se odtrhnout a u některých pasáží vyhnout slzám.. nádherná a velmi silná kniha. Rozhodně doporučuji všem ženám k přečtení.

16.08.2019 5 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Krásný a skutečný příběh o vzájemné potřebě a pomoci. Super, doporučuji.

08.08.2019 5 z 5

Krvavé svatební šaty Krvavé svatební šaty Pierre Lemaitre

Docela drsný psychothriller. Dost dobrý.

07.07.2019 4 z 5

Brusinky Brusinky Barbara Nesvadbová

Tak to není můj šálek kávy. Za mě nee.

29.06.2019 odpad!

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Druhý díl se mi opět moc líbil. Bohužel vše skončilo tak, že budu s netrpělivostí vyhlížet třetí díl. S thrillery se sice poslední dobou roztrhl pytel, ale toto stojí za přečtení, je to super.

09.05.2019 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Tak tohle byla skvělá kniha. Úžasný příběh plný smutku a malých radostí, lidské krutosti i bolesti. Nepřestanete číst, dokud neotočíte na poslední stránku. Rozhodně si zaslouží plných 5 hvězdiček a kdybych mohla, dám i 10. Rozhodně ji doporučuji ke čtení. Za mě zatím nejlepší kniha v tomto roce.

25.02.2019 5 z 5

Čtyřcestí Čtyřcestí Tommi Kinnunen

Kniha mě dostala. Je emočně hodně silná, zanechá ve vás myšlenky na příběh a život 4 členů jedné rodiny. Každý přednese svůj pohled a svá tajemství. Je to místy surové, místy smutné, ale hodně krásné, tak nějak zvláštně krásné. Je to kniha, o které budu ještě chvíli přemýšlet, která ve mně něco emotivního zanechala. Stojí za přečtení .

09.01.2019 5 z 5

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

Po knize s tématem Magdaleniných prádelen jsem sáhla podruhé a rozhodně ne naposledy. Téma je velmi silné, smutné, až depresivní. Příběh je napsán moc hezky a děj plyne. Občas jsem sice musela více zapřemýšlet, kdo je kdo, malinko se mi pletly postavy, ale rozhodně to není nic, za co bych ubrala hvězdičky. Za mě je to krásná a emočně silná kniha, která si zaslouží 5 hvězd a spoustu čtenářů. Doporučuji.

06.01.2019 5 z 5

Podezřelý Podezřelý Michael Robotham

Naprosto skvěle napsaný příběh. Zezačátku je rozjezd pomalejší, ale po pár stránkách si vás kniha zadrápne a nepustí až do úplného konce. Nechybí zvraty v ději a při čtení jsem si říkala, ano, vždycky se může stát něco, co váš život převrátí naruby. Nechtěla bych být v roli hlavního hrdiny, ale obdivuji odvahu a vůli nevzdat se. Super kniha, doporučuji moc k přečtení tomu, kdo má rád trochu životního drama.

30.12.2018 5 z 5

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Skvěle napsané, napínavé, nepředvídatelné a ten závěr. Za mě mohu jen doporučit.

30.12.2018 5 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

Nuda, nuda, nuda. Plochý děj, nezáživný příběh...thriller??? Ani náhodou. Za mě zklamání a velké. Dost podprůměr. Škoda.

17.11.2018 1 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Nové knihy od PH jsem se nemohla dočkat. Bohužel mě ale trochu zklamala. Čekala jsem něco "navíc" oproti předchozím knihám a to se nedostavilo. Je to jakoby se na jednu osnovu rozvíjel podobný děj. Trochu mi také vadilo, že autor přitvrdil ve vulgaritách, což je trochu zbytečné a tuctové. No ale je to příběh ze života, občas veselý, občas smutný a takové to je v reálu. Jako oddechové čtení to nebylo špatné a pokud se prokoušete první půlkou, druhá je čtivější. Ale přes všechny připomínky musím bohužel zhodnotit jako průměr.

04.11.2018 3 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Kniha byla čtivá, užila jsem si dost napětí a určitě je to dobrý thriller. Ovšem, není to zase nic tak ohromujícího a chvalozpěvného, jak je všude možně prezentováno. Nesedám z ní na zadek, říkám jednoduše, je dobrá. Ne vynikající, to znám lepší kousky. Ale za přečtení stojí. Sice kdybych byla hnidopich, mohla bych vytknout některé okamžiky, které byly tak trochu nereálné a přehnané, ale nechám to tak. Protože celkový dojem z knihy je dobrý. Takže ANO, přečtěte si ji.

01.10.2018 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Opět starý a již dobře známý Robert Bryndza a tentokrát neotřelé a moderní prostředí sociálních sítí a nebezpečí, které na nás může číhat prakticky kdekoliv... Kniha se mi líbila, mám tuto sérii moc ráda a Erika je mi sympatická. Konečně se dočkáme i jejího malinkého štěstí v soukromém životě a vyšetřování je napínavé. Rozhodně stojí za přečtení a těším se na další pokračování.

15.04.2018 4 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Naprosto strhující thriller. Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout a za dva dny jsem jej přečetla. Neustále jsem potřebovala vědět, jak se to bude dál vyvíjet. Možná, že zakončení druhé dějové linky bylo už tak trochu nadbytečné- (pomsta a odplata za minulost), ale vzhledem ke kvalitě příběhu to autorovi odpouštím. Rozhodně stojí za přečtení.

19.03.2018 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Za mě byla kniha zklamáním. Čekala jsem skvělý thriller, ale první půlka knihy byla dost vleklá a pomalá. Hlavní hrdinka byla naivní a hloupá a opravdu pochybuji, že by se v některých popsaných situacích takto zachoval člověk, který by prožil podobnou událost. Konec byl pro mě předvídatelný a celkově byla kniha nepropracovaná a plýtká. Za mě tedy ne.

21.01.2018 3 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Výborné, napínavé, překvapivé odhalení na konci. Miluju tento styl psaní, děj plyne a nemá žádná hluchá místa. Brzy se pustím i do 3.dílu.

06.10.2017 4 z 5

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

tato kniha je vhodná pro extra romantické a mladistvé duše. Je hodně naivní, přecukrovaná...škoda, myslím, že myšlenka nebyla špatná, ale autor to trochu "zabil", když šel s tou sladkostí a dojákem do extrémních výšin...

01.08.2017 2 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Wow, wow...za mě skvělá kniha, vřele doporučuji. Tento autor je můj objev roku.

18.05.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Na tuto knihu jsem se tááák těšila a ona mě zklamala. Za mě absolutní průměr, od půlky už víte, jak celá zápletka skončí a i když se tam objevovaly zvraty v ději, bylo to prostě plýtké, nedopracované. Já už si ji určitě podruhé nepotřebuji přečíst, takže za mě nee...

03.04.2017 3 z 5