pazdy15 pazdy15 komentáře u knih

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Napínavé, mrazivé... přesně ta třešnička co od Mistra očekávám.

26.12.2023 5 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Kotletu mam strašně rád, ale tohle teda nebyl vůbec můj šálek čaje. Uchopit to jinak, vynechat sáhodlouhé rejpání v nezajímavé historii postav, samá cikánka Jana a samej novinář - ničím nezajímavé postavy :/ Nebavilo mě to. Hvězdy dávám za originální nápad sudet a za jméno Kotleta.

19.12.2023 2 z 5

Sen Ockerwee Sen Ockerwee George R. R. Martin

Pro mě unikátní vhled do tvorby tohoto autora. Krásně vymyšlené postavy, velmi autentické prostředí paroplavby - přímo to na mě dejchlo tou atmosférou starý, otrokářský a surový Ameriky ;)

08.12.2023 5 z 5

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

To mě sedlo jak prdel na hrnec... hluboké myšlenky, pěkný příběh, akční i poučné :)

20.08.2023 5 z 5

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

No jako... to je těžký. Hilla mám strašně rád a potatil se - to ne že ne! Ohnivý muž měl sakra potenciál, originální a poutavá zápletka, po Covidu další sranec na obzoru, dobře vykreslené postavy - ale po začátku mě ty táborový intriky přestaly bavit a dloooouho jsem tu knížku louskal (měsíc?). Hasič, Harper a Allie ty mě chytli za čtenářské srdéčko a konec ten byl vynikající. Jen škoda že prostřední část knihy tak trošku vychladla. Nároky na Joea mám veliký a proto 3 z 5.

08.06.2023 3 z 5

Outsider Outsider Stephen King

V mnoha ohledech mi to přišlo podobné Beznaději. Tím neříkám, že to bylo špatně, ale zas až tolik jsem se nezačetl. Ovšem postavy a jejich vykreslení, a zvláště jedna extra, se mi moc líbily.

07.02.2023 4 z 5

Říše Říše Roman Bureš

Zajímavé, napínavé a originální. Dost mě to bavilo a zhltl jsem to za 2 dny.

01.12.2022 5 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Knížka byla velice čtivá, plno akce a perfektně vykreslený a napínavý děj. A tolik smůly na jednoho člověka, až mi ho bylo líto :(

26.10.2022 5 z 5

Utrpení těla Utrpení těla Monica J. O’Rourke

4 hvězdami hodnotím podstatu této knížky - tudíž jak moc ve mě vyvolala zhnusení a jak moc byla odporná :) Zfouknuto za 2 dny a účel splnila - bylo to šokující !

21.08.2022 4 z 5

Beznaděj Beznaděj Stephen King

Po delší době jsem byl fakt napjatý, snad se místy i trošičku bál. Skvělý námět, skloubený s mistrovskou schopností Kinga vykreslovat a psychologicky rozebírat, mě zase utvrdil v tom, že můj nejoblíbenější spisovatel je třída ! :)

07.03.2022 4 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Docela fajn oddechový čtení :) Malinko dojemný a vcelku povedený.

09.08.2021 4 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Jen se mi potvrzuje, že až nám, nedej Bůh, odejde Mistr, tak zde má velice slušného následovníka :) Moc pěkný a nápaditý příběh ! Akce, spád a napětí skoro celou knížku. Joe Hill se úspěšně probojovává mezi mé oblíbené autory :)

09.08.2021 5 z 5

Tak přesně tohle téma mě baví... Kombinace perfektně sepsáného příběhu autorkou spolu se syrovou realitou v KLDR = přečteno za 2 dny jedním dechem :)

03.01.2021 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Tak tohle bylo super... syrový, zvrácený, Bachmanovsky uvěřitelný! Hodně mě to bavilo, 5 z 5.

12.11.2020 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Ufff... hledám slova, kterými bych tuto velice povedenou sbírku shrnul. Už předem říkám, že jsem čekal víc. Víc příběhů, ikonických bitev a hlavně... úplně vypuštěný konec s Ciri, Yennefer, Vesemir mi taky dost chyběl a nakonec i Yarpen Zigrin. Celkově mi to přišlo jako dílo s obrovským potenciálem, které mohlo být dotáhlé do lepších konců a rozuzlení. Nerad to přiznávám, ale v tomto případě mě mnohem více nadchla herní série. Každopádně zajímavé a originální čtení, bez něhož bysme, Pane Sapkowski, neměli hrdinu Geralta, celý svět a také hry a seriály! Díky :)

01.10.2020 4 z 5

Coffey na míli Coffey na míli Stephen King

DOPORUČUJI! Nevídaný a velice silný příběh, který mistrovsky upředl Stephen King na svém - fantazií oplývajícím - spisovatelském stavu... Jeden z nejlepších autorských počinů 20. století.

18.09.2020 5 z 5

Z Buicku 8 Z Buicku 8 Stephen King

Rozjezd pomalejší a zhruba od prostředku jsem se bál, že se příběh bude točit a omílat stále dokola o tom samém... Ale netočil ! Každopádně vypravěčský styl, přiměřené napětí a akce a v neposlední řadě také dokonale vykreslené postavy a nechutnosti - TO je King :) Nicméně máme od Mistra mnohem lepší knihy... ale zajímavý nápad a forma !

20.05.2020 3 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

4 hvězdy jen proto, že předešlé díly měly větší spád a akci... ale je logické, že v půli ságy se děj tříbí a utváří ve spletitosti důležitých detailů. A sir Sapkowski to umí, o tom žádná :)

07.01.2020 4 z 5

Za soumraku Za soumraku Stephen King

Rozhodně jedna ze slabších povídkových knih Mistra, ale opět se najdou některé příběhy co tak nějak vystoupí a zaujmou!! Také mi některé příběhy přišly dost těžké k pochopení.

25.10.2019 3 z 5

Strach - Trump v Bílém domě Strach - Trump v Bílém domě Bob Woodward

Tak mám čest být první, kdo zde píše komentář... A rovnou přeskočím veškeré mé ódy na B. Woodwarda - MISTR oboru se vším všudy (investigativní žurnalistika). Velice čtivé, velice zajímavé a velice Vás to nutí přemýšlet - DOPORUČUJI ! 5 z 5

18.04.2019 5 z 5